Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası kreşmi? anaokulumu? acil yardım..

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları

halek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
135
2
cokacimcoookarkadaşlar oğlum 29.09.2003 doğumlu.bu yıl anaokulu yada kreşe göndermemiz gerekiyor.29 eylül doğumlu olduğu için,yani arkadaşlarının bir kısmı ocak,şubat ,mart doğumlu olduğunu düşünerek arada ay farklını ortadan kaldırmak amacıyla oğlumu kreşe göndermek istiyorum.bir kaç öğretmenle konuştum.geç göndermenin daha iyi olacağını,bir dahaki yıla oğlumun anaokuluna gidip,kendine daha çok güveneceğini falan anlattılar.hatta bi bir öğretmen arkadaş kızını bizim gibi ilk kreşe falan gönderdiğini,kızının daha başarılı ve kendine daha güvenen biri olduğunu anlattı..kısaca çok karar sız kardım.dünde başka bir öğretmen arkadaş aaa niye geç gönderiyorsun,anaokuluna başlasın bu yıl deyince?bu konuda deneyimleri olan?bana yardım edecek arkadaşlara teşekkür ediyorum..

Öğrencinin okula kaydı alınırken 30 eylül tarihinde kaç aylık olduğuna bakılır.Sizin oğlunuz 60 aylık oluyor.Kreş 0-36 aylık çocukların gittiği kurumdur.Sizin oğlunuz zaten kreşe gidemez.Anaokulunda 36-48-60-72 ay grupları olduğundan anaokuluna gitmesi gerekiyor.İlköğretim bünyesindeki anasınıflarını soruyorsanız, onlara öncelikle 6 yaş grubu alınır, kontenjan varsa 5 yaş grubu da alınır.

Oğlunuz Anaokulu çağında artık. Arkadaşında bahsettiği gibi kreş 0-3 yaş için uygun.

Oğlunuzun seneye okula başlayıp başlamaması ise tamamen oğlunuzun gelişime, hazır olup olmamasına bağlı. Yılsonu doğumlu diye yaşıtlarına göre küçük, yada ezilir vs gibi şeyler düşünmeyin lütfen. Oğlunuzun durumuna bakıp yazdırın okula.

BU arada anaokulu kayıtları için geç kalınmadımı. fisfisfis

Kayıtlar haziranda başladı, muhtemelen sınıflar oluşturulmuştur bile.Çünkü anaokulları eğitime 1 eylülde başlayacak.Ama şansınızı deneyin belki boşluk bulursunuz, ya da siz başvuru formunuzu verin, okulda kalsın.İlk haftalarda okula devam etmeyen çocuklar oluyor onların yerine de yedekler çağırılıyor.

2003 doğumlu bir çocuk anaokuluna gitmesi gerekir.kreş:0-2 yaş yuva:2-4 yaş
anaokulu:4-6 yaş anasınıfı:5-6 yaş (tabi 5 yaşiçin kontenjan olursa alınır)

bu durumda anaokulu mu anasınıfımı sorusu ortaya çıkar.eğer ekonomik duruunuz müsaitse donanmlı bir anaoklu anasınıfını her zaman geçer.tabi öğretmen faktörü de çok önemli.bir tavsiye:eek:kul seçerken ilk başta çocuğunuzu götürmeyin.

ben bir egitimci degiim ama deneyimlerimle söylüyorum
neden çocugunuzun bir senesini kaybettireceksiniz ki??
benim oğlum da 11 eylül 2002 dogumlu yani aralarında tam bir yaş var diyebiliriz geçen sene gitti anasınıfın bu senede birinci sınıfa başlayacagız allah izin verirse işte böyle paylaşmak istedim elbetteki karar sizin
bir kaybım olmadı

Bence de anaokula gitmesi lazim ...Benim oglum 2005 mart dogumlu bu eylul de anaokullu olacak yerimseniben yani anaokuluna yazdirdik ...

kesinlikle anaokuluna gıtmeli..hem bi eğitimci hem de bu yollardan geçmiş bi anne olarak fikrim bu yöndedir..sevgiyle

X