Doğumda sonra kacıncı ayda regl olunur

kadriye 63

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2008
8
0
39
merhaba arkadaşlar doğumdan sonra kaçıncı ayda regl olunur
emziren anneler adet gördükten sonramı hamile kalınır

bünyeden bünyeye değişiyor ben iki doğum yaptım ikisinde de1 sene sonra regl oldum.

emzirmek adet olana kadar koruyo (bende öle oldu)adet gördükten sonra emzirirken bile hamile kalabilirsin.

ben 40gun oldum sonra kesıldı 3aylık korunma ıgnesı vurundum 12-13gun yıne kanamam oldu sonra gectı bugun yıne var kanamam galıba ıgneden adet mı bılemıyorum ama 1sene korudugunu soyluyorlar ben daha duzene gıremedım kı anlayamadım

bende 42.günümde aylık korunma ıgnesı oldum iğneden 15 gün sonra falan kanama oldu 1 hafta sürdü dr iğne lekelenme yapabılır demsıtı ama benımkı lekelenmeden öteydı bakalım ötekı ayda olursam demekkı adettır cünkü iğne yaptırmıcam bırdaha

emzımek mutlaka koruycak dıye bısey yok ondakı mantık sütten doılayı prolaktın hormonunun yüksek olması o hormon yüksekkende hamıle kalınmaması ama prolaktını yüksek olup hamıle kalanda cok bana kadındogumcu sütün koruma garantısı yok korunmak lazım dedi

evet sut kesın korur dıye bırsey yok ..
aha bnm pc ye bırseyler oluyor kızlarr gıdıp gıdıp gelıyorrr :s
kesılırse herkese sevgılerrr :) hehehhe belkı bozulur gırememe uzun bır sure :p

aylık iğneden bahseden arkadaşlar bu ne için
hamileliktenten korunmak için mi yoksa doğumdan sonra herkese mi vuruluyor

aylık iğneden bahseden arkadaşlar bu ne için
hamileliktenten korunmak için mi yoksa doğumdan sonra herkese mi vuruluyor

hamilelikten korunmak için cnm 40ımdan sonra doktora gittiğimde doktorum sormuştu nasıl korunmak istersin diye ya spiral yada iğne dedi.bu iğne 3ayda bir yapılıyormuş ama çok düzensiz kanamalar yapıyormuş adet düzenin bozuluyormuş.ben öyle şeylerle uğraşamam dedim.spiral de istemiyorum zaten daha adet de görmedim ama en sağlıklısı prezervatif diye düşünüyorum:asigim:

adet olmadım diye korunmayı ihmal etme canım mutlaka korun benim bir arkadaşım adet olmadım sütüm koruyor diye korunmamış şimdi biri 1.5 yaşında biri 15 günlük bebeği var. bende doğum yapalı 10.5 ay oldu henüz adet görmedim. ama korunuyorum herşey allah tan ve bizim içim dikkat et.

adet olmadım diye korunmayı ihmal etme canım mutlaka korun benim bir arkadaşım adet olmadım sütüm koruyor diye korunmamış şimdi biri 1.5 yaşında biri 15 günlük bebeği var. bende doğum yapalı 10.5 ay oldu henüz adet görmedim. ama korunuyorum herşey allah tan ve bizim içim dikkat et.

nee 10.5 ay mııı:1shok:

4 aylık oldu oğlum hala olmadım çatlicam sanki..demek 10 aya kadar yolu varmış..
oyyy oyyyyy:bbo:

herkeste deyişiyo ama ben 6.aydan sonra oldum bu birazda emzirmene bağlı emzirince adet bir süre olmuyorsun süt kesermiş öyle diyorlar benimde 7 aylık bebeğim var ve daha gecen ay oldum ama halen emziriyorum arkadaşım var 1 senedir hiç adet olmamış

adetı azalan varmı doktorra muayne oldum degerlerım normal oldundan sorun yok olur dedı benım gıbı olan lütfen özel msj yollasın bana bu sayfaları bulamıyorum tetrar kızlar.tşk

evet geçen cuma adet oldum en sonunda çok şükür bir rahatladım ki sormayın ya... darısı olamayanların başına...

1. bebegim de 6 ay olmadim. 2. de 8 ay falan olmadim. 2 bucuk aylik bebegim 40miz cikti daha olmadim.

X