bebişin cinsiyetini belirleyen hurafeler

V

veronica

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi veronica
Bu forumda bazı arkadaşların bebğin cinsiyetini neler yersek etkiler ne yersek erkke olur kız olur gibi hurafelerle meşgul eden arkadaşları kınıyorum bebğin cinsiyetini erkeğin spermi belirliyor bilimsel olanı bu ayrıca evlat evlattır kız veya erkek olmuş ne farkeder hepsi melek hepsi dünya güzeli niye hala erkek olsun gayreti duyuyorsunuz acaba bazı örümcekkafalı erkkeler kadınlarında bilinçaltına yerleştirmiş bu saçma düşünceyi erkke adamın erkek evladı olur ne yani kız olsun nolmuş yada erkke olsun nedir bu gayret allahın gücüne gidiyor hiç ona sahip olamayan yıllarca bekleyen insanlara ayıp olmuyormu cinsiyet ayrımcılığı işte böylelerine veriyor allah...

• Konu Sahibi veronica
canım protesto köşesine yazsaydı daha iyi olurdu her görüşe saygımız var ama burda bu konu bence pek olmamış şunuda yazayım seninle aynı düşünüyorum hurafelere inanmıyorum kızımda oğlumda olsa farketmez sağlıklı vatana millete hayırlı bir evlat olsun yeter

• Konu Sahibi veronica
canım evlatta cinsiyet ayırımı düşüncelerine aynen katılıyorum amaaaaa bahsettiğin burda açılan konularda bunun yapıldığını görmedim arkadaşlar bilgileri paylaşmak istemişler (bana görede hurafedir) inanırlar yada inanmazlar bu onların sorunu fakat bir ayrımcılık için yapmamışlardır bence

• Konu Sahibi veronica
evet arkadaslarımız yazıyorlar bildiklerini duyduklarını.bu pek te protesto edilicek bir durum degil bence.hem bir eglence oluyor cinsiyeti tahmin etmek.ve de burdakileri ben hiç cinsiyet ayrımı yaparken görmedim.lütfn laflarınıza dikkat ediniz.a.s.

• Konu Sahibi veronica
HURAFELER
Bu maili 9 kişiye göndermezseniz..."Bu maili 9 kişiye göndermezsen şansızlık 9 sene peşini bırakmaz" mı?Sanal alemdeki dini içerikli ve tehditli e-postalar internet kullanıcılarını güç durumda bırakıyor. Bazı internet kullanıcıları, kendisine ulaşan "Bunları 9 kişiye gönder, yarın güzel bir haber al, göndermezsen şansızlık 9 sene peşini bırakmaz" şeklindeki ifadelere aldanıp arkadaşlarına mesaj gönderiyor.Adana Müftü Yardımcısı Mustafa Turan, dini dayanağı olmayan bilgilere itibar edilmemesini isteyerek, internet kullanıcılarına "Bu postaları çöpe atın, bela ve musibet gelmez." dedi.Mustafa Turan, İslamiyet'te yeri olmayan bu tür mesajları hurafe olarak nitelendirerek, internetten önce de kendilerine gelen bazı vatandaşların kamuoyunda "Şeyh Ahmet vasiyeti olarak bilinen eğer bunları yapmazsanız musibet sizi bulur" türü sözler içeren mektuplar getirdiklerini anlattı.Kaynağı Kur'an ve sünnet olmayan mesajlara itibar edilmemesini isteyen Turan, "Bu tür mesajlar insanların kafasını karıştırır. Kur'an-ı Kerim'de 'Kişiye her duyduğunu söylemesi yalan olarak yeter' buyruluyor. Ayrıca, 'Bir haber getirildiğinde doğruluğunun araştırılması' tavsiye ediliyor. Bu ve benzeri tür içerikli mesajlara itibar edilmesin. Kimseye göndermediği bir e-postadan dolayı bela ve musibet gelmez. Bunları kimseye göndermeyin, çöpe atın." diye konuştu.

ARKADAŞLAR!

Bu tür maillere itibar etmeyelim lütfen!! bunların hepsi uydurulmuş ve yalandır. Eğer dileğimizin gerçek olmasını istiyorsak, bu konudaki tek muhatabımız ALLAH'tır. Ne isteyeceksek sadece ALLAH'tan istemeliyiz...ALLAH'ın bizden istediği budur. "şu kadar kişiye gönderirsen dileğin olur, göndermezsen başına kötülük gelir," gibi SAÇMALIKlara inanmakla, aslında ALLAH'ın ayetlerine karşı gelmiş oluyoruz!!!!!

BİZİM DİNİMİZ; BİLİME DAYALI, AKIL , MANTIK, DÜŞÜNCE(SORGULAMA VE YARGILAMA İSTEYEN) VE GÜZELLİK DİNİDİR.

Türbelere gidip orada ne olduğu belirsiz yatan kişilerden dilek dilemek, kağıda bir takım arapça harfler yazıp boynuna, duvara v.b. yerlere asıp ondan medet ummak, nazar boncuğu v.b takılar takıp medet beklemek,şu sayıda şu duayı okursak dileğimizin kabul olacağına inanmak,ağaçlara bez bağlayıp dilek dilemek,okunmuş pirinç yutmak....

MÜSLÜMANLIK BU DEĞİLDİR!!!

KENDİMİZİ BU TÜR YALANLARA HURAFELERE TESLİM ETMEMEK İÇİN DE LÜTFEN KUR'AN-I KERİM'İN TÜRKÇESİNİ OKUYALIM... DÜŞÜNELİM.. SORGULAYALIM.. AKLIMIZI İŞLETELİM....

BU TÜR SAÇMALIKLARA İNANARAK HEM AKLIMIZI HEM ÇEVREMİZİ HEM DE DİNİMİZİ KİRLETMEYELİM LÜTFEN!!!

AYRICA BUNLARI YAPANLAR ŞİRKE BULAŞMIŞ OLURLAR. ŞİRK; ALLAH'A ORTAK KOŞMAK, ALLAH'IN VARLIĞINI KABUL EDİP AYRICA İNSANLA ALLAH ARASINA ARACILAR KOYMAK DEMEKTİR. EN BÜYÜK GÜNAHLARDANDIR. ALLAH KUR'AN'DA ŞİRK DIŞINDA BÜTÜN GÜNAHLARI AFFEDEBİLECEĞİNİ SÖYLÜYOR...

NİSA SÜRESİ 116.AYET
Allah, kendisine ortak koşulmasını affetmez ama bunun dışında kalanı/bundan az olanı dilediği kişi için affeder. Allah'a şirk koşan, dönüşü olmayan bir sapıklığa dalıp gitmiştir.

FATİHA SÜRESİ 5.AYET
Yalnız sana ibadet ederiz ve yalnız senden yardım dileriz.

YUNUS SÜRESİ 100.AYETİN BİR BÖLÜMÜ
Allah; pisliği, aklını kullanmayanlar üzerine bırakır.

• Konu Sahibi veronica
Çok kızmışsınız belli. İnsanlar bebek isterken gönüllerinden bir şey geçebilir bu çok normal. Mesela annem bana hamile kaldığında kız olmamı çok istemiş. bunda kötü bişey yokki. hem istemeklede değişmiyor bu durum..
Mesela eşimde bende ilk çocuğumuzun kız olmasını istiyoruz. Ama kız değilde erkek olduğunda üzülecek değiliz, herzaman kız istediğimizi ama yine her zaman "Allah hayırlısını nasip etsin, sağlıklı kaderi güzel olsun" demeyi ihmal etmiyoruz.

Kim hangi hurafeye inanırsa inansın, ne yaparsa yapsın cisiyeti değiştiremiyor. Ha bebek oluştuktan sonra cinsiyeti tahmin etmek için ipuçlarına bakıyor herkes, bu da zaten kötü bişey değil, meraktan yapılan bişey.

X