rubella(kizamikcik)

Princess of Rain

♥ ♥ My Little Princess♥ ♥
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2008
3.749
3
selam kizlar ne olur bana yardim edin aranizda hamile kalmadan yada kaldiktan sonra rubella kizamikcik yani asisi olan oldumu?benim sorunum su ben dun doktora gittim esmle benim kan uyusmazligimiz ver o pozitif ben negatif bunun icin hamileligin 28 haftasinda igne yapicaklar hadi bu sorunu atlattik ben cocukken kizamikcik olmadim ama ignesininde vurulup vurulmadigini bilmiyorum bunun icin bana bagisiklik testi yapcaklar henuz hamile deilim calismalardayiz.eger bagisikliligim iyise sorun olmuyor ama binde bir bu hastalik hamileyken size bulasabiliyormus ve bebek karninda 3 aylikken bu hastaliga yakalanirsaniz bebekte hasar goruyormus ve bebegin hayatini sonlandiriyorlarmis.eger bagisiklik sistemim zayifsa yada herhangi bir ihtimala karsi bu ignegi rubella ignesini yaptirirsam 4 ay hamile kalmamam lazimmis ya ben cok istiyorum bir bebek ne yapcami sasirdim bilgisi olanlar yazsin lutfen

selam ben şuan hamile değilim çok fazla yardımcı olamayacağım ama korunmayı bırakmadan 6 ay kadar önce rubella aşısı yaptırdım. Canlı bir aşı olduğu için aşıdan sonra 3 ay hamile kalmamak gerekiyor. İnşallah bağışıklık testinin sonucu iyi çıkar.

inşallah canım. bende bebeğimin olmasını çok istiyorumama henüz gelmek istemiyor. 3 aydır korunmuyoruz ama hamile kalamadım. daha erken biliyorum ama insan çocuk yapmaya karar verdikten sonra hemen olsun istiyor. düşünmeden edemiyor. hakkımızda hayırlısı. Allah hepimize bu duyguyu yaşatır inşallah.

merhaba canım..ben de bebek düşündüğüm ilk anda dr a gittim ve söyledikleriinin aynısını dr bana da söyledii.önce bağışıklık testi yaptırdım,bağışıklığım olduğu için 3 ay korunmama gerek kalmadı.ama olmasaydı bağışıklık için aşı olup 3 ay da korunacaktıkk..acele etme hakkınızda hayırlısı..

ah canlarim ya bende doktora gittim onlari dedi iste yakinda testi yaptiricam insallah benimde bagisikliligim iyi cikar korunmak istemiyorum artik zaten 2 aydir korunmuyoruz calisiyoz bebek yapalim diye ama ilk ay olmadi bakalim bu ay ne olucak allah hepimize bir bebek nasip eder insallah

selam ben şuan hamile değilim çok fazla yardımcı olamayacağım ama korunmayı bırakmadan 6 ay kadar önce rubella aşısı yaptırdım. Canlı bir aşı olduğu için aşıdan sonra 3 ay hamile kalmamak gerekiyor. İnşallah bağışıklık testinin sonucu iyi çıkar.

Ben 3 aydır korunuyorum 3 ay bitti hatta bugün birdaha test yaptılar ıgM pozitif çıktı bir bilgin var mı doktora haftaya gideceğim ?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi