İbs ve Debridat

N

Neyran

Ziyaretçi
geçmiş olsun sitare,
benimde ishal sorunum var sindirim fazla çalışıyor ve en son antibiotikle birlikte debridat kullandım, ilk zamanlar iyiydi sonra sanki ters etki yaptı bu yüzden bıraktım, bu arada sigarayı içmemem gerekiyor bende azaltıyorum, doktorlar tam olarak birşey söylemiyor ama kolonoskopi yaptırmam gerekiyor,
biraz zor bir işlem uyuturlarsa sorun yok amaaaaaa uyutmazlarsas çok feciii dayanamam, ilşk yapıldığında dayanamadım ve uyutun dedim ortalık ayağa kalktı tabii, neyse ancak özel hastanelerde uyutuyorlar bende öyle yapacağım, spastik kolon hastalığı da olabilir benim durum, önceleri çok kabız olurdum bir senedirde ishal oluyorum, bakalım inşallah geçer...

Spastik kolonda en belirgin ozellik gaz;siskinliktir.Insallah hic hastalik cikmaz arkadasim.

Debridat da önceleri yarıyordu,o da yaramaz oldu.Başka birkaç ilaç var ama diyetten başka çözümümüz yok galiba arkadaşlar.Derdime derman aramaktan yoruldum artık.bizim elimizden bir şey gelmiyor.Tıp ne zaman çareyi bulursa eli mahkum o zamana kadar hayat kalitemiz altüst bir vaziyette yaşamaya devam edeceğiz.Fazla rezil olmadan yaşamayı becerebilirsek eyvallah.

ben debridat sennelax ve duspatalin kullanıyorum yanında da sinemaki içiyorum faydası oluyor tavsiye ederim

Ben 4 aydır debridat kullanıyorum.Spastik kolon teşhisi kondu şimdilik.ılk 3 ay çok iyi gelmişti bana.Ama bu son 1 aydır anormal gaz ve şişkinlik var..Kabız oluyorum çok sık.+ günden önce tuvalete çıkamıyorum ve devamlı makata baskı hissi oluyor.Kolonoskopi yaptırmadım daha.Benim gibi olan varmı aranızda

arkadaşlar bu spastik kolonun belirtileri nelerdeir mesala makata baskı hissi,şişkinlik,sol kasık ağrısı,genital bölgede ve kasıklarda hafif sızlama bunlar nebde var ne olduğunu anlayamadım.depridat var evde içtim hakkaten iyi geldi be...

slm arkadaşlar 1 haftadan beri, aşırı bi gazım var mide bağırsakta depridat eskiden iyi gelirdi artık oda kar etmiyor bu ağrıyı geçirmenin gaz sökmenin bir yolunu bulan varsa söylsin nolur..