Kredi karti borcu mağdurlari için avukatlarimiz lütfen bilgi verirmisiniz

M

Miss

Ziyaretçi
Kredi kartı borcu yüzünden hukuki işlem banka tarafından neden, nezaman ve nasıl başlatılır?

Yasal sürecin aşamaları nelerdir?

Bankayla bir anlaşma sağlanabilir mi?

Ödenmeyen kk borcunun cezaları nelerdir?

Bu konularda avukat arkadaşlarımız bilgi verirlerse çok sevinirm

:çok üzgünüm:

Ben 2 aydır asgari tutarı ödeyemediğim için bugün telefon geldi bankadan eğer yarına kadar asgari tutarı yatırmassam ya da bir protokol imzalayıp 100 ytl yatırarak ve kartı iptal ederek kalan borcuda taksitlendirmeye gitmessem hukuki işlem başlatılacakmışşş:çok üzgünüm:

arkadaşım ben de kredi magduruydum. her sabıka kaydı aldığımda ilgili mahkemenin varlığı ve sürdüğüne dair ibareler oluyordu hatta işe alınmak istemeyişime bile sebep olabiliyordu. ancak en son işe başvurumdan hemen sonra gittim sabıka kaydı aldım kayıt pırıl pırıldı. sordurdum ilgili yerlere herhangi bir borcum olmadığını soylediler. ancak önmüzdeki 5 yıl boyunca cek. kredi gibi bankalık işlemlere basvuranaycagımı, basvuru yapsam bile bankanın basvurularımı olumsuz yanıtlayacaklarını soylediler. ama o da oyle olmadı. iyi bir referansla onu da veriyorlar...
sonuç : herhangi bir kredi işleminde borclu oldugunuz banka 5 yıl içinde size herhangi bir tebligatı ulaştıramamışsa hiçbir hak talep etmiyor. zamanında verdiğim adresler vs hepsi değiştiği için bana ulasamadılar. 5 yıl gectiği için de zaman aşımına ugradı ve hiçbir alacakları kalmadı...

Yani sen borcunu ödedinmi yoksa adrres değiştirdiğin için ödemeden kurtuldunmu tama anlayamadım benim adresim telefonlarım belli haciz ve hapis hakkında duyduklarımdan korkuyorum

hayır canım ödemedim. bankaya vemiş oldugum öğrencilikteki yurt adresimdi ve tabi ki ev adresimiz ama hiçbir tebligat bana ulaşmayınca yıllarca mahkemeye masraf edip durdular ve ben ödemedim. 1 inde ödeme yapmak için kendim bankaya gittim. borç 980 liraydı faizi ile aradan 1 ay geçmişti. 1250 istediler butun masraflarla 850 verdim az buldular. paramı da alıp çıktım. ondan da oldular...

zaman aşımı diye bir şey varmış.
ayşegül tecimer diye bir kadın var ya dolandırıcılık mı ne yapmıştı. kadın yurtdışına kaçtı 5 yıl Türkiye'ye gelmedi. şimdi de gelmiş bodrum da mı ne yaşıyormuş. hukuki süre 5 yıldır...

Kredi kartı borcu yüzünden hukuki işlem banka tarafından neden, nezaman ve nasıl başlatılır?

Yasal sürecin aşamaları nelerdir?

Bankayla bir anlaşma sağlanabilir mi?

Ödenmeyen kk borcunun cezaları nelerdir?

Bu konularda avukat arkadaşlarımız bilgi verirlerse çok sevinirm

:çok üzgünüm:

Kredi kartı borcu konusunda her bankanın uygulaması farklı oluyor ama 3-4 ay ödenmeyince icra takibi başlatıyorlar bildiğim kadarıyla. Başlatmadan önce de arar banka mutlaka borcu ödeyin diye.

İcra takibi başlatılır, tarafınıza ödeme emri gelir, ödersiniz ya da itiraz edersiniz. Öderseniz borç kapanır, itiraz ederseniz alacaklı itirazınızın iptali için dava açacaktır.

Bankayla veya bankanın avukatlarıyla görüşerek her zaman anlaşma sağlanması mümkün.

Ödenmeyen kk borcunun cezası yoktur, sadece icra takibi başlatıldıktan sonra mal beyanında bulunamamanın cezası vardır.

Kredi kartı alacağında zamanaşımı 5 yıl değil, 10 yıldır. İcra takibi başlatılmış olması da bu zamanaşımını keser. Banka adresinizi bulamasa bile hakkınızda bir icra takibi varsa adresinizi tespit ettiği anda icra işlemini uygulayacaktır. Yani 5 yıl geçti kurtuldum diye bir şey yok ne yazıkki.

hayır canım ödemedim. bankaya vemiş oldugum öğrencilikteki yurt adresimdi ve tabi ki ev adresimiz ama hiçbir tebligat bana ulaşmayınca yıllarca mahkemeye masraf edip durdular ve ben ödemedim. 1 inde ödeme yapmak için kendim bankaya gittim. borç 980 liraydı faizi ile aradan 1 ay geçmişti. 1250 istediler butun masraflarla 850 verdim az buldular. paramı da alıp çıktım. ondan da oldular...

ayşegül tecimer diye bir kadın var ya dolandırıcılık mı ne yapmıştı. kadın yurtdışına kaçtı 5 yıl Türkiye'ye gelmedi. şimdi de gelmiş bodrum da mı ne yaşıyormuş. hukuki süre 5 yıldır...

Bankalar yada resmi kurumlar bu kadar kolaymı bırakıyor insanın peşini?? biz ödeyenlerin suçu doğru adres vermek yada kaçmamakmı anlamadım?? hacizlerle tebligatlarla bizim gözümüzmü korkutuluyor?? örneğin hiç görüşmesi olmayan ve kullanılmayan bir telefon hattı sırf dilekçe verip kapatılmadığı için sabit ücretleri biriktirilip faiziyle birlikte icra takibi başlatılıyor ... kaldıki kredi kartında kullanılan bi bedel var.. bizim tüm bunlara karşı napmamız gerekiyor arkadaşlar???

bende bir kredi kartı mağduruyum..şöyle bilgi vereyim..borcunu 3 ay içinde ödemen lazım...ödemedin diyelim önce telle ararlar ,şu zamana kadar ya tamamını yada asgarisini ödeyin derler..ödemedin mi, o zaman noterden ihtarname gelir...7 gün içinde ödemen gerekir..noter masrafıda sana aittir..yine mi ödemedin..avukata verirler..avukat senin izini sürer..icraya verilirsin..protokol imzalanır..taksite bağlattırırlır..ama her taksiti aksatmaman lazım..aksattığın takdirde hapis cezası var..yada icradan evine gelirler..

bu arada arkadaşım senin konuna gelirsek ,zaman aşımı 10 yıldır ancak bu 10 yıl hiçççç dolmaz çünkü her defasında işlem yanilenir..ayrıca hiçbiryerde ssk lı çalışamazsın çünkü iş yerini tespit ederler...iyice bir araştırmanı öneririm...
ben senin yerinde olsam borcum varmı yokmu iyice bir bakarım...çünkü hiçbir banka kolay kolay ğeşini bırakmaz..bu durumdan dolayı mağdur olan ve ssk lı bir işte çalışamayan çok kişi var...bir hukuk sitesinde kredi kartı borçlularına ait çok yazı okudum..tabi avukatların bilgilerinide...senin olayında bir hata var..bence bir araştır

X