Yumurtalık kisti tedavisi gören var mı bebek olurmu

bu arada doktorum herşeyi hsaplamalıyız diye bir süürü test yaptırdı. tahliller iyi huylu çıktı. bunlar önemli. eğer kistin iyi huylu ise sorun yok zaten kötü huylu çıksaydı doktorun söylerdi. zannedersem. test sonuçlarıma bakarak hamilelik için sorun yok eğer korunmayı bıraktıktan sonra 1 sene içinde hamile kalamazsan eşinle gelip sprem sayımı yaparız dedi. sakın aklında soru işareti kalmasın. çok iyi araştır...

benim de 8 ay önce yumurtalığımda 72.8 mmlik bir kist çıkmıştı doktor farlutal verdi 2 kez kontrole gittim küçüldü ve neyse ki şimdi bir sorunum yok. Bu kist ağrısı da o kadar fena bişey ki, gaz sancısı veya pankreasla ilgili olduğunu düşünmüştüm ve de okula gitmem gerekiyordu ağrı kesici aldım, otobüste de akşam ayakta kalmıştım 2 gün nasıl dayanabildim bilemiyorum. 2. gün akşam mecburen hastaneye gittim doktor hastaneye yatman gerek deyince annemin doktoruna gittim. Böyle büyük bir kist çıkmış olması ilerde bir soruna neden olabilir mi, zaten stresli bir yapıya sahibim yine böyle bir sorun yaşayabilme ihtimalim var...

Selam hanımlar, bende doktora gittim her iki yumurtalığımda da milimetrik boyutlarda kist tespit edildi. Bir de rahmim öne doğru değil arkaya doğruymuş. Bugün sonuçlarımı götüreceğim. Acaba bu durum ileride bebek sahibi olmama engel olabilir mi? Merak içindeyim.eyvahedigeldismile

X