kaç saatte bir besleniyorlar?

inciboncuk

Guru
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2007
923
16
43
kızlar bebekler kaç saatte bir besleniyorlar özellikle anne sütü alanlar için soruyorum ben 3-4 saatte bir veriyorum siz aralarda da meyve suyu ya da muhallebi yediriyorum onu da 4-5 kaşıktan fazla yemiyor bir de meyveleri cam rendede rendeliyorum ama öyle pütürlü vermeye korkuyorum daha küçük diye(5 ay 5 gün)süzüp sıvı şekilde veriyorum sizler nasıl yapıyorsunuz?cokacimcoook

Bende 3 4 saatte bır emzırıyorum oncesınde versem bıle ıstemıyor zaten seftalı verıyordum oglen bıraz puturlu oluyor sevmedı kac kere denedıysem 2 kasık zor verdım agzına ama dun kavanozda meyve puresı aldım kıvamı cok guzel ondan yedı hatta sevdı bıle dıyebılırım aksamlarıda muhallebı verıyorum.dıger sekılde anne sutu

valla benimki tam bir meme manyagi :) durmadan emziriyorum 2 saat de bir falan bazen 45 dakika emiyor arada uyukluyo hosuna gidiyo :) öglen/aksam püre veriyorum veya muhallebi geri kalan zaman hep emiyor!

kızlar bebekler kaç saatte bir besleniyorlar özellikle anne sütü alanlar için soruyorum ben 3-4 saatte bir veriyorum siz aralarda da meyve suyu ya da muhallebi yediriyorum onu da 4-5 kaşıktan fazla yemiyor bir de meyveleri cam rendede rendeliyorum ama öyle pütürlü vermeye korkuyorum daha küçük diye(5 ay 5 gün)süzüp sıvı şekilde veriyorum sizler nasıl yapıyorsunuz?cokacimcoook

benim oğlum 2 saatte bi emiyo fazla emmediği için saati uzun tutamıyorum bunun dışında meyve püresi ve muhallebi veriyom
bence meyveleri rendeledikten sonra suyunu sıkma öle alışır pütürüklü yemeye alışsın ben hiç suyunu sıkmadım çay kaşığıyla veriyom o zaman rahat yutuyo bence sende öle yap

benim tosun 5.5 aylık 3-4 gündür mamaya başladım sabah emziiyorum 1 saat sonra çorba maması sonra uyuyo uynadında gene emiyo 1 saat sonra meyveli muhalebili yine uyuyo oyanıyo emiyo sonra gece uykusuna gececeği zaman tahıllı gece maması veriyorum bazen bida emiyo uyuyo maalesef mama vermek zorundayım çünkü eskisi gibi sütüm olmuyo anca 3-4 saatte bir tam süt doluyo mama vermeden önce sinirlenip ağlıyodu emerken süt olmadı için.mamaya başlayınca rahatladım biraz...bebeğime fazlamı gelir bilmiyorum ama mamalar 4. aydan itibaren yazıyo üstünde benim tosunda reddetmiyo yiyo kaşıkla tabi suda veriyorum mamalardan yarım saat sonra

meyve olarak neler veriyorusunuz kızlar bende meyve vermek itiyorum ve saat kaçta evriyosunuz.kış gelse sebzeler daha güzel oluyo sebze püreleri vermek istiyorum. şimdilik bi su aldımız mamaları verelim bi alışsın bitirsin sonra kendim yapmayı düşünüyorum ..öğlen meyve püresi veya suyu akşam sebze püresi veya corbası gece yatarkende tok tutsun die muhallebi veririm ama kahvaltıda ne veriyim ona bi karar veremedim.

canım kahvaltıda doktorum bana hazır kahvaltı mamaları var onu al ıcıne peynır yumutta tere yag ve pekmez kat yedır dıye onerdı ben henuz kahvaltıya gecmedım suanda 1 hafat olmak uzere corbayla basladık....

ben sabah uyanınca meyve suyunu cam rendede rendeleyip süzgeçten geçiriyorum ve içine 2 cicibebe atıyorum yarım çay bardağı onu yiyor sonra emziriyorum.öğleden sonra yoğurt 5 gibi yarım çay bardağı.akşam 9 gibi muhallebi yapıyorum tatlansın diye içinede armut suyu rendeliyorum yarım çay bardağı.çorbaya geçeceğim ama ne verilir ilk bilmiyorum yardımcı olurmusunuz?

benim tosun 5.5 aylık 3-4 gündür mamaya başladım sabah emziiyorum 1 saat sonra çorba maması sonra uyuyo uynadında gene emiyo 1 saat sonra meyveli muhalebili yine uyuyo oyanıyo emiyo sonra gece uykusuna gececeği zaman tahıllı gece maması veriyorum bazen bida emiyo uyuyo maalesef mama vermek zorundayım çünkü eskisi gibi sütüm olmuyo anca 3-4 saatte bir tam süt doluyo mama vermeden önce sinirlenip ağlıyodu emerken süt olmadı için.mamaya başlayınca rahatladım biraz...bebeğime fazlamı gelir bilmiyorum ama mamalar 4. aydan itibaren yazıyo üstünde benim tosunda reddetmiyo yiyo kaşıkla tabi suda veriyorum mamalardan yarım saat sonra

canım mama yerıne ek gıdaya baslasan daha saglıklı sureklı mama vermek cocugu cok sısırır hemde ne kadarda olsa katkı maddesı var bız kılo alınca sevınıyoruz ama bebegın kemıklerı gucsuzlesırmıs benımde bebegım 13 mart dogumlu 1 aydır yaklasık basladım ek gıdaya ılk zamnlar 1 2 ogun sımdı tam olarak gectım gıbı bısey

sabah 8 meme
10 kahvaltı 3tane bebe buskıvı 1 cay kasıgı dut pekmezı az bısı tuzsuz peynır yumurtanın sarısı ılk az verıyosun gıttıkce cogaltıyosun bunları devam sutu oluyoya onla yapıp verıyosun
oglen meyve puresı
emıyo
akşam ustu sebze puresı yada corbası kendım yapıorum
emıyo
gun asırı yogurt mayalıyorum verıyorum
emıyo
akşam yatmadanda muhallebı yada pırınc unuyla devam maması katarak yapıorum
yıne emıyo uyuyo
bu arada bol bol su verıyorum cok terlıyolar cunku sıcak

bu yazdıklarımı kk dekı butun anneler yapıo nerdeyse yanlıs anlama akıl vermek gıbı olmasında arada alırsın mama devam maması al ılk gece ogunu ıcın hazır alabılırsın mesela kavanozdakı sebze puresındende arada verebılırsın benım bebegım ne verırsem yıyıyo hıc hayır demedı ıstahı yerınde masallah ıns senınkıde reddetmez

canım mama yerıne ek gıdaya baslasan daha saglıklı sureklı mama vermek cocugu cok sısırır hemde ne kadarda olsa katkı maddesı var bız kılo alınca sevınıyoruz ama bebegın kemıklerı gucsuzlesırmıs benımde bebegım 13 mart dogumlu 1 aydır yaklasık basladım ek gıdaya ılk zamnlar 1 2 ogun sımdı tam olarak gectım gıbı bısey

sabah 8 meme
10 kahvaltı 3tane bebe buskıvı 1 cay kasıgı dut pekmezı az bısı tuzsuz peynır yumurtanın sarısı ılk az verıyosun gıttıkce cogaltıyosun bunları devam sutu oluyoya onla yapıp verıyosun
oglen meyve puresı
emıyo
akşam ustu sebze puresı yada corbası kendım yapıorum
emıyo
gun asırı yogurt mayalıyorum verıyorum
emıyo
akşam yatmadanda muhallebı yada pırınc unuyla devam maması katarak yapıorum
yıne emıyo uyuyo
bu arada bol bol su verıyorum cok terlıyolar cunku sıcak

bu yazdıklarımı kk dekı butun anneler yapıo nerdeyse yanlıs anlama akıl vermek gıbı olmasında arada alırsın mama devam maması al ılk gece ogunu ıcın hazır alabılırsın mesela kavanozdakı sebze puresındende arada verebılırsın benım bebegım ne verırsem yıyıyo hıc hayır demedı ıstahı yerınde masallah ıns senınkıde reddetmez

benim kızım da 13 mart doğumlu aynen bende senin gibi yapıyorum yanlız gece yatmadan milupanın gece mamasını veriyorum onu çok seviyor ve tok tutuyor bende ek gıdalara geçince rahatladım biraz huyu gitti gibi.

benim kızım da 13 mart doğumlu aynen bende senin gibi yapıyorum yanlız gece yatmadan milupanın gece mamasını veriyorum onu çok seviyor ve tok tutuyor bende ek gıdalara geçince rahatladım biraz huyu gitti gibi.

hangısı canım ben mılupanın sutlu pırınclısını verdım pırınc unu yaptım verdım bıde bebelac elmalı muhallebısını almıstım hosuma gıtmedı nelerı denedın hangılerı guzel hazır olarak

hangısı canım ben mılupanın sutlu pırınclısını verdım pırınc unu yaptım verdım bıde bebelac elmalı muhallebısını almıstım hosuma gıtmedı nelerı denedın hangılerı guzel hazır olarak

canım milupanın gece mamasını veriyorum mavi kutu olanı üzerinde nite yazıyor.ben bebelac hiç denemedim.milupanında tahıllı muhallebisini veriyorum bide milupanın kavonoz maması olan sütlacı biraz yedi gibi o kadar.diğerlerini kendim yapıyorum.bugünde diyetisyene gittik onunlada görüştük bakalım.:kahve:

X