Bıyık alma

Lina

Guru
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2007
72
1

yıllardr bıyıklarımı almadığım yöntem kalmadı iple cımbızla ağdayla eldivenle ama her seferinde küçük küçük sivilceler çıkıyor.benim gibi olanınız yda çözüm yolunu bileniniz varmı???:çok üzgünüm:

cildiniz cok hassas sanirim aldiktan sonra silverdn veya bepantene surmeyi denediniz mi hic?

Canım cildin çok hassas sanırım. benim kızkardeşiminde seninki gibi hassastır. İple alındığı zaman kızarıklık ve minik kabarcıklar çıkardı. Birkaç gün kalırdı hatta öyle. Sonra bıraktı iple aldırmayı şimdi sirle aldırıyor bir sorunu yok bildiğim kadarıyla canım. Ama yüzde ben eldiveni tavsiye etmem kaba bir yöntem çünkü.Ağrısı fazla geliyor bana. İğneli lazer epilasyon tavsiye ediliyormuş kardeşimin gittiği kuaförde. Seans süreleri 5dk. ymış.30 ytl de ücreti.Fazla değil bence denemeye değer.

bence bıyıklarınızı hatta kaşlarınızın orta yerini ve üst kısmını cımbızla almayın çünkü kalınlaştırıyor ve siyahlaştırıyor ama buz ii gelebilir cildin çok hassas sir ağdaların hassas ciltler için olanı var kuaförde onlardan yaptırabilirsin

benden size bi öneri arkadaslar....

1) eger iple alacaksanız önce bebek pudrası sürün o bölgeye fazlalıgı atın ve iple aldırın/alın... sonrasında yüzünüze bepanten yada benzeri kemler sürün sürdükten sonra birazdaha bebek pudrası
2)eger sirle alacaksanız mnce sirle aldırın/alın... sonrasında bebek pudrası sürün biraz kızarıklıgı gitsin ardından bepanten sürün..

(kuaförlerde sir agda sürekli aynı kullanıldıgından herkese sivilcelenme ve mikrop kapma yapabilir.. iple aldıracaksanızda kendi ipnizi götürün.. cünkü ipi nereye nasıl koyuyolar tozlu raflaramı degiyo tozlu cekmeceleremi degiyo belli degil.. birde rica edin alacak kişi ellerini yıkasın ve size aynı spatulayı kullanmasın sirle alırken..))

ben aldıktan sonra genellikle buz ve ya bepanten sürüyorum canım benımde cildim cok hassas bepanten sürünce kızarıklıkda yarım saatte gidiyor.tavsiye ederim..

saolun arkadaşlar dediğinz gibi cildim çok hassas herşeye tepkili yani:1rolleyes: bapanteni denemiştim buzu bi dneiycem inş faydası oluryerimseniben

bende iple alıyorum,ama kahve tonlarında lekelere dönüşüyor bazen,kurtulamıyorum bi türlü,kışın kapatıcı falan idare ediyorum ama,yazın napıcam bilmiyorum,2-3 günde bir alıyorum çünkü,hemen leke oluşuyor,renk açıcı kullanıyorum ama o da pek fayda etmiyo açıkçası,naapsam sizce kızlar?

bende bıyık alırken hapsırıyorum sürekli yaw. cok rahatsız edici.
bende de sivilceler oluyordu ve buz yöntemi işe yaradı.iple alıyorum

cildiniz cok hassas sanirim aldiktan sonra bepantene surmeyi denedinmi cnm bepanten iyi

kozmetik dükkanından aldım ve süper işe yarıyor. tavsiye ederim. biraz acıyor ama kökten aldığı içinacıyor. ben alıştım.

Eklentiler

• $YAY.jpg
    $YAY.jpg
    6,9 KB · Görüntüleme: 107
ablam bıyıklarını aldıktan sonra yoğurt sürüyor
ilk sürdüğü yoğurt kuruyunca tekrar sürüyor iyi geldiğini söyledi ama her cilde iyi gelirmi bilemem

bıyıklarınızı asla sir ağdayla aldırmayın çünkü siyah leke kalıyo ve hiç geçmiyo aklınızda bulunsun.