Çatı muayenesi..

newlife arkadaşım.kırıcı olduysam özür dilerim.bende uzun zamandır çocuk sahibi olmaya çalışıyorum ama olmuyo nasip.ve hangi doktora gittiysem hep alttan ultrason cihazıyla baktılar.ve o bahsettiğiniz alete benzer şeyi sokup orayı genişletip kontrol ettiler.ya ben mi saftım inandım diyorum.acaba oöyle olmadanda muayene olabilirmiydim ki diyorum?ama mümkün değil şimdi bi de rahim filmi istiyolar ne diyim ben şimdi doktora acıcaksa yaptımak istemiyorum mu diyim.ben de bi bebişim olsun istiyorum ve onun içiin her eziyete şimdiden evet diyorum.annelik de böyle bişey olmalı..tekrar kusura bakma arkadaşım.

yok canım kırıcı olduğundan değil.ben gerçekten anlamadım tam olarak söylemek istediğini..Allahım sanada nasip eder inşallah hayırlı sağlıklı evlatlar..

Şimdi doğumdan önce 37-38 haftalarda yapılan çatı muayenesi elle olmuyormu?Orayı genişleten aletlemi bakılıyor (spekulum) yoksa ellemi?Hem baş parmak demişsiniz.ışaret parmağıyla bakmıyormu oraya doktor?

bende dün çatı muaynesi oldum evet dr. hiç bi alet falan kullanmıyo eliyle muayne ediyo
evet kendinizi kasarsanız canınız yanıyo
dün muayneden sonra gece nişanım geldi ve 1cm açılma çıktı
şimdi kızımı bekliyorum gelmesini

tecrübeli arkadaslar, cati muayenesinin nisan gemesine ve dogumun baslamasina bi etkisi var mi? korktum simdi, ben 36+0 im yarin dr´a gidicem, cati muayenesi yapariz demisti. acaba cati muayenesini 37 yada 38.haftaya mi erteletsem?
bel fitigindan dolayi normal dogum yapip yapamayacagim belli degildi, o yüzden dr´um 36 da gelin,bakalim bir demisti.
erken dogum yapmaktan cok korkuyorum, yarin muayene olsam mi? :çok üzgünüm:

bende dün çatı muaynesi oldum evet dr. hiç bi alet falan kullanmıyo eliyle muayne ediyo
evet kendinizi kasarsanız canınız yanıyo
dün muayneden sonra gece nişanım geldi ve 1cm açılma çıktı
şimdi kızımı bekliyorum gelmesini

Ay ay geliyor minişin.Hadi hayırlısı Allah bir avazda kurtarsın canım....:Saruboceq:

tecrübeli arkadaslar, cati muayenesinin nisan gemesine ve dogumun baslamasina bi etkisi var mi? korktum simdi, ben 36+0 im yarin dr´a gidicem, cati muayenesi yapariz demisti. acaba cati muayenesini 37 yada 38.haftaya mi erteletsem?
bel fitigindan dolayi normal dogum yapip yapamayacagim belli degildi, o yüzden dr´um 36 da gelin,bakalim bir demisti.
erken dogum yapmaktan cok korkuyorum, yarin muayene olsam mi? :çok üzgünüm:

Canım bende bu soruyu soracaktım.Kimisinin çatı muayenesinden sonra doğumu tetiklemiş ve doğum olmuş... Ama herkeste olmuyor galiba bu...

Bu arada kasılmaların varmı ?sancılı yada sancısız....

kasilma ve sanci yok sanirim yada ben mi anlamiyorum... sadece karnim cok sik sertlesmeye basladi ve cati agrim var...
36. hafta tabi erken sayilmaz ama yinede 38den sonra dogum yapmak istiyorum... yarin dr´uma sorup cati muayenesini ona göre mi ertelesek acaba? ama eminim dr´lar doguma etkisi yok derler, simdi bir arkadasimla konustuk, cati muayenesi oldugu günün aksami dogum yapmis hem de 34. haftada....
korkmaya basladim....fisfisfis

kasilma ve sanci yok sanirim yada ben mi anlamiyorum... sadece karnim cok sik sertlesmeye basladi ve cati agrim var...
36. hafta tabi erken sayilmaz ama yinede 38den sonra dogum yapmak istiyorum... yarin dr´uma sorup cati muayenesini ona göre mi ertelesek acaba? ama eminim dr´lar doguma etkisi yok derler, simdi bir arkadasimla konustuk, cati muayenesi oldugu günün aksami dogum yapmis hem de 34. haftada....
korkmaya basladim....fisfisfis

Evet canım kasılma dediğim o.Yani karnın sertleşiyor birden belini karnını sımsıkı bir şey sarıyormuş gibi oluyor.İstersen doktorunla konuş çatı muayeneni ertele.Ama genelde 36 dan sonra yapıyorlar çatı muayenesini.Arkadaşınınkini erken yapmışlar...

tesekkürler megryann!
yarin dr´uma danismak en iyisi olacak herhalde...
bazi drlar dogumdan hemen önce cati muayenesi yapiyorlarmis... 36 biraz erken oluyor o zaman...
zaten cati muayenesinden korkuyordum simdi daha cok korkmaya basladimmmm:bbo:

Ay ay geliyor minişin.Hadi hayırlısı Allah bir avazda kurtarsın canım....:Saruboceq:

amin canım çok sağol Allah hepimizi bi nefeste kurtarsın hayırlı doğumlar nasip etsin inş.
sumay bende çarşamba oldum çatı muaynesi
ve nişan geldi muayneden sonra 1cm açılma oldu
hala bişey yok beklemedeyim heran olabilir dedi dr.
bilmiyorum çatı muaynesiyle alakası varmı ama bence tetiklediği doğru

amin canım çok sağol Allah hepimizi bi nefeste kurtarsın hayırlı doğumlar nasip etsin inş.
sumay bende çarşamba oldum çatı muaynesi
ve nişan geldi muayneden sonra 1cm açılma oldu
hala bişey yok beklemedeyim heran olabilir dedi dr.
bilmiyorum çatı muaynesiyle alakası varmı ama bence tetiklediği doğru

fatolina hayirli dogumlar! hayirlisiyla, saglikli bir sekilde alirsin minisini kucagina insallah!
canim senin de cati muayenesinden sonra nisanin geldigine göre.... bir tetikleme söz konsu bence...
iyi beklemeler! :teselli:

kizlar bu cati muayenesi ; hani bi masaya cikiyosunuz bacaklarinizi iki kolara atiyosunuz o omu yaa? doktor alttan bakiyor! eger oyasa ben her gittigimde o masaya cikiyorum ilk önce alttan sonra da göbisten bakiyor . ama sanki size ilk defa yapilacakmis gibi yazmissinizCADIARZU

kizlar bu cati muayenesi ; hani bi masaya cikiyosunuz bacaklarinizi iki kolara atiyosunuz o omu yaa? doktor alttan bakiyor! eger oyasa ben her gittigimde o masaya cikiyorum ilk önce alttan sonra da göbisten bakiyor . ama sanki size ilk defa yapilacakmis gibi yazmissinizCADIARZU

canim cati muayenesi dr´un genelde elleriyle cati kemiklerinin doguma uygun olup olmadigini incelemesi,hatta bebegin basina dokundugunu slykeyen drlarin oldugunu ögrendim farkli bir topicten. kacinci haftadasin bilmiyorum ama her gittiginde drun bu sekilde muayene yapmasi normal mi bimiyorum. genelde 36. haftadan sonra yapiliyormus yada dogumdan önce...

canim ciddi misin? bak topicin basindan itibaren tecrübeli anneler muayene ile ilgili birseyler yazmislar.ben de burada okuduklarima göre muayeneden korktum. ilk defa yapilacak cünkü.cati kemikleri normal doguma uygun mu degil mi diye...dr bas parmagini ile muayene ediyormus.... belki desenin drunun muayene sekli öyledir...
ben yarin gidicem muayeneye insallah bir sorun cikmaz...

fatolina hayirli dogumlar! hayirlisiyla, saglikli bir sekilde alirsin minisini kucagina insallah!
canim senin de cati muayenesinden sonra nisanin geldigine göre.... bir tetikleme söz konsu bence...
iyi beklemeler! :teselli:

sağol canım sanada hayırlı doğumlar inş.
evet çatı muaynesinden sonra nişan geldi ve 1cm açılma oldu
şuan beklemedeyiz heran hazırım yani
sağol canım

duygucum ben senin dr.unu anlamdım valla ilk defa duydum ben ilk aylardam sonra alttan bakılmasının sakıncalı olduğunu biliyorum ama senin dr. her gittiğinde öyle muayne ediyomuş kafamçokkarıştı
ama eliylemi bakıyo canm onu merak ettim

evet kizlar ya eliyle muayene ediyor! normalde cati muayenesinde ellemi bakiyor doktorr... amannnnnnnnnn valla bu gavurlarin herseyi bi alem anacimmm eyvahedigeldismile

X