bebeğim emmek istemiyor

sembar

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2008
350
0
41
bebeğim açlıktan ağlıyor ama memeyi kesinlikle almıyor .sadece uyku arasında alıyor çok üzülüyorum .acaba ne yapmalıyım lütfen yardım:1no2:

eğer biberonu falan tutuyorsa sagıp vermeyi dene istersen belki işe yarayabilir.

canım bizm bebişte 2 gündür açççççççççç almıoyr yani aç ama ağlıyorda zaten beni emmiyordu biberon alıyordu onuda almadı vitammin aldım ben devit 3 kestim...
bebeğim açlıktan ağlıyor ama memeyi kesinlikle almıyor .sadece uyku arasında alıyor çok üzülüyorum .acaba ne yapmalıyım lütfen yardım:1no2:

kızım 1.5 aylıkken emmeyi bıraktı sadece uykuda biberon alıyordu uyanıkken hayatta birşey yemiyordu. 6. ay bitti birden uyanık yemeye başladı. dr.da kendisi bırakır ne yapsan nafile demişti

bayanlar, sütü sağıp vermek yerine bebeğinizi iyice uyuyup uykuya daldıktan sonra emzirin. o zaman emiyorlar. ilk oğlumdada aynı sorunu yaşadım. yaklaşık 2 ay uykuda emzirdim.sonra düzeldi ve 20 ay emdi. şimdi 2. oğlumdada aynı sorununu yaşıyorum. 2 aylıktan itibaren emmek istemiyor. şu an 7. ayın içindeyiz. düşünün 5 aydır uykuda emziriyorum. 2 saatte bir uyutup emziriyorum. emdiğini farkedince bırakıyor, sallıyorum tekrar uyutuyorum ve tekrar emzirmeyi deniyorum. oldukça zahmetli fakat en iyi yöntem bu. sütünüzde kesilmez böylece. sütü artıran gıdalar ise: kuru fasulye, bulgur ve pirinç pilavı, soğan, tahin. bu gıdalar vücutt suyu tutuyor.yani sizi susatıyor ve içilen su süte dönüşüyor. birde kendinizi yıpratmayın. çünkü bebişlerin dediği oluoyr. ilk oğlum emmediğinde depresyona girmiştim ve hayatı kendimede onada zehir ettim. ama 2. oğlumda bu sorunu daha uzun ve daha zor yaşamama rağmen moralimi yüksek tutmaya çalıştım. bu bebeğede yansıyor. o yüzden kesinlikle üzülmeden uykuda emzirin. inş hepimizin bebekleri düzelir ve 2 yaşaına kadar emzirebiliriz.

Arkadaslar bebegim 1 haftadir karni ac olmasina ragmen beni emmek istemiyor. Memeyi agzina goturur goturmez katila katila aglamaya basliyor.sagip kasikla verirsem yiyor. Eskiden mememde teselli bulur susardi. Simdi memeyi gorunce cildiriyor.Cok uzuluyorum. Bebegim memeye o kadar duskundu ki. Emmek istemeyisine inanamiyorum. Psikolojim bozuldu resmen. Surekli aglayan uyumayan ve emmek istemeyen bi bebek haline geldi. Sadece uyurken kisa bir sure zorla emziriyorum.ve ok mizmiz.Ayni sorunu yasayan arkadaslar nasil atlattiniz? Doktorumuz gececegini soyledi ama ben memeyi birakacak diye cok korkuyorum.daha 4.5 aylik cok erken birakmak icin. Dis cikariyor olabilir mi?

X