Adetliyken fitil kullanlrm?

ozlem28

Nirvana
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2007
968
76
arkadaşlar kasık ağrısı şikayetiyle doktora gittim. hem iltihap hemde 3 cm. yumurtalıklarımda kist olduğunu söyledi. antibiyotik ve fitil verdi. fitili kullanmaya başladım ama adetimde yaklaştı. adet olursam fitile aramı vermek gerekiyor. yoksa adetliykende fitil kullanabilirmiyim? reçetede kullanmaya başladıktan sonra yarıda bırakılmaması gerektiğni söylüyor.ve fitil kullandığım süre içinde ilişki yasakmı? doktorum böyle bir uyarıda bulunmadı sormakta aklıma gelmedi..

Adetliyken fitil kullanılmaz. Prospektüsünde de yazar zaten. Bende de seninki gibi şikayetler çok sık olur, sürekli fitil kullanırım, ordan biliyorum. Keşke adetin bittikten sonra başlasaydın fitile. Şimdi ara vermiş olacaksın.
Geçmiş olsun.

canım adetliyken fitil kullanılmaz adet olunca fitiline ara verir haplarını kullanır ondan sonra yine fitillerine devam edersina.s çok geçmiş olsuna.s.

tşkr ederim. ya hiçte aklıma gelmedi adetimin yaklaştığı. yoksa bittikten sonra başlardım. fitil kullanırken hijyen açısından parmağımıza birşey geçirmemiz gerekirmi acaba? birde bu dönem içinde ilişki yasakmıdır?benneyaptımki

Fitil kullanırken elbetteki , fitille birlikte satılan özel parmaklıklardan kullanacaksınız. Fitil kullandığınız dönemde ilişkiye girmeyin.

daha önce kullandığım fitilde beraberinde özel parmaklık vardı. ama bunda yok öyle birşey. ayrıyetenmi almam gerekiyor..

X