Vajina darl ne yapmam lazm

:1no2:arkadaşlar lütfen daha çok desteğe ihtiyacım var gerçekten anlatamam

janım benım ılıskıye gırerkeb ya kayganlastırıcı denedın mı benımde hala darrr cok acı cekıyorum ama ıyımmm
bu arada dr deysıtır derım
hemencecık halledıo dr korkma uyusturuo mınık bı darbele acıoo :)

Kegel egzersizlerinin faydası büyükmü nasıl bilgi alabılırız?

Nasıl Uygulanırlar?

Bu testleri uygulamaya geçmeden önce hangi kas gruplarınızı çalıştırmanız gerektiğini bilmelisiniz. Pelvis tabanı kaslarınızı algılamak için aşağıdaki iki testten birini uygulayın:

1-İdrarınızı yaparken idrarı yarıda kesmek için hangi kaslarınızı kullandığınıza dikkat edin. Bu kaslarınızı kasarken karın ve kalça kaslarınızın gevşek olmasına dikkat edin

2-vajinanızın içine işaret ve orta parmaklarınızı yerleştirin ve parmaklarınızı sıkıştırmaya çalışın. Bu iki test esnasında çalışan kaslarınız Kegel egzersizleri esnasında çalıştıracağınız kaslardır.

Ne Sıklıkla Uygulanırlar?

Kegel egzersizleri evde, iş yerinde, yolda, kısacası her yerde uygulanabilir ve dışarıdan bu egzersizleri uyguladığınız anlaşılmaz. Bu egzersizleri hergün düzenli olarak uygulamayı alışkanlık haline getirin.

Her birim egzersiz esnasında pelvis tabanı kaslarınızı 3-10 saniye süreyle kasın ve bu kadar bir süre ara verin. Bunu arka arkaya 5-10 kez uygulayın. Bu birim egzersizi günde beş kez yapmanız sizin egzersizlerden maksimum fayda görmenizi sağlayacaktır. Egzersizlerde aşırıya kaçmamalı ve idrar yaparken bu egzersizleri uygulamamalısınız. Egzersizler esnasında normal nefes alıp vermeye ve yalnızca pelvis tabanı kaslarınızın çalışıyor olmasına dikkat etmelisiniz.

bana bu egzersızı dr alıstırdı orta parmanı sok dedı ordakı kası sık bırak sık bırak her gun duzenlı yap dedı ws ws ws :hulya:

kızlar korkmayın bu kadar benim arkadaşımda evliydi fakat kızlık zarı esnek oldugu için yırtılmamıştı doktor ancak dogumda yırtılır dedi nitekimde öyle oldu bence cehrahi mudahaleye gerek yok ama siz bilirsiniz vajina darlıgı içinde kayganlaştırıcı işinizi görür sanırım

benım normalde o kadar cok janım yanıyodu kıııı bugun kaygANLASTIRICI YERINE BEPANTENNN KREM SURDUM MAVIII OLANINIII HIC ACIMADIIIII :) SANIRIM ARTIK DAHA IYIMMM :)

kegel egzersizlerine basladım alıskanlık oldu 2 gunde aklıma geldıkce yapıyorum asırıya kacmadan..
Asıl sorum :

Kızlar gleitgelen jel hakkında bılgısı olan acık acık anlatabılırmı ? :) faydası varmı? nasıl uygulanır ? ve agrılı ılıskıde dıyor ılk gecedede bunu sursek acı hafıflermı :KK43: deneyen bılen varsa bılgı verebılırmı cok onemlı..

Vajina darlığı benim de problemim.. Doktorum parmak egzersizleri vermişti ama yapamadım ben.. Hala sıkıntı yaşıyorum ama eskisi kadar değil sanırım zamanla geçen bir şey bu..

merhabalar,bende ilişkiye girerken zorlanıyorum hala 3 yıllık evliyim.dr.um vajina darlığından bahsetmedi ama benim için baya zor bi durum.hatta bi dr.bana pskolojik destek almam gerektiğini söyledi.

birde kayganlaştırıcıdan bahsettiniz arkadaşım ama ben kayganlaştırıcıların,kremlerin v.b. rahim ağzı yarasına sebep olduğunu duymuştum.dikkat edin bence.

o kayganla$tiricidan banada yazmi$ti dr hiç bi fayda gormedim $ahsen, aslinda ba$ta sorun çekiyorum sonra penis içeri girdimi olay bitiyor

ben 1 seneye yakın ilişkiye giremedim ya sen.şu anda dr.kartına vajinismus yazmış muayneden korktuğum için.daha çokpskolojimi bozuyorlar.

çok istiyoruz ama hala olmadı bir sürü tedavi gördüm yazdan bu yana.rahim filmi,kist,iltahap,yaramı dondurdum 1 ay önce.

Buda dertmiydi ya şaşırdım doğrusu vajina darlığı derken esnek bir yerden bahsediyoruz sonuçda kasdan ibaret bişi ama vajiismussa sorun o ayrı bir şey yani darlıkla alakası yok yanlış bilgilenmeyelim lütfen..a.s.

melissacım çok sağol ALLAH razı olsun duaların için.öyle bize ALLAHU tealadan başka sığınacak limanımız yok.ALLAHIM herşeyin önce hayırlısını,sağlıklısını,inançlısını versin.şuanda en büyük arzumuz ALLAsağlık verdiği sürücü bir evlat sahibi olmak nasip eder inşallah.

birde kayganlaştırıcıdan bahsettiniz arkadaşım ama ben kayganlaştırıcıların,kremlerin v.b. rahim ağzı yarasına sebep olduğunu duymuştum.dikkat edin bence.

ya soyle bırsey war ben doktoruma bunu soyledım sorun olurmu vs doktorum kayganlastıcı kullan dedı bepantanın de katı mavı olanının bı zararı olurmu dedım hayır dedı aksına ıyı gelır dedı bende cok acıodu ılıkıye gırerekn 2 gundur acı ortadan kaybolduuu KISACA BEPANTENIN MAVI OLABIN BI ZARARI OLMADINI SOLEDI RAHATLIKLA KULLABABILISINIZ SIZDEEE :lepi:

X