Börekler Değişik Börek (Çok Farklı)-Resimli

arkadaşlar hamuru yırtarak nasıl yayacağız anlamadım benkafamçokkarıştıyırtmak derken yani parça parça yapıp mı koycaz? şimdi yapacaktım da anlayamadım orayı.
hadi biri açıklasın da bana yapıyım bi hihoyyyt

neyse anladım :KK70:

Son düzenleme:
yaptım arkadaşlar:)
sıcakken çook güzelmiş tadı (ben bakmadım).soğuyunca da güzeldi yine de ama sıcakken harikaymış:) çok da pratik
teşekkürler tarif için:)

Son düzenleme:
arkadaşlar hamuru yırtarak nasıl yayacağız anlamadım benkafamçokkarıştıyırtmak derken yani parça parça yapıp mı koycaz? şimdi yapacaktım da anlayamadım orayı.
hadi biri açıklasın da bana yapıyım bi hihoyyyt

neyse anladım :KK70:

Elinizle rastgele koparın demek canım, kolay gelsin... :KK3:

bu böreğin aynısını dün yemekteyizde gördüm orda bile beğenildi günümde bende yapıcam elinize sağlık.

ben cuma günü yaptım hakikaten görünüşü çok güzel..
tadına gelince de küçük borcama 6 altta ve 6 üstte olmak üzere 12 adet milföy kullandım ve arasına bir buçuk yufka koydum içi çiy kaldı ve milföy soğudukça kabartısı gitti
benmi eksik yaptım acep

Böreği yapan arkadaşlar fotoğraflarını eklerlerse sevinirim. İç kısmının çiğ kalması da sanırım fırınınızın ayarı ile ilgili ;
arkadaşlar ben 180 derecede yaparım sizin fırınınız 180 derece de daha harlı olabilir. Bu sebeple sizin fırın derece ayarını
bilemeyeceğim. Çok harlı olursa dışını çabuk pişirir sizde pişti zannedip alırsınız fırından işte o zamanda içi çiğ kalır :KK59: Bu sebeple pişme ayarını siz deneme yanılma yoluyla bulacaksınız.
Hepinize afiyet olsun...

:KK56:

çOK ENfes gözüküyor.Ellerinize sağlık
En kısa zamanda deneyeceğim...

bu böreği yaptıktan sonra henüz sıcakken fazlasını buzluğa koyarsak tekrar çıkardığımızda yenilebilir mi??? hiç deneyen oldu mu acaba???

X