Börekler Değişik Börek (Çok Farklı)-Resimli

bir sise ne kadar, 1 litre? 1,5 litre? 0,3 litre?
cuma günü iftara misafirim gelecek bu böregi denemek istiyorum, yanina ne gider acaba ayran, cacik salata?!

bir sise ne kadar, 1 litre? 1,5 litre? 0,3 litre?
cuma günü iftara misafirim gelecek bu böregi denemek istiyorum, yanina ne gider acaba ayran, cacik salata?!

Soda şişesinin üzerine baktım 200 cc yazıyor. Küçük soda şişeleri vardır ya onlardan... Bence ayran bir harika olur hafif tuzlu ve soğukkkkk off... (Tabii sizin zevkinize kalmış...)
Benimde cuma günü misafirim gelecek bende yapmayı düşünüyordum...
Şimdiden ellerine sağlık, dilerim harika olur...

cokacimcoook

Evet terlikkk tarifini uyguladim bu aksam , iftara. Ve resmini yolluyorum
ayla065cx7.jpg
[/IMG]
ayla068ni2.jpg
[/IMG]

ilayda muhteşem gözüküyor, ağzımın suları aktı, yarın ben de deneyeceğim:)

bende dün yaptim, ama iki kat yaptim, milföy yufka peynir yufka peynir milföy, ama süper oldu :)))) resim cekmedim malesef, unuttum ama cok lezzizdi puf böregine benzettiler

Bu börek süper oluyor ben de yaparım..Çok da kolay..

Yiyen herkes, yufkanın elde açıldığını sanır, milföyler var ya..Tavsiye ederim yapımı da çok kolay..

Sodalı karışımla 15 dk bekletmek de hamuru kabartıyor ve tel tel oluyor hamur..

yarın hemen yapacağım süper bişiye benziyor tarifi aldım zaten ellerinize sağlık..

Evet terlikkk tarifini uyguladim bu aksam , iftara. Ve resmini yolluyorum
ayla065cx7.jpg
[/IMG]
ayla068ni2.jpg
[/IMG]

Offfff offffffffff Ellerine sağlık harika görünüyor dün bende yaptım misafirlerim vardı onlarda çok beğendiler ve kalem kağıt hemen yazdılar. Sofranızdan bereket eksik olmasın nice değişik tariflereeee

a.s.a.s.a.s.

yarın hemen yapacağım süper bişiye benziyor tarifi aldım zaten ellerinize sağlık..

Merhaba NAZ_24, Böreğin resmini görünce insanın canı çekiyor değilmi? Bencede yap çok lezzetli ve de pratik... Hayırlı iftarlar dilerim. Sofranız bereketli olsun... Afiyet Olsun Canım...

a.s.

Bu börek süper oluyor ben de yaparım..Çok da kolay..

Yiyen herkes, yufkanın elde açıldığını sanır, milföyler var ya..Tavsiye ederim yapımı da çok kolay..

Sodalı karışımla 15 dk bekletmek de hamuru kabartıyor ve tel tel oluyor hamur..

Merhaba deniz_güneş, Lezzeti su böreği gibi oluşudur beni cezbeden, oysaki su böreği yapımı zor bir börek... Üstelikte bizim böreğimiz çok pratik vede aynı lezzette... Hayırlı iftarlar diler sofralarınızdan bereket eksik olmasın canım...

a.s.

bende dün yaptim, ama iki kat yaptim, milföy yufka peynir yufka peynir milföy, ama süper oldu :)))) resim cekmedim malesef, unuttum ama cok lezzizdi puf böregine benzettiler

Selam Huli81, Peyniri iki kere koymuşsun sadece yoksa tarif iki katlı zaten canım... Yani tabana milföy, yufka, harç (peynir örneğin), yufka , milföy şeklinde... Sen peynir tekrar koymuşsun...
Çok peynirli olmadımı öyle... Baymazmı harç çok olunca...Denemedim bilmiyorum ama...
Hayırlı iftarlar, sofranız bereketle dolsun...

kaydirigubbakcemile3

Son düzenleme:
Dene kiz vallah , çocuk oyuncagi gamyoncuiremsu

Çok haklısın ilayda26, birkere yapmaya başladım inanırmısın misafirlerim aşağıdaydı çocukluydularda anca çıkıyorlar 4. kattayım dik merdivenlerimizde onlar çıkana kadar böreği hazırlayıp dolaba koydum bile...

şakkıdı

ilayda muhteşem gözüküyor, ağzımın suları aktı, yarın ben de deneyeceğim:)

Selam tuceciğim, heleki insan oruçluyken böyle bir resim görürse ağzının suları akmaması imkansız birde yemiş olsan...
Eşim ve akrabalarımızdan bu böreği sipariş verip gelenler oluyor. ''Meşhur böreğini yaparsan gelirim'' gibi...
Hayırlı iftarlar canım, sofranızdan bolluk bereket eksik olmasın...

a.s.

Selam Huli81, Peyniri iki kere koymuşsun sadece yoksa tarif iki katlı zaten canım... Yani tabana milföy, yufka, harç (peynir örneğin), yufka , milföy şeklinde... Sen peynir tekrar koymuşsun...
Çok peynirli olmadımı öyle... Baymazmı harç çok olunca...Denemedim bilmiyorum ama...
Hayırlı iftarlar, sofranız bereketle dolsun...

kaydirigubbakcemile3

yo fazla olmadi dengeli koydum ben .-) dene bir istersen :-))

merhaba arkadaşım dün tarifini denedim bi harikaydıcokacimcoookiftar da
olduğumuz için herkes 1 dilim yedi giderken istediler:roflol:ben peynirli maydonuzlı
yapdım güzel tarifin için sağol canımŞeniz

Yav ben de artik yapmaya karar veridm
vallahi merak ettiğim için sirf.
Ben milföy hamuirunu pek sevmem de
yerken kitir kitir dökülür felan bir de çok yağli oluyor diye.
Ama öyle biranlatiyorusnuz ki vallahi ağzim sulandi
arkadaşlar
yapayimmmmmmmmmmmmmm miiiiiiiiiiiiiii
yapayim miiiii

Arkadaslar nihayet bende yaptım böreği cokacimcoook

Önerilen ölçülerde malzemeyle,önerilen tepside,

Öncesinde 15 dk dinlendirdimde,

Altı,üstü son derece iyi pişti fakat arası biraz ıslak gibiydi,biraz daha pişirsem üzeri ya da altı yanardı :sm_confused: Pişmesi tamamlanınca da ılık fırında beklettim biraz ama keserken o aradaki ıslaklığı farkettim :sm_confused: Lezzeti cok hoş,cok hafif a.s Neden öyle oldu anlamadım :sm_confused:

ellerine saglik canim cok kolay ve guzel tarife benziyor
bende kesinlikle denicem
mesela icindeki yufkayi koymsak olumuki ,nasil olur ,sadece milfoylu olarak
tabi yufkayla daha guzel olurda ,o olmadan nasil olurki diye merak ettim

X