Göz Makyajı Kirpikleri Kepeklenen ve Kaşınan varsa........

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

kahvefincanxix

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2007
400
10
slm. çocukluktan itibaren bu sıkıntıyla tanıştım. ne zaman dr gitsem alerjidir deyip damla merhem verdiler, kısa süreli işe yarıyor ama tekrar başlıyordu.

canıma tak edince gözle ilgili bütün sağlık kitaplarını araştırdım ve kirpik diplerimin normal insanlardan daha fazla yağ salgıladığını bununda bakteri üretimine yol açtığını öğrendim. sengözlerimebaksanab
veee şöyle önlemler aldım..

1. yağlı göz makyaj malzemelerini kullanmayı asgariye indirdim

2. fazla sabunlanmanın kiprikleri kuruttuğunu bunu dengelemek için cildin daha fazla yağ salgıladığını fark ettim. 2-3 günde bir sabunla yıkadım ama yeşil sabun tabii

3. diğer günler sadece suyla kirpik diplerine masaj yaparak yıkadım

4.makyajımı sildikten sonra mutlaka suyla yıkadım, kurulanırken havluyla mutlaka dipleri de hafifce kuruladım a.s.

Merhaba benim de kirpiklerimde kepeklenme var,hatta bugün yine doktora göründüm.
Bana bebe şampuanıyla 2-3 günde bir kirpik diplerime masaj yapmamı söyledi.Ben çoğu kez üşeniyorum ama doktor söylediğine göre vardır bir bildiğia.s.

evet çok bela bişey, yüzünü yıkamamış gibi duruyor
dr söylediğini bir dene iyi gelebilir, benim zamanımda hep damla ve merhem veriyorlardı, tabi bir şeye yaramıyordu,
şampuan markası verdi mi peki?

Göz doktorları ne sorsak damla veriyor zaten.:bbo:
Herhangi bir marka vermedi canım,yani kaliteli olduğu sürece farketmez.
a.s.

ben son 3 gündür bu şikayetle karşı karşıyayım.. kepeklenme değil benim ki sadece kaşıntı... ve alt kirpiklerimde oluyor..
sonradan kendimce farkettim ki ne zaman eyeliner sürsem (genelde alt tarafa eyeliner çekerim) kaşıntı oluşturuyor ve ben kaşıyıncada ya kirpiklerim acıyor ya da gözaltlarım hafif şişip 10 dk. sonra geçiyor, eyeliner ı sadece özel zamanlarda ve günlerde kullanma kararı aldım kendimce...

eğer ki sizde SADECE KAŞINMADAN şikayetçiyseniz vebenim gibi her daim makyaj yapıpta böyle bir sorunla kaşılaşıyorsanız dediğimi uygulama kararı alın derim, çünkü yapmayınca kaşıntı olmuyor..

ama kepeklenme hiç olmadı bende ona bişey diyemiyorum... :94:

X