İzmirde iyi Kadın Doğum Uzmanı

bir hafta demişlerdi ama 4lü tarama sonuç geldi...

AFP:32,00 ng/ml 1,03 mom
uE3:0,88ng/ml 0,80mom
hcg:39,00 1,30mom
InhA:254,00 1,27 mom
risk of open spina bifida is 1:11000

down sendrme riski sadece yaşa bağlı olarak 1:270
down sendrome riski yaşa ve biokimyasal markerlere bağlı olarak 1:533

ölçülen Trisomi 18 riski 1:57838

çıkan sonuçlar bunlar.anlayan varmı???????

sonuçların kötü görünmüyor canım
yine de doktoruna bir göster eğer amniyosentez derse yaptır
yaş yüzünden bu değerler yükseliyor zaten
yoksa riskin çok daha düşük
ben bu testleri hiç yaptırmadım gerilmemek için
bebeğin ense kalınlığı ne çıkmıştı

sonuçların kötü görünmüyor canım
yine de doktoruna bir göster eğer amniyosentez derse yaptır
yaş yüzünden bu değerler yükseliyor zaten
yoksa riskin çok daha düşük
ben bu testleri hiç yaptırmadım gerilmemek için
bebeğin ense kalınlığı ne çıkmıştı

doktorumla görüştüm zaten.%80-90 bebek normal dedi.ama amniyosentez kesin sonuç veriyor bildiğin gibi.ense kalınlığı 2 mm çıkmıştı.

benim doktorumla da bir konuş istersen
ben amniyosentezimden çok memnun kaldım

senin doktorun kimdi???hoş yarın için fuat akercandan randevu alabildik.bir gidip görüşücem bakalım.bir an önce amniyosentez yapılması lazım zira.duyduğuma göre ameliyathanede falan yapılıyormuş sanırsam.bi kaç gün sonraya gün verir heralde

kızlarrrr yardımmmm
amniyosentez ameliyathane koşullarında mı yapılıyor???aç veya tok nasıl gitmem lazım???sonrasında dinlenmem gerekiyormu???dersime çalışıp öle gideyim bari:))))

bugün fuat akercanla ilk randevumuz var da.sanırsam aynı gün yapamaz amniyosentezide.

kızlarrrr yardımmmm
amniyosentez ameliyathane koşullarında mı yapılıyor???aç veya tok nasıl gitmem lazım???sonrasında dinlenmem gerekiyormu???dersime çalışıp öle gideyim bari:))))

bugün fuat akercanla ilk randevumuz var da.sanırsam aynı gün yapamaz amniyosentezide.

hiç panik yapma arkadaşım ben cvs oldum yani amniosentezden dah zor ve dah riskli benimkini kent hastanesinde namık demir muayenehane ortamında yaptı o bile çok kolaydı sonrasında yarım saat dinlendim biraz ağrı oluyor ama dayanılmayacak gibi değil geçiyor hemen 2 gün rapor verdi evde bir gün yatıp dinlenirsen yeterli aç veya tok önemli değil sanırım fuat akercana gittiğimde bana ultrasonla baktığı yerde ayakkabıları çıkarda yat ben burda girişim de yapıyorum çünkü demişti sanırım o da muayene odasında yapıyor ama tam emin değilim

kızlarrrr yardımmmm

arnavut bence aç git canım bebek daha az hareket ediyor o zaman
ben korkudan su bile içmeden gittim benim doktorum sabah 8.30 da yaptı ama amniyosentezi
ameliyathanede falan da değil mua. müdehale odası vardı orada yaptı
sonra 3 saat dinlendirdi
sen işleme bakma ama

kızlar yardımlarnız için tşklerrr.ben biras detay yapayım benim gibi meraklı turşucular için:))))))))))
bugün yaptırdım amniyosentezi ege de fuat akercan a.2 gibi görüştük kendisiyle .eşinin imzası lazım deyince uzadı biras iş.çünkü eşim şu an istanbulda ameliyat olan babasının yanındaydı.3:30 gibi yaptı operasyonu.ameliyathanede falan değil direk perinatal tanı odası diye bi yer var doğumhanenin orda.önce ultrasonla baktı.sonra sterilize edip uzunca bir iğne ile karnıma girdi ve sıvıyı aldı.
kendisi çok ilgiliydi .ben dinlenirken sık sık yanıma geldi.dinlenme bitince kalp atışlarını kontrol etti ve gidebilirsiniz dedi.
biras pahalıya maloldu bize açıkcası.bir an önce bitsin istediğim için öğretim üyesi muayene ücreti ödedim.sonrasında da özel lab a bıraktık örneği.300 tl üniversiteye ödedim.270 tl de özel laboratuara ödedim.3- haftaya kadar çıkacak sonuç.hızlı olan bi çeşidi varmış onun ücreti 450 civarındaymış.sadece 2 günde bir ön tanı sonucu veriyormuş.hüseyin beyde fuat beyde "hızlısına gerek yok senin durumunda"dedikleri için diğerini yaptırdım.
fuat beye gelince.bana aşırı derecede ilgiliydi.hem üniversiteden bir tanıdık bulmuştuk.hemde kendisi hemşerim hatta lise arkadaşımın abisi çıktı.önceki msjlarımda belki okumuşsunuzdur.kızlık soyadımı kullanmam işime yaradı:)))))o beni soyadımdan tanıyınca daha samimi bir ortam oldu ister istemez.sıkıntılı suratsız olabilir başka zamanlarda.haklısınız.
neyse çok yazdımmm:)))şu an için iyiyim allah şükür.evdeyim ve dinleniyorum.hepinize ve kendimize dualar ediyorum:)))))):1hug:

geçmiş olsun canım
inşallah sonuçlarınız da güzel çıkar rahatlarsınız
sakın aksini düşünme iyi olacak sonucunuz
ben çok rahattım biliyordun bebeğimde birşey olmadığını
ama bazı arkadaşlar o 3 haftayı çıldırarak geçirdiler
rahat ol canım bebeğin sağlıklı hep böyle düşün

valla 2li yeşilyurt 20 gün demişti bir haftada çıktı:)))4lüyü dışarda bir hafta dediler 2 günde çıktı:)))buna da 3-4 hafta dediler bakalım bunda da şansımız gülerse:))))
dün fuat beyde şaşırdı bu kadar risk için neden yaptırıyorsun diye.hatta hemşiresi sordu "neden"kısmına ne yazayım doktor bey diye.bende direk "pimpiriklik yazın"dedim:)))
haa işlem sırasında korkmadımmı elbette korktum..çünkü ne eşim nede annem yanımdaydı.anneme haber vermemiştim huzursuzlanmasın diye.ama içine doğmuş gibi aradı beni:))))
her ne kadar takmıyorum desemde kafama takıyorum tabiki:))))ama paranoyaklık derecesinde değil.hani öğrenciyken sınavı girip soruları görünce bütün telaş geçer yaa.benimde telaşım geçti şimdilik:))))))

kızlarrr

kuzenim 8-10 haftalık hamile.yaşı 41 ikili taraması 1/190 çıkmış maesef...doktoru CVS önermiş hemen.manisa celal bayar da yapılacak işlem

bilgisi olan varsaa lütfennnn

:dance:amniyosentez sonucum nihayet geldi kızlarr......
sonuç tahminlerimiz gibi temiz yani "karyotip olarak normal fetus" çıktı şükürler olsun..
yüce rabbim bizi ve bebişlerimizi korusun...

süper bir haber tatlım yaaaaaaa...daha dün akşam aklıma geldin , baktım yazışmalarına, özel mesaj yazmayada korktum... ama çok sewindim, artık çok çok rahat bi hamile olabilirsin...:nazar:

inanmıycaksınız ama hiç telaşlanmadım o 3 hafta boyunca:)))ama cuma günü 5 de lab ı arayıp "sonuç çıktı imza bekliyor"dediklerinde başladı telaş bende:))))saat 6 oldu faks yok.6:30 yine yok.aradım yine."bana imza lazım değil sonucu söyle bana direk"dedim:)))kızcağızda herşey normal deyince rahatladım:)))şimdi 4 gözle ctesi günkü randevumuzu bekliyorum.fotoğraf albümümüze bir ultrason fotosu daha eklemek için:))))

inanmıycaksınız ama hiç telaşlanmadım o 3 hafta boyunca:)))ama cuma günü 5 de lab ı arayıp "sonuç çıktı imza bekliyor"dediklerinde başladı telaş bende:))))saat 6 oldu faks yok.6:30 yine yok.aradım yine."bana imza lazım değil sonucu söyle bana direk"dedim:)))kızcağızda herşey normal deyince rahatladım:)))şimdi 4 gözle ctesi günkü randevumuzu bekliyorum.fotoğraf albümümüze bir ultrason fotosu daha eklemek için:))))

bilmez miyim o bekleme anını...bende eşimi beklemiştim,sonuçları alıp gelicek diye...

neyseki herşey yolunda,en güzeli bundan sonrası, az kaldı kucağına alacağın günlerde yaklaşıyor...hastane seçtin mi;,?:hooray::dance:

bilmez miyim o bekleme anını...bende eşimi beklemiştim,sonuçları alıp gelicek diye...

neyseki herşey yolunda,en güzeli bundan sonrası, az kaldı kucağına alacağın günlerde yaklaşıyor...hastane seçtin mi;,?:hooray::dance:

hüseyin beyle daha konuşmadık henüz o konuları.dediğim gibi ctesi randevumuz var.o zaman konuşuruz nasipse.çok fazla uçuk rakamlara çıkamayız tabiki ama özelde ve sezeryan olacağı (benim fikrimce) kesin:))))özel sigortam 2000tl ödüyor doğum için.üzerini biz tamamlıycaz artık.

hüseyin beyle daha konuşmadık henüz o konuları.dediğim gibi ctesi randevumuz var.o zaman konuşuruz nasipse.çok fazla uçuk rakamlara çıkamayız tabiki ama özelde ve sezeryan olacağı (benim fikrimce) kesin:))))özel sigortam 2000tl ödüyor doğum için.üzerini biz tamamlıycaz artık.

öyle sırayla konuşulacaklar zaten, 2250 en fazla tutacak olan. ben o kadar ödemiştim...özel gaziyide bu arada öneririm. hüseyin beyde sanırım önerecek... :))) O kadar tatlı güleryüzlü personeli varki... bir dediğini iki etmiyorlar...bu arada özel sigortanın tamamını karşılaması gerekmiyor mu? bende yen yaptırdımda bir an niye ki dedim? :nazar:

öyle sırayla konuşulacaklar zaten, 2250 en fazla tutacak olan. ben o kadar ödemiştim...özel gaziyide bu arada öneririm. hüseyin beyde sanırım önerecek... :))) O kadar tatlı güleryüzlü personeli varki... bir dediğini iki etmiyorlar...bu arada özel sigortanın tamamını karşılaması gerekmiyor mu? bende yen yaptırdımda bir an niye ki dedim? :nazar:

gaziyi biliyorum yeni binası güzel.bir arkadaş dopum yapmıştı orda geçen sene.özel sigortalar kriz davasına kazık attılar bize.sözüm ona kent ve ege sağlık limitsiz idi.ama bütün limitsizleri kaldırdılar geçen sene itibariyle.limitsiz isterseniz 3000tl ödemeniz lazım demişlerdi poliçeyi yenilerken.ben de o zamanlar hamile değildim boşuna ödemeyelim diye en uygununu yaptırdık hakkımız ölmesin diye.ama ağustos sonunda yenilemem var.doğum aralıkta nasipse.hüseyin beyden duyacağımız rakama göre yükselticez limiti.duyduğuma göre sadece hüseyin bey 2000tl alıyormuş doğum için.artı hastane masraflarıeyvahedigeldismile

gaziyi biliyorum yeni binası güzel.bir arkadaş dopum yapmıştı orda geçen sene.özel sigortalar kriz davasına kazık attılar bize.sözüm ona kent ve ege sağlık limitsiz idi.ama bütün limitsizleri kaldırdılar geçen sene itibariyle.limitsiz isterseniz 3000tl ödemeniz lazım demişlerdi poliçeyi yenilerken.ben de o zamanlar hamile değildim boşuna ödemeyelim diye en uygununu yaptırdık hakkımız ölmesin diye.ama ağustos sonunda yenilemem var.doğum aralıkta nasipse.hüseyin beyden duyacağımız rakama göre yükselticez limiti.duyduğuma göre sadece hüseyin bey 2000tl alıyormuş doğum için.artı hastane masraflarıeyvahedigeldismile

yok tatlım ben erken yaptım doğumu ama tam anlamıyla bir normal doğumdu benimki... epiduralli...1 gece kaldım. baştan aşağı tamamen doğumdu diyelim...en fazla 2,5 olur extra bir şey olursa diye demişti ama 2250 verdik biz...toplamda...
hem gazide hüseyin beyin hastası deyince sanki daha özel bir ilgi gösteriyorlar, tek kelimeyle muhteşemdi, keşke bebeğimide kucağıma alıp çıksaydımda...
ben mesela 5 ay sonra doğumu kapsıyacak bir sigorta yaptırdım, limitsiz doğum ve tedaviler...2600 toplam prim ödemem...umarım herşey yolunda giderde, beklemeden hamiş kalırım :nazar:

yok tatlım ben erken yaptım doğumu ama tam anlamıyla bir normal doğumdu benimki... epiduralli...1 gece kaldım. baştan aşağı tamamen doğumdu diyelim...en fazla 2,5 olur extra bir şey olursa diye demişti ama 2250 verdik biz...toplamda...
hem gazide hüseyin beyin hastası deyince sanki daha özel bir ilgi gösteriyorlar, tek kelimeyle muhteşemdi, keşke bebeğimide kucağıma alıp çıksaydımda...
ben mesela 5 ay sonra doğumu kapsıyacak bir sigorta yaptırdım, limitsiz doğum ve tedaviler...2600 toplam prim ödemem...umarım herşey yolunda giderde, beklemeden hamiş kalırım :nazar:

bize de 2500-3000 gibi bi fiyat çıkarırsa ben hiç yükseltmem primimi boşuna.aradaki farkı öder çıkarım nasipse.
ben hep hayırlısını dilemiştim allahtan bebek konusunda.9 ay uğraştım yaş olmuş 35.en sonunda yeter artık oldu oldu olmadı ramazanda aşılama dedim eşime.o da ok dedi sağolsun.sonra soğan suyunu içmeye başladım saraçoğlunun.allahın hikmeti işte anlamadım bile nasıl hamile kaldığımı:))))hatta annem sen hamilesin bak görürsün dedikçe kavga ettim onunla:)))yüce rabbim ne zaman uygun gördüyse o zaman olur.sıkma canını.kolay değil biliyorum .ama bak nice insana vesile oluyorsun bilgilerinle.bu da rabbimin bir hikmetidir.olumunekankayizsmile

X