Gebelik için adetten hemen sonra çalişmara başlaıp hamile kalanlar bi bakarmisiniz !!

istiridyeyim_incimsin

Bal oğlum benimm.....
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2007
1.620
4
KIZLAR BEN BU AY ADETTEN HEMEN SONRA ÇALIŞMALARA BAŞLADIM..VE MERAK ETTİĞİM ADETTEN HEMEN SONRA BİR SONRAKİ ADETE KADAR ÇALIŞAN VE HAMİLE KALAN VARMI ... İLGİNİZ TEŞEKKÜR EDERİM..a.s.

KIZLAR BEN BU AY ADETTEN HEMEN SONRA ÇALIŞMALARA BAŞLADIM..VE MERAK ETTİĞİM ADETTEN HEMEN SONRA BİR SONRAKİ ADETE KADAR ÇALIŞAN VE HAMİLE KALAN VARMI ... İLGİNİZ TEŞEKKÜR EDERİM..a.s.

evet canım ilk hamişliğimde 2 günde bir aksatmadan çalışmıştım olmuştu hayırlısı inşallah. Rabbim herkeze sağlıklıca nasib etsin ama şunu unutmaki eşler nekadar sağlıklı olursa olsun hamile kalma oranı %25 dir şekerim..........

bende 11 agustosto adet gordum canım bitti hemen basladım calısmalara..her gece aralıksız hala devam ediyoruz sıkıldım da ama sanırım tekrar adet gorene kadar devam etcez

insallah canım yaaaa valla ıskalamayalım diye her gece deniyoruz strese girdim inan ....ben hıc o acıdan bakmadım yani spermin kalitesi duser mi ki diye......

Canim biz 1 gün ara vererek deniyoruz ama... Siz hergün mü ? Ben sperm kaliteisini bozulmasindan korkuyorumda böyle hamile kalan varmi merak ediyorum.... Benimde son adetim 18 ağustos aramizda 1 hafta var inşallah bu ay hamiş kaliriz canim.....

canım bende oyle dusunurdum ne bileyim ilk hamileligimde oyle olmustu adetim bitti calısmaya basladık bi sonraki ay hamileydim...sanırım bunun biraz yaslada ilgisi var ve uzun bir ara vermissen oda etkili oluyo heralde

merhaba ben kulübe yeni üye olanlardanım:) sohbet konunuz benim de ilgi alanıma giriyor, benim bildiğim kadarıyla yumurtlama dönemleri çok önemli hamilelikte, ve yumurtalama dönemi yaklaşık olarak adetin başladığı günden olmak üzere 13-14.günlere denk geliyor, bu dönem iyi değerlendirilmeliymiş ve aynı zamanda çok sık ilişkiye girmek spermin kalitesini düşürdüğünden tavsiye edilmiyor, inşallah Allah hepimize sağlıklı bir bebek nasip eder en kısa zamanda

canım ben adet gördükten sonra yumurtlama gününü hesaplamıştım, bilgisayardan, mesela ayın 20 sinde tam hamile kalmak için ideal günse, ben 18 inde başlamıştım, 1 hafta içinde 2 güne bir denedik, ve oldu, hesaplamalarıma göre ilk ilişkiye girdiğimiz gün tuttu,,

zaten sana şunu söyleyeyim, adetin ilk gününden hesaplayarak 11. ile 17. günü arası ilişkiye girmeye başla, adetin biter bitmez değil yani..

adet olmaNIZA YAKINDA YUMURTLAMA OLABİLİYOR MESELA 10 GÜN ÖNCE DÜŞÜK YAPTIM DÜŞÜRDÜĞÜM BEBEĞE ADET GÜNÜMDE HAMİLE KALMIŞIM DEMEKKİ OLUYOR BU YÜZDEN SINIRLANDIRMAYIN ADET BİTER BİTMEZ GÜN AŞIRI İLİŞKİYE GİRİLİRSE Bİ SORUNDA YOKSA OLUR İNŞALLAH ALLAH KİMSENİN KUCAĞINI BOŞ BIRAKMASIN

istridye canım yumurtlama dönemine yakın yumurta akı kıvamında bir sıvı gelir serviks akıntısı falan diyorlar sen de biliyorsundur zaten o akıntıyı da dikkate alabilirsin. ovulasyon testi de yapabilirsin emin olmak için. ama bu şekilde adet olana kadar gün aşırı ilişki beni yormaz sakıncası yok diyorsan tabi daha garanti ama hergün olunca sperm sayısı ve kalitesi düşer diyorlar gün aşırı daha iyi yani. ama canım senin kürtajın daha yeni sayılır o yüzden bu ay tutmazsa da sakın moralini bozup depresyona girme, bu ay olmazsa öbür ay, öbür ay da olmazsa daha sonraki ay ama inşallah en kısa zamanda olur canım.

canim ben de soyle yapiyorum bu yontemle kalmistim hamis ama kuyrtaj olmak zorunda kaldim. hayirlisi.
regl bittikten sonra doktorun tavsiye ettigi gibi haftada iki kere. ama ben 3 gunde bir muhakkak yapmaya ozen gosterdim.11-12. gunlerden sonra ise iki gunde bire dusurdum. 3-4 kez de boyle calistik. benim yumurtlama gec oldugu icin. yumurtlamaya yakin da 1.5 gunde bire dusurduk. sicakligimi olctum yumurtladigimi dusundugum gunden sonra ve yukseldi. tamam dedim ve iliskiyi biraktim. ve olmustu.
her gun iliskide spermin suyu olusmuyormus. dikkat.

bir de vajinal sivi her gun iliskiye girerseniz dogru sinuc vermez. cunku icinizdeki sperm sivisi vs vajinal sivinin kivamini degistirir.

X