açık ilköğretim (yardım edin)

HASRETYAXGXMURU

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2007
106
0
40
merhaba kızlar , ben açık öğretime bu sene kaydımı yaptırıcam ortaokul ve lise bitirmeyi düşünüyorum 25 yaşındayım keşke daha önce gitsydim diye kızıyorum kendime .. sizden bana yardımcı olmanızı istiyorum kaç yılda biter benim hesaba göre 3 sen orta okul 4 sene lise 7 senede bitiyo çok uzun geliyo bana iki çocukla nasıl yaparım diye düşünüyorum . ailemin yaptığı hatayı ödüyorum aslında zamanında gönderseleri beni yöneltselerdi şimdi mslek sahibi bir bayan olurdum.. ben lise diploman olsun diye almıcam hayatın karşısında durmam için yarının ne getireceği belii olmuyo çocuklarım için alıcam inşallah yardımlarınızı bekliyorum ...

cok iyi yapmıssın ablacım. evet yaklasık 7 sene tekabul ediyor fakat sanada baglı belli bir sistemleri vaar barajları en sınavlarda hep yuksek alırsan bir an once o baraja gelir sınıfını geçersin bir arkadasım oyle bitiridi ortaokul ve liseyi.gunde 1 saatini ayırsan tamamdır bu iş cocuklarla olmıcak diye birşey yok :) hiç çalışmazsanda gene biter ama sure uzar

çok teşekkür ederim canım cevabın için . umarım bende çabucak bitirrim çok araştırmacı kitap okumayı çok çok seven ve devamlı kendini eğiten biri olarak inşallah bende bir meslek sahibi olurum canım ayrıca arkadaşın kaç senede bitirdi okulu..

Artık sistem değişti. Orta okulu yapabilirseniz 1 yıl içerisinde bitirebiliyorsunuz. Muaf tutulma gibi bi durum yok geçemediğiniz dersleri tekrar tekrar vermek durumundasınız.
Liseye gelince düz liseyi 2,5 yılda okuyabilirsiniz. Yanlış hatırlamıyorsam derslerden 180 krediyi toplamanız gerekiyo, ancak öyle bitirebiliyorsunuz.

Allah kolaylık versin, çok yerinde birşey yapıyosunuz eğitim için hiçbi zaman geç değildir, tebrik ederim. a.s.

Artık sistem değişti. Orta okulu yapabilirseniz 1 yıl içerisinde bitirebiliyorsunuz. Muaf tutulma gibi bi durum yok geçemediğiniz dersleri tekrar tekrar vermek durumundasınız.
Liseye gelince düz liseyi 2,5 yılda okuyabilirsiniz. Yanlış hatırlamıyorsam derslerden 180 krediyi toplamanız gerekiyo, ancak öyle bitirebiliyorsunuz.

Allah kolaylık versin, çok yerinde birşey yapıyosunuz eğitim için hiçbi zaman geç değildir, tebrik ederim. a.s.
selam bende yeni kayıt oldum ve 8 inci sınıfı dışardan bitiricem.son sınava kaldım bütünlemeye siz başladınızmı sorular nasıl ne lekilde çalışırsam daha faydalı olur öğrenmek istiyorum.yardımcı olursanız çok sevinirim.yad ayardımcı olacak birini biliyorsanız söylermisiniz. bilmiyorumkismile şimdidien teşekkürler

selam bende yeni kayıt oldum ve 8 inci sınıfı dışardan bitiricem.son sınava kaldım bütünlemeye siz başladınızmı sorular nasıl ne lekilde çalışırsam daha faydalı olur öğrenmek istiyorum.yardımcı olursanız çok sevinirim.yad ayardımcı olacak birini biliyorsanız söylermisiniz. bilmiyorumkismile şimdidien teşekkürler

A.s. sorular ders başına 20 soru şeklinde oluyo.Ders notları (kitapları) 2-3 kez okuduktan sonra gayet kolay geliyo sorular. Kolay gelsin.

Gerçi cevap vermek için biraz geç olmuş.:p Siz sınava girp dersleri geçmişsinizdir bile.
Neyse bi başkasına yardımı olur umarım.:-)

bende yeni başladım kasımın 14 de sınav var orta okulu naasıl bıtırcez bır senede msnmi versem eklermısınız ?

tesadüfen okudum destek vermek istedim sadece fazla bi bilgim yok ins kolaylikla bitirirsin sana cok calisma azmi , bol sabir , ve basarilar diliyorum :KK34:

X