Adet bitiminden hemen sonra çalişmalara başlayip hamile kalanlar... Bakarmisiniz ???

istiridyeyim_incimsin

Bal oğlum benimm.....
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2007
1.620
4
Merhaba arkadaşlar.. Ben bu ay adetimin 7.günüden bu yana 1 gün ara ile çalişiyorum.. Ama sperm kalitesi düşermi die endişem var ve bu şekilde hamile kalan arkadaşlar vami umut olmasi açisindan merak ediyorum..... Sağolun şimiden...

Ben okuduğum yayınlarda doktorların hamilelik için 1 gün arayla cinsel ilişki önerdiğini biliyorum. Sanırım sorun olmuyordur. Yenilenmesi için yeterli süre ki doktorlar da öneriyor..

merhaba arkadaşalr bende aranıza yeni katıldım site süper samimiyetiniz ise en güzeli bende hamile kalmak isteyenlerdenim korunmayı bırakalı 1 ay oldu ama hastalandım malesef!bişey sorucam yumurtlama günü tam olarak adetin kaçıncı günleri teşekkürler

merhaba arkadaşalr bende aranıza yeni katıldım site süper samimiyetiniz ise en güzeli bende hamile kalmak isteyenlerdenim korunmayı bırakalı 1 ay oldu ama hastalandım malesef!bişey sorucam yumurtlama günü tam olarak adetin kaçıncı günleri teşekkürler

hosgeldın canım.yumurtlama gunumu ben soyle hesaplıyorum.çünkü gercekten hesapladığım gunde akıntım olusuyor.adet sklusune gore.ben genelde 1 gun gec adet olurum yanı sklusum 31. 31-14=17 5 ağustosta adet olmustum 5+17=22 ağustosun 22si yumurtlama gunumdu dıye dusunuyorum.onun bi gun oncesı o gun ve bır sonrakı gun çalışma olmalı diyorlar.yada ovulasyon kıtı alıpta takıpte edebılırsın ama daha 1 ay olmus.olmazsa sonra alırsın bence.hepımız inşalla bebek sahıbı oluruz:Saruboceq:

canım teşekkürler cvbın için malatyalımısın bende elazığ ama istanbuldayım evet daha korunmayı 1ay önce bıraktık bakalım kısmet bu ay inşallah

selam kızlar..bizde 2.bebegimizi istiyoruz inşallah..nette gezerken şunu okudum ve paylaşmak istiyorum sizlerle..ne derece doğru tam bilmiyorum ama dr.ların net sayfasından okudum..şöyleki..
adetin ilk gününden itibaren sayın 12.14.16.18.20.22. günler tam olarak hızlı gebe kalma yöntemiymiş.kişilerin tam olarak yumurtlama dönemi hesaplanamıyormuş..mesela bir sonraki adet gününün 14 gün geriden sayarak hesaplanıyor..ama benim 1-2 gün sarkabiliyor..bu yüzden tam hesaplama olmuyor..bu şekilde içinizde deneyen oldumu..yazarsanız sevinirim..sağlıcakla kalın..

Merhaba arkadaşlar.. Ben bu ay adetimin 7.günüden bu yana 1 gün ara ile çalişiyorum.. Ama sperm kalitesi düşermi die endişem var ve bu şekilde hamile kalan arkadaşlar vami umut olmasi açisindan merak ediyorum..... Sağolun şimiden...

günaydın canım benim araştırmalarıma göre 2 gün arayla yapılmalı özellikle yumurtlama dönemine girdiğin zaman 2 gün önceden hiç ilişkiye girilmemeli spermler daha güçlü oluyolar yumurtlama dönemi herkesin farklı biliyosun son 3 ayın adet dönemlerini biliyosan ben senin adına bakıyım ne zaman yumurtlama dönemi zaten bi ayda 4 günü çok yüksek ondada 2 kez ilişkiye girebiliyosun

selam kızlar..bizde 2.bebegimizi istiyoruz inşallah..nette gezerken şunu okudum ve paylaşmak istiyorum sizlerle..ne derece doğru tam bilmiyorum ama dr.ların net sayfasından okudum..şöyleki..
adetin ilk gününden itibaren sayın 12.14.16.18.20.22. günler tam olarak hızlı gebe kalma yöntemiymiş.kişilerin tam olarak yumurtlama dönemi hesaplanamıyormuş..mesela bir sonraki adet gününün 14 gün geriden sayarak hesaplanıyor..ama benim 1-2 gün sarkabiliyor..bu yüzden tam hesaplama olmuyor..bu şekilde içinizde deneyen oldumu..yazarsanız sevinirim..sağlıcakla kalın..

bunu bana ayenen bir doktor söyledi.
doğru ki ,doktorlar hep bunu öeneriyor.
ama ben bu şekilde takip edemedim.yani biraz tembellik ettik işin açığı
ama bakalım kısmet herşey

merhaba bızde aynen bıyle bır gun ara ıle bırlıkte oluyoruz.ama ıkı sene olcak hala bısey yok.herseyın hayırlısı tabı.bu ay tarcın bal ve corekotu karısımına basladım.bakalım vesıle olurda bebısım olur ınsallah.allah ısteyen herkese versın

tatlım ben 1 sene boyunca her ay farklı yöntemler denedim :)
ama sana önerebileceğim en güzel yöntem;
eşine keçiboynuzu pekmezi içir, beyazlardan uzak dursun, sigara içmesin.
sen de kendine 1 ay armağan et,
de ki ne zamandır deniyorum Allahım, vermedin. peki. ben de bu ay beklemiyorum. sadece kocamı seveceğim, bebeği aklıma getirmeden, bacaklarımı saatlerce yukarıya dikmeden. gün hesabı yapmadan.
zaten aylardır vakit kaybettin dimi, bu ayda kendi vaktinden kendin vazgeç.
gül, bol bol gül, moral herşeyin ilacı.
ve kocanı sev, her şekilde, bu ay bir kere bile ona darılmadan, kapris yapmadan, canın her istediğinde, sevgiyle..
ben ancak o güzel haziran ayında hamile kalabildim. çalışma yapmadığım tek ayda..

slm arkadaşlar aranıza katılmaktan çok mutluyum. Aynı duygu ve düşüncede olan bayan arkadaşlarımın olması beni çok mutlu etti.Benim 10 yaşında bir kızım var ve eşimle 2. çocuğa karar verdik ama 3 aydır bende gebeliğe dair hiçbirşey yok.sağlılkla ilgili hiç bir problemim yok ama eşim şeker hastası,bunun gebelik oluşmasında olumsuz bir etkisi var mıdır ?Ne yapmam gerekli yardımcı olursanız çok sevnirim....

benim 1 oğlum var..5 yaşını doldurdu teyzeleri..artık okullu olacak..anasınıfına başlayacak oğluşum..ewliliğimin 4.senesi kucagıma almak nasip oldu..geçen sene ekim ayında boş gebelik geçirdim ve kürtaj oldum..çok üzücü çok zor günler yaşadım..şuan 5 aydır korunmuyoruz ve 2. bir çocuğumuz daha olsun istiyoruz..inşallah hayırlısıyla sağlıklı bir ewladımız daha olur..allah dileyen herkeze nasip eder inşallah..

tatlım ben 1 sene boyunca her ay farklı yöntemler denedim :)
ama sana önerebileceğim en güzel yöntem;
eşine keçiboynuzu pekmezi içir, beyazlardan uzak dursun, sigara içmesin.
sen de kendine 1 ay armağan et,
de ki ne zamandır deniyorum Allahım, vermedin. peki. ben de bu ay beklemiyorum. sadece kocamı seveceğim, bebeği aklıma getirmeden, bacaklarımı saatlerce yukarıya dikmeden. gün hesabı yapmadan.
zaten aylardır vakit kaybettin dimi, bu ayda kendi vaktinden kendin vazgeç.
gül, bol bol gül, moral herşeyin ilacı.
ve kocanı sev, her şekilde, bu ay bir kere bile ona darılmadan, kapris yapmadan, canın her istediğinde, sevgiyle..
ben ancak o güzel haziran ayında hamile kalabildim. çalışma yapmadığım tek ayda..

ne kadar güzel yazmışsın..tıpkı benim yaşadıklarım gibi..bende oğlumda çok ama çok üzüntülü günler yaşamıştım..7 ay klomen kullanmıştım.rahim filmi vs..bir çok şey yaptırmıştım...bende veya eşimde bir problem yoktu ama hamile kalamıyordum ..7. ayın sonunda dr. aşılamaya geçelim dedi..bende hayır dedim..ara vermek azda olsa kafamı dağıtmak istiyorum olmuyorsa olmuyor dedim ve bıraktım..dr.da..sen böyle söylüyorsun en az 4 ay sonra hamile olarak bana geleceksin demişti..aradan 2 ay geçmedi hamile kaldım..dr uma gittiğimde çok şaşırmıştıve çok sevinmişti..çabuk karnını aç görelim keratayı demişti..:sm_cool: yaşadıklarım dün gibi hala aklımda..aradan 6 sene geçti..şuanda 2.yi istiyoruz..bakalım nasip kısmet ne zaman..

kızlar biz 16. gün başladık.biraz geç kalmışız dimi:çok üzgünüm:

canım bak çok geç olmayabilir..nette hesaplayıcılar var ister oradan hesapla istersen..önümüzdeki ay görecegin adetten 14 gün geriye say..esas yumurtlama dönemi ozman başlıyormuş..bu ay geçte olsa diğer aya allah kerim..sakın züzlüp kendini kötü hissetme yerimseniben

X