Rahim ağzı yetmezliği ile bilgisi olan var mı.?

T

tugra85

Ziyaretçi
İlk gebeliğimi yaklaşık 4 aylıkken kaybettim. Benim Adana da üstüne doktor olmayan sevgili doktorum kötükedihüso bebeğimi kaybetmeme resmen seyirci kaldı. Fakat düşükten sonra gittiğim doktor özgür bey en kötü zamanımda benim omuzlarımda ki yükü öyle bir alıp, beni rahatlattı ki bilemezsiniz. Düşüğün çok normal olduğunu fakat benimkinin bu kadar büyükken ve sorunlu bir hamilelik geçirirken muhtemelen rahim ağzı yetmezliğinden kaynaklanıyor olabileceğini söyledi. Bunun da büyütülecek birşey olmadığını sadece bir daha ki gebeğimde problemli (kanama, ağrı) olursa 12. haftadan sonra rahime dikiş atılıp bebeği normal şartlarda dünya ya getirebileceğimi söyledi. Bu konuda bilgisi olan varsa yazabilir mi :çok üzgünüm:

merhabalar ben de ilk bebeğimi bu yüzden kaybaettim ama servikal yetmezlik tanısı için ölçümler yapılıyor ve ikinci gebelikte de dikiş atılmıyor. ilk gebeliğin düşükle sonlanmasını daha çok genetik faktörlere bağlıyorlar

canım benim ablamında bu tür sorunu vardı yaklaşık 4 tane bebeğini kaybettikten sonra bu teşhisi koyabildiler.onun da hamileliklerinde dikiş attılar artık su an 2 tane yeğenim var .yani cok sorun yapma kendine basit bi operasyonla hallediyolar.

Çok sağolun kızlar buna ihtiyacım vardı. Teşekkürler

canım kuzenimde 2 bebeğini kaybetti rahim ağzı yetmezliği yüzünden son bebeğinde 12. haftada serklaj yapıldı 31. haftada doğum yaptı ..kızı şu anda 5 aylık...dikişlerle bebeği zamanına kadar tutabiliyorlar.geçmiş olsun..

bende de rahim agzi yetmezligi var ve bende serklaj yaptirdim.ama sunu bilmelisinki serklaj da tam kesin cözüm degil.Genede asiri dikkatli davranman gerekiyor.Serklaji her vücut kabul etmiyor.Benim vücudum serklaji yabanci bir madde görerek bir cok problem yasamama sebep oldu.Kisiden kisiye degisecektir.Genede bebegin erken gelebilir veya kaybedebilirsin.Üzgünüm ama gercekler böyle malesef.Umarim senin icin hersey yolunda gider.

slm bende bebeğimi 22.haftada kaybettim ve şimdi hem korkuyorum hem de bir daha bebeğim olsun diye Rabbime dua ediyorm

slm bende bebeğimi 22.haftada kaybettim ve şimdi hem korkuyorum hem de bir daha bebeğim olsun diye Rabbime dua ediyorm[

Rahim ağzı yetmezliği deil rahim ağzı yetersizliği konusuna bakarsan orda çok detaylı bilgi bulabilirsinn.Geçmiş olsun Allah bidaha yaşatmasınn

slm bende bebeğimi 22.haftada kaybettim ve şimdi hem korkuyorum hem de bir daha bebeğim olsun diye Rabbime dua ediyorm

canımya bende de aynı problem var am tek fark ben tam 3 kez bebeğimi kaybettim en son kızımda rahim ağzına dikiş attılar ama yime erken doğum yaptım kızım 2 gün yaşadı sonrada meleğimi kaybettim şuan tekrar düşünüyorum sadece iyi bi doktor arıyorum inşallah en kısa zamanda bebeklerimizi kucağımıza alırız bu durumda olanları bekliyorum lütfen

Son düzenleme:
X