Lise Yorum ve Soruları kızlar aranızda meslek lisesi çocuk gelişimi mezunu varmı?

çiçek64

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2008
807
4
41
kızlar ya ben şimdi 26 yaşındayım ve önlisans mezunuyum özel bir şirkette tasarımcı olarak çalışıyorum ama özel şirketten kurtulmak amacıyla tekrar açık liseye kaydımı yaptırıp çocuk gelişimi okumak istiyorum size sorum bu bölümden mezunlar;

öss açıköğretimi kazanmak zormu,
hadi diyelim kazandım okumak zormu dersler nasıl ve
bitirdikten sonra atamalar nasıl çok kişi alıyormu
kps puanları nasıl?

lütfen yardım edin, beni bilgilendirin.

teşekkürler :teselli:

canım ben liseden çocuk gelişimi mezunuyum ama üniversiteyi farklı bir bölümden bitirdim.detaylı bilmiyorum ve senide yanlış yönlendirmek istemem.bence sen Anadolu Üniversitesinin sayfasına gir,bütün detayları orada bulacaksın.hadi başarılar!

canım ben liseden çocuk gelişimi mezunuyum ama üniversiteyi farklı bir bölümden bitirdim.detaylı bilmiyorum ve senide yanlış yönlendirmek istemem.bence sen Anadolu Üniversitesinin sayfasına gir,bütün detayları orada bulacaksın.hadi başarılar!

teşekkür ederim canım sağola.s.

okulöncesi öğretmenliği puanlarının açıköğretimde dahil diğer öğretmenliklerden pek bir puan farkı yok sıkı çalışman lazım
bazı dersler zor ama çalışırsan geçilemeyecek dersler değil zaten sözel ağırlıklı
bitirince 1000 kişi civarında sözleşmeli atıyolar kadroluda var ama biraz daha fazla çalışman gerek
aslında önü açık bir meslek bazı branjlarda hiç atama olmuyor yada dalga geçer gibi atama yapıyolar
çocukları seviyorsan birazda kendine güveniyorsan neden olmasın

ben mesleki açıköğretim lisesi mezunuyum.
bu okulda okuyacaksan tekrar düşünmeni öneririm.2 yıl okulda meslek derslerini görüyorsun her hafta ders saatleri değişior..1 yılda uygulama ve 1 ay staj..çok zorluklarla bu okula gelen var ama talep çok fazla okulöncesi eğitimin önemi arttığından dolayı.
2 yıl öncesinden dersim kaldığı için bu sene okulu bitirebildim ve 2 yıllık bir üniv'e yerleştim.

artık bundan sonrasını yaşayıp görücem.hihoyyythihoyyyt

benim en yakın arkadaşım çocuk gelişimi mezunu sevmeden yapılcak bi meslek değil malesef ve puanları yüksek ama okul ek puan verir eğer örgün eğitim 4 yıllık düşünürsen en az 340 puanı gözden çıkarman gerek tm 1 den

teşekkürler kızlar, çok istedim yaparım diye düşündüm ama bir yerde takıldım dersler hafta içi ve gündüz yani benim çalışma saatlerimde ve devam zorunluluğu var ne yapacağım bilmiyorum işimden de ayrılamam çok memnunum maaşım filan da iyi ama ben özel sektör ilerde ne olacağı belli olmaz bir yandan da okuyayım da elimde bir diplomam daha olsun derdindeydim ama maalesef derslere gidemeyeceğim için vazgeçeceğim gibi hiç istemesemde :KK43:

Öncelikle merhabalar...
Mecburen okuyamadığım ve bunu ancak "açıköğretim" sistemi ile tamamlamaya çalıştığım bir durumdayım...Yardım almak istediğim konu ise şu ; Bu sene "Açıkilköğretim" okulundan mezun oldum ve dolayısıylada okul ve bölüm seçmem gerekecek...Aklımda "Meslekiaçıköğretim lisesi" var,bölüm olarakta "Çocuk gelişimi"... Yanlız bir türlü ulaşamadığım ve bilgi edinemediğim ; bölümün 4 yıllık sistemde en az ne kadar sürede bitirilebileceği,2.sınıfta başlayan "staj" günlerinin hangileri olduğu ve bu staj süresinin kaç sene olduğu vede saat aralıkları!? Sanırım "Kız meslek lisesi" adı altında çocuk gelişimi bölümü...Bu bölümden mezun olduğumda "sınavsız geçiş" hakkım varmıdır "AÖF" e !? Yoksa eğer,ÖSYM'den almam gereken puan kaç olacak!? Barajı geçtiğim takdirde,başarı sırasına göre yerleştirilme durumumu sözkonusu!?
Ayrıca ; Aslında "Açıköğretim lisesi" benim için çok daha uygun olacak (şartlarım açısından)Fakat,mezun olduğumda "ÖSYM" ye girdiğimde seçmek istediğim "AÖF Okulöncesi öğretmenliği" bölümünün puanı en 320 dolaylarındamıdır? Yani,"Açık öğretim Kız meslek lisesi"nden mezun olduğumda baraj yeterliyken ÖSYM'de, Düz liseden mezun olduğumda çok daha yüksek bir puanmı almam gerekecek!? Yada,düz lise mezunu olduğumdan "AÖF Okulöncesi öğretmenliği" bölümüne girme hakkım yokmudur!?
Yardımcı olursanız çok sevinirim...Şimdiden çok ama çok teşekkür ederim ; sorularımı sıkılmadan okuyup cevap yazma önemini sunduğunuz için...Şimdilik hoşça kalın...benneyaptımki

canım düz lise mezunları aöf okulöncesi öğretmenliğe giremiyo diye biliyorum ben. umarım hayallerine kavuşursun...

Öncelikle merhabalar...
Mecburen okuyamadığım ve bunu ancak "açıköğretim" sistemi ile tamamlamaya çalıştığım bir durumdayım...Yardım almak istediğim konu ise şu ; Bu sene "Açıkilköğretim" okulundan mezun oldum ve dolayısıylada okul ve bölüm seçmem gerekecek...Aklımda "Meslekiaçıköğretim lisesi" var,bölüm olarakta "Çocuk gelişimi"... Yanlız bir türlü ulaşamadığım ve bilgi edinemediğim ; bölümün 4 yıllık sistemde en az ne kadar sürede bitirilebileceği,2.sınıfta başlayan "staj" günlerinin hangileri olduğu ve bu staj süresinin kaç sene olduğu vede saat aralıkları!? Sanırım "Kız meslek lisesi" adı altında çocuk gelişimi bölümü...Bu bölümden mezun olduğumda "sınavsız geçiş" hakkım varmıdır "AÖF" e !? Yoksa eğer,ÖSYM'den almam gereken puan kaç olacak!? Barajı geçtiğim takdirde,başarı sırasına göre yerleştirilme durumumu sözkonusu!?
Ayrıca ; Aslında "Açıköğretim lisesi" benim için çok daha uygun olacak (şartlarım açısından)Fakat,mezun olduğumda "ÖSYM" ye girdiğimde seçmek istediğim "AÖF Okulöncesi öğretmenliği" bölümünün puanı en 320 dolaylarındamıdır? Yani,"Açık öğretim Kız meslek lisesi"nden mezun olduğumda baraj yeterliyken ÖSYM'de, Düz liseden mezun olduğumda çok daha yüksek bir puanmı almam gerekecek!? Yada,düz lise mezunu olduğumdan "AÖF Okulöncesi öğretmenliği" bölümüne girme hakkım yokmudur!?
Yardımcı olursanız çok sevinirim...Şimdiden çok ama çok teşekkür ederim ; sorularımı sıkılmadan okuyup cevap yazma önemini sunduğunuz için...Şimdilik hoşça kalın...benneyaptımki

merhaba canım 2,5 3 yılda yüzyüze eğitimini başarılı olursan bitirirsin.2. sınıfda kayıt oldugun okulda hafta sonları egıtım oluyor.. 3. sınıfın 2.döneminde ise 10 gün süren her hangı bı anaokulunda gözlem adı verilen ugulamaya gidorsun.hafta sonları aldıgın yüz yüze eğitim saat leri 9 ile 4 arasıdır.Ayrıca sınavsız geçiş hakları kaldırılmısdı bu sene tekrar kondu ama seneye ne olacagı belli değilsempatiksalakcinni (malum türkiye ve eğitim sisteminin durumu ve saçmalıkları)mezun oldugunda aöf okul öncesi öğretmenliğine girmek istersen eğer (ki sadece çocuk gelişimi mezunları bu hakka sahipdir )puanı bu yıl sanırım 320 idi bu puanı yapman gerekecek.düz lise mezunu oldugunda yine 320 ve üzeri puan yaparak çocuk gelişim ve eğitimi bölümünü örgün olarak okuya bilirsin.aöf sadece çocuk gelişimi mezunlarına mahsuzdur.CADIARZU
Son bir şey daha 4. sınıfında eylülde başlayıp haziran ayında bitecek olan stajın başlayacak haftada 3 gün ve hafta içidir ayrıca bu mesleği seçdiğine seni pişman edecek işletme yetkilileri çalışanları olacak bunlarada hazırlıklı ol ve sakın olakı bir çok insanın yaşadıgı gibi mesleginden soğuma kararlıysan sonuna kadar git gerçekden çok emek ve sabır isteyen bir süreç.

Son düzenleme:
Valla 2 yıldır bende hem ev işleri,hem çocuk hemde okulu bir arada yürütmeye çalıştım.O kadar zor oldu ki yaşayanlar az çok bilirler.Bu yıl bitti ama inanın bende bittim.Keşke hiç girmeseydim diyorum.ılk başlarda çok umutluydum ancak şimdilerde hiç umudum kalmadı.Birkere öyle düşündüğünüz gibi önünüz açık falan değil. Lise mezunu iseniz hiç bişeysiniz.Yani ne devlette nede özellerde çalışamazsınız.ıki yıllık sınavsız okuyayım derseniz onu bitirdikten sonra da 4 yıllıkların altında ezilirsiniz.4 yıllığa tamamlayım derseniz mümkün olmadığını biraz araştırınca öğrenirsiniz.Direk 4 yıllık kazanp okuyayım dersiniz bir bakarsınız ki puanlar almış başını gitmiş.O puanları yakalayacam diye uğraşırsınız.Tam yakaladım oldu dersiniz sonra aobp hesaplamalarında da bir bakarsızın ki bir önceki lise diplomanızın ortalaması düşük olduğu için bu diplomanında ortalaması düşük olmuş haliylede ek puan azalmış.Uzun lafı kısası tekrardan açık lise okuyana kadar iyi bir açık öğretim fak. bölümü okuyun.Ben bu yıl türk dili ve edebiyatını okumayı düşünüyorum.En azından yorulmadan,boşa kürek sallamadan,hor görülmeden bitiririm...

DUYDUK DUYMADIK DEMEYİN.ARKADAŞLAR gaziantep şahinbey kız teknik ve meslek lisesi lise mezunlarına 1,5 yılda çocuk gelişimi diploması veriyor.isteyen arkadaşlar 24 eylüle kadar halk eğitime kayıt yaptırıp bu okulu yazsınlar.sınıf açılacak şuan 8 kişiyiz 12 kişi lazımmış acele edin

X