Premature Bebekler tetanoz aşısı sebebi ile erken doğum riski yaşamış olan varmı?

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

çisemim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2008
116
1
arkadaşlar ben erken doğum riski sebebi ile hala tetanoz aşımı yaptıramadım.
arkadaşlarımdan biri aşının erken doğuma sebeb olabileceğini söyledi.böyle bir durum yaşayan arkadaşı olmuş.
şimdi hiçbir dayanağı olmayan bu bilgi yüzünden aşı yaptırmaya korkuyorum.
aranızda bu konu hakkında yazmak isteyen olursa sevinirim:uhm:a.s.

ben ilkkez duydum bbööle bişey tamam bizde yaptırdık ağrısı oldu kolmda çok kötüydü ama allaha emanet artık yaptırmasanda buyuk risk ama

ben de oldum 2 defa ama hiç öyle bişey duymadım ki ne alakası var hem olsa dr. kesinlikle yaptımazki

ben gebeliğimde sormuştum tetanoz aşısı yapılacakmı diye o eskidndi dediler.hastanede doğum yapanlara yapmıyolarmış(eskiden evlerde doğum olayı fazlaydıya).evde doğum olayı olacaksa...4 gebeliğimdede yapılmadı.erken doğum olayınıda duymadım

Hamileliğimde 2 kere tetanoz aşısı oldum,hiçbir problemle karşılaşmadım..ilk defa senden duyuyorumm.

kızlar hepinize teşekkür ederim.dediğim gibi bu bilginini tıbbi bir dayanağı yok.ama yinede endişelenmeme yetti

ilk defa duyuyorum böle bişiyi asil yaptirmassan kötü.herkezde yaptiriyo bildiğim kadariyla.tetenozun ne gibi bi etkisi olabilirki erken doğuma nasil etkilemiş onuda anlatsin ki bizde bilelim öyle erken doğuma sebebiyet verebilirmiş demekle olmaz bu yaziyi her okuyan şimdi ister istemez bitakim gereksiz tereddütlere ve korkulara kapilicak.yazik günah.

bende ilk defa duyuyorum kızlar.aşımızı yaptırıyoz ama bakalım şimdilik bişey cıkmadı.:1no2::1no2:gamyoncuiremsu

sanmam öyle birşey olduğunu.
öyle olsaydı doktorum bana yaptırman gerekiyor demezdi heralde.

ben geçen ay oldum 2.yide olacağım bu ay kolumda ağrıdan başka bişi olmadı

bence alakası yok erken doğumla sebebini söleyin de bu kadar kişi zan altında kalmamış olsun insanların içi rahat etsin

ayyy korktum şimdi, bana da 1 ay sonraya gün verdiler aşı için...

benimde dr yaptırma demişti fakat bunun düşüğe sebeb olduğunu sanmiyorum gende en doğru doktorunuza danışin derim

ben geçen ay oldum 2.yide olacağım bu ay kolumda ağrıdan başka bişi olmadı

bence alakası yok erken doğumla sebebini söleyin de bu kadar kişi zan altında kalmamış olsun insanların içi rahat etsin

barcali arkadaşım neyin sebebini söylemem gerektiğini anlamadım. arkadaşımın başından böyle bir olay geçmiş ve benimde aşı zamanım olduğu için acaba böyle bir durumla başka karşılaşan oldumu diye diğer kızlara danışmak istedim.
burası bilgi transferi platformu tabiki arkadaşlarımla endişelerimi paylaşmak isterim.ayrıca yazımı baştan okursanız bu sorunun hiçbir tıbbi dayanağı olmadığını söylemiştim.tekrar ediyorum ,sadece böyle bir olayla başka karşılaşan olup olmadığını sormuştum.sonuçta bu topik erken doğum yapmış arkadaşların fikirlerini paylaştıkları bir ortam.en güzel ve gerçek cevapları sadece onlardan alabilirdim.

Bence arkadaşının erken doğum yapmasıyla tetanoz aşısı yaptırması aynı döneme gelmiştir.

kızlar rahat olun doktorlar öyle bişey olsa yaptırın diye söylemezdi hepimizin doktoru söylediğine göre tıpla alakası olmayan bi durum kafanızı kurcalamasın böyle şeyler..

X