Arkadaşlar paramı nasıl değerlendirebilirim sizce?

H

hayrunisanur

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi hayrunisanur
arkadaşlar 1750 gibi bir miktar var elimde 1 sene sonra teslim ediecm.O bir yıl içersinde paraya sizce nasıl değer katabilirim dolar euro altın yada türkiyefinansta hesap açıyomuşun onlar o parayı değerlendirip karı aylık size veriyolarmış hemde faiz olmamış oluyormuş ne olur yardım edin çok az vaktim var Allah şimdiden razı olsun arkadaşlar a.s.

arkadaşlar 1750 gibi bir miktar var elimde 1 sene sonra teslim ediecm.O bir yıl içersinde paraya sizce nasıl değer katabilirim dolar euro altın yada türkiyefinansta hesap açıyomuşun onlar o parayı değerlendirip karı aylık size veriyolarmış hemde faiz olmamış oluyormuş ne olur yardım edin çok az vaktim var Allah şimdiden razı olsun arkadaşlar a.s.

usd ve eur çok dalgalı seyrediyor.bence 1 sene zamanınız varsa bankadan yatırım hesabı açıp altın alına.s

canım şuanda altın fiyatlarında düşüş var istersen o şekilde değerlendirebilirsin.Seneye kadar düğünlerin başlamasıyla altın fiyatları artacaktır.Elinede fazla para geçmiş olur.Yada bankada fon hesabı alabilirsin.Ama o kuruş şeklinde artış gösteriyo günlük koyuyo.

Bende hisse senedini araştırıyordum.Ondada 3 aylık 6 aylık şeklinde artış oluyomuş ama riski ne tabi şuan araştırma dayım

Bende biraz baktım düşüş çıkış şeklinde oluyormuş.diğerlerine oranla riskliymiş.Ben paramı fona koydum 2.5 sene oluyo uzun vadeli artış oluyo_O halde hisse senedini almasam daha iyi galiba.

kızlar bu fon dediginiz nasıl oluyor nekadar miktar gerekiyor fon almak için acıklayabilirmisiniz???

bence tahvil alın sabit faizli ve getirisi belli. mesela atıyorum 15/12/2008 vadeli tahvil alırsınız 1000 ytl ye onlar size 15/12 de faizi ne getiriyosa söyliyolar mesela 100 getirsin 15/12 de 1100 ytl hesabında risk yok tarih belli vade sonunda alacağın para belli fondan fazla getirir fonlar kuruşla artıyo pek bişi getirmiyo vadeli hesapta aynısı ben böyleyapıyorum dolar euro ya güven olmaz altın şuan düşüşte ve düşüş devam ederse zarar edersin benim tavsiyem bu yönde

kızlar bu fon dediginiz nasıl oluyor nekadar miktar gerekiyor fon almak için acıklayabilirmisiniz???

canım bir bankaya gidiyorsun ben fon hesabı almak istyorum diyorsun onlar seni yönlendiriyo zaten elinde atıyorum 1000 lira var b tipi likit fon almak istiyorum diyosun alıyosun.ve bunun üzerine eline para geçtikçe fon hesabına yatırıyosun.Benim aldığım fon b likit fondu 10 fon şeklinde alıyosun kuruş kuruş artış gösteriyo.

hazine bonosu tavsiye ederdim ama şu aralar faizler düştü.altın fiyatları çok düştü altın alıp saklayabilirsin.likit fon ve 1-3 ay vadeli hesaplara hiç girme derim,getirisi çok düşük olur.bu tür şeyler daha ziyade parasını her an bozdurmak zorunda kalabilecek yatırımcılar için uygundur.ben olsam altın alırdım ama onu da nerde saklayacağını iyi düşün.

X