görücü usulü ilk görüşmede ne konuşulur?

Canımcım bende şimdi öyle tanıştığım biri ile 2. kez olan buluşmamdan geldim. Ben de ilk tanışmada çok heyecanlıydım. Kaç gün öncesinden kalbim pır pır ediyodu. Ya buysa evleneceğim adam falan. Ama karşı karşıya geldiğimiz ilk an çok rahat davrandım. Kendimi kasarsam rezil olacağımı biliyorum yani sende bil. Elbette heyecan olacak nasıl olacak diyeceksin. Ama bunu bu şekilde sorgulaman yanlış. Akışına bırak. O anı bekle. Zaten erkeğin konu açıp konuşması gerekiyo. İşin özü kendin ol. Yapmacık gülme. Bilmediğin şeyeleri belli et. Olduğun gibi ol. Akışına bırak... Damarındaki kan gibi...

bencede aynen katılıyorum ne güzel anlatmısın canım yaa sendea.s.

bence görücü usülü diye bir usül olmasa daha iyi olur canım ne olcakki birkaç kere konuşacaksınız sonrada evlenecekmisiniz istediğini sor istedigini konuş insan yıllarca tanıdıgını tanıyamıyo evlenince burda hergün okuyoruz böyle usulün sonucu ne olur bilmem
l

ben bunu anlamıyorm tmm doğal olyos da konu knuyu açıyo ben bunlardan hoşlaırım isteklerim vs bu demek gerek ben maddi isteklerimi söleyince erkekler korkuyo napcam ben ya ne konuşcam bilmyorm ki herşeye he he mi dicem yapamayacağım şeylere neden öle diyeyim ki

evet süper bir konu olmuş canım...
birkaç günden beri düşündüğüm cevabını merak ettiğim konuydu..
tecrübeli arkadaşlar aydınlatırsa çok güzel olur
....

ben eşimle severek evlendim ama önce benide görücü usuluyle görmeye gelen oldu gelen kişiyle ayrı bi odada konuşmuştk zaten ilk izlenim çok önemlide yinede bende hiç heycan filan olmamıştı adam hemen başladı ev işlerinde nasılsınız sizde çalıştığınız için harcamalarınız nasıl vs vs çok saçmalıklar sormuştu anlaşılan bu malın teki dedim ve istemedim aynen bunun gibi insanlar kendilerini ilk baştan belli ediorlar ben nie heycan yapım o beni görmeye gelmiş o heycan yapsın die düşün ha birde yaptğım ikramların hiç birisini yememişti buda onun için bir eksiydi bide hemen para konuşulmazki demi işte m..l insan böyle olur.çok sinirlenmiştm ve kendim mesleğimden birini buldm çok şükür daha iyi oldu

ben eşimle severek evlendim ama önce benide görücü usuluyle görmeye gelen oldu gelen kişiyle ayrı bi odada konuşmuştk zaten ilk izlenim çok önemlide yinede bende hiç heycan filan olmamıştı adam hemen başladı ev işlerinde nasılsınız sizde çalıştığınız için harcamalarınız nasıl vs vs çok saçmalıklar sormuştu anlaşılan bu malın teki dedim ve istemedim aynen bunun gibi insanlar kendilerini ilk baştan belli ediorlar ben nie heycan yapım o beni görmeye gelmiş o heycan yapsın die düşün ha birde yaptğım ikramların hiç birisini yememişti buda onun için bir eksiydi bide hemen para konuşulmazki demi işte m..l insan böyle olur.çok sinirlenmiştm ve kendim mesleğimden birini buldm çok şükür daha iyi oldu

ökzülük sınırlarını zorlamış:bbo:

3 programlıyım. yemek yapar, temizlik yapar, senin gibi adamları kovarımkötükedihüso

daha ayrıntılı yazsanız iyi olur doğal olmak iyi de soru da sormak gerek.... ayrıca çok istemiyormuş gibi nasıl konuşulur böyle soğuk soğuk???

valla sizleri bilmem ama tabiatım görücü usulune acaip ters,heralde böyle bişeyle karşılaşmak mecburiyetinde olsaydım,otururdum karşısına şöyle derdim:

" ee naber, nasılsınız?? anlatın bakalım,nası buldunuz beni,ay durun bi ayağa kalkim döneyim daha iyi sentezlersiniz:)),beğendiniz mi??
ay durun cevap vermeyin önce ben sorayım 3 anahtarınız var mı?? aaa 3 anahtar ayol bilmio musunuz?? ev,iş yeri,araba anahtarı??? amaaaann siz de amma cahil çıktınız,neyse o zaman size iyi günleeeerrrrrrrr"

not: evlilik kesilmedik karpuz gibidir,kesmeden bilemeyiz,umarım herkes kısmetindeki iyi kişiyle karşılaşır hangi usulle olacaksa olsun...

ya mesela hangi iste calisiyosun, memnunmusun isinden ?
oda söyler zaten isim su sunu yapiyorum memnunum, sen neler yapiyorsun..
hafta sonlari sinemaya gitmeyi cok severim mesela..
yalandan gülmemek yalandan ay evet bende dememek önemli bence..

görücü usulüne karsi deiglim ama kendimi mal begeniyomus, mal begendiriyormus gibi hissederim yaa :26:
o karsima ciksin, kendiliginden olsun isterim.. :KK31:

valla sizleri bilmem ama tabiatım görücü usulune acaip ters,heralde böyle bişeyle karşılaşmak mecburiyetinde olsaydım,otururdum karşısına şöyle derdim:

" ee naber, nasılsınız?? anlatın bakalım,nası buldunuz beni,ay durun bi ayağa kalkim döneyim daha iyi sentezlersiniz:)),beğendiniz mi??
ay durun cevap vermeyin önce ben sorayım 3 anahtarınız var mı?? aaa 3 anahtar ayol bilmio musunuz?? ev,iş yeri,araba anahtarı??? amaaaann siz de amma cahil çıktınız,neyse o zaman size iyi günleeeerrrrrrrr"

not: evlilik kesilmedik karpuz gibidir,kesmeden bilemeyiz,umarım herkes kısmetindeki iyi kişiyle karşılaşır hangi usulle olacaksa olsun...

hahaha :KK9: ayni benim kafadasin.. ama böyle seyler söylemeye cesaret edemezdim ben.. :KK8:

hahaha :KK9: ayni benim kafadasin.. ama böyle seyler söylemeye cesaret edemezdim ben.. :KK8:

ben mecbur kalırsam söylerdim,tepeme kanın çıkması yeterli....ama tam olarak böyle olmasa da açıkça konuşurdum kesin....bak buraya zorla oturdum ve açıkçası evlenmeyi düşünmüyorum, sizi beim iyi bir aday olduğuma kim inandırdıysa ona gidin derdim kesin... ama çok yakışıklıysa belki biraz dinleyebilirdim bu kadarını hakedio dimi canııım:))))

laurana eğer ben senin dediklerinin onda birini yapsam annem beni eve koymaz:)) bir kere görücünün karşısında bu kadar rahat olamam keşke yüz yüze değil de netten görüşülse:))

bence bır kere konusuyorsun ıyı guzel dıyorsun ıkıncı bulusmanda ana benım konustugum bumuda dıyorsun umursamıyorlar takmıyorlar bazılarıda hemen olsun derler nasıl tanıtıyorlarsa kendılerını

merhaba bir sorum var benim lütfen bir cevap verin... Akrabalarımın görüşmemi istediği biri var. ben istiyorum ki ailesiyle eve gelsin orda görelim beğenirsek dışarıda görüşürüz. ama akrabalarım da köylümüz olduğu için duyulmasın etraftan dedi ve sanırsam çocuğun annesinin haberi yok. bense dışarıda görüşmek istemiyorum. ve öyle söyledim. sizce eve gelirlerse iş çok mu ciddiye biner? doğru olan nedir karar veremedim... arada 2 3 saatlik mesafe de var acaba hem görmek ve sonrasında konuşmak için gelmek zor mu olur?

merhaba bir sorum var benim lütfen bir cevap verin... Akrabalarımın görüşmemi istediği biri var. ben istiyorum ki ailesiyle eve gelsin orda görelim beğenirsek dışarıda görüşürüz. ama akrabalarım da köylümüz olduğu için duyulmasın etraftan dedi ve sanırsam çocuğun annesinin haberi yok. bense dışarıda görüşmek istemiyorum. ve öyle söyledim. sizce eve gelirlerse iş çok mu ciddiye biner? doğru olan nedir karar veremedim... arada 2 3 saatlik mesafe de var acaba hem görmek ve sonrasında konuşmak için gelmek zor mu olur?

önce senin görüşmen daha mantıklı bence keşke banda öle gelseler anası gelip bu mal iiymiş oo eti budu da yerince deyip ogluna göstermesi ne bilim saçma hatta belki oglanın kalbinde başkası var ve sırf annesi hakkmı helal etmem dediği için mecbur getirildi bilememm

Önce sen kendin görüş bakalım begenecek misin aile sonraya kalsın hemen işi ciddiye bildirme bence de. Düşünsene ailesiyle gelsin diyorsun toplanıp geliyolar ama beğenmedim istemiyorum diyorsun. İçin alır begenirsen ileriyi düşünürsen bu insanla olabilir kafamız uydu dersen aileyle zaten gelirler

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

X