görücü usulü ilk görüşmede ne konuşulur?

hatxixr-naz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2007
53
0
modern görücü usulünde yani tanıdıkların tanıştırdığı ama başbaşa olan bir görüşmede... ne konuşulur,ne sorulur,nasıl davranmak gerekir...? lütfen fikirlerinizi ve tecrübelerinizi paylaşınkaydirigubbakcemile5

bence işi,yaşı,hayat görüşü,hayattan beklnetileri.sendne beklnetileri ve tuzak sorular sorark onu test etmek

yeni tanistigin bir insanla ne konusursan onu konusursun..
böyle hesapli kitapli gidersen biraz siknti cekebilirsin yani dogal davranamazsin o yüzden hava ve su isinize yarayacak ve laf lafi acacaktir..dogal olmak cok önemlii

işi nasıl
evi arabası var mı
ne kadar alıyor
tipine de bak güzelse al -tatlicadiarzu-

Sormak istediğin sorular varsa önce onları sorarsın, kafanda belirlediğin...
Sonra laf lafı açar konuşursunuz işte kaydirigubbakcemile2
Zaten canım bi kerecik buluşmada bir insanı tanıman pek mümkün değil, bir kaç kez görüşmen biraz zaman geçirmen gerekli...kaydirigubbakcemile

İlk izlenim çok önemli bence.. Zaten ilk 5 saniyede karşı tarafla ilgili olarak bir kanaat oluşuyormuş ve onu değiştirmekte genellikle çok zor oluyor.. Bence de kendini hiç kasma, doğal ol.. Sakın bişeyleri planlayarak gitme.. Zaten tek seferde tanıman imkansız.. ilk görüşmede yalnızca bu insanla ikinci kez görüşmek isteyip istemediğinin cevabını bulursun.. Eğer karşılıklı olarak etkilenip görüşmeye devam kararı alırsanız, zorlu süreç başlar, belki o zaman strateji belirlenebilir :)

ben nişanlıyım görücü usulu oldu tanışmamız.
birbirimizin işinde eğitiminden haberdardık.
konuşmamızda iş egitim çok olmadı
benim nişanlım biraz romantik daha çok nelerden hoşlanırsın falan
muhabbetleri oldu.
ben ilk gördüğümde bunla yapabilirm dedim.
çok şükür sorun yok şimdi.

Hiç sevmem böyle işleri.. Çünkü sanki bir alım satım var mış gibi bir an evvel bir şeyler öğrenme öğretme yada bilgi verme telaşına düşülüyor:1closedeyes:
İnsan yaşıyarak öğrenmesi daha güzel kanımca...
Tamam bazı şeyleri başta öğrenmek güzeldirde ve bazı şeylerde yaşanılarak olur yada bilinir...

Saadete geleyimkaydirigubbakcemile
Doğal ol. Her lafın arasına atlama:icecream:KK43:şaka tabiki)
İlk konuşmanızda tanımanda mümkün değil. Şıh değilsinki tanıyasın.
Bence bir süre aranızda konuşun. Herşeyi bir güne sığdırmaya calışmayın derim:nazar:

benim kuzenime bi kız buldular memlekette kız öğretmen kuzenimde özel bi şirkette müdür hayatta sohbet etmez soğuk ruhsuz biriydi:)ama kızı ilk görüşte çenesi düşmüş olacak ki şimdi evliler hemde çoook seviyorlar birbirlerini allah bozmasın ben görücü usulü kötü olur die düşünüyordum ama şimdi nerdeyse bütün tanıdıklar görücü usulü evlenip zengin kocaya gidiyolar tühh erken mi evlendik ne:)

Canımcım bende şimdi öyle tanıştığım biri ile 2. kez olan buluşmamdan geldim. Ben de ilk tanışmada çok heyecanlıydım. Kaç gün öncesinden kalbim pır pır ediyodu. Ya buysa evleneceğim adam falan. Ama karşı karşıya geldiğimiz ilk an çok rahat davrandım. Kendimi kasarsam rezil olacağımı biliyorum yani sende bil. Elbette heyecan olacak nasıl olacak diyeceksin. Ama bunu bu şekilde sorgulaman yanlış. Akışına bırak. O anı bekle. Zaten erkeğin konu açıp konuşması gerekiyo. İşin özü kendin ol. Yapmacık gülme. Bilmediğin şeyeleri belli et. Olduğun gibi ol. Akışına bırak... Damarındaki kan gibi...

Canımcım bende şimdi öyle tanıştığım biri ile 2. kez olan buluşmamdan geldim. Ben de ilk tanışmada çok heyecanlıydım. Kaç gün öncesinden kalbim pır pır ediyodu. Ya buysa evleneceğim adam falan. Ama karşı karşıya geldiğimiz ilk an çok rahat davrandım. Kendimi kasarsam rezil olacağımı biliyorum yani sende bil. Elbette heyecan olacak nasıl olacak diyeceksin. Ama bunu bu şekilde sorgulaman yanlış. Akışına bırak. O anı bekle. Zaten erkeğin konu açıp konuşması gerekiyo. İşin özü kendin ol. Yapmacık gülme. Bilmediğin şeyeleri belli et. Olduğun gibi ol. Akışına bırak... Damarındaki kan gibi...

ne güzel anlatmışsın canım:1rolleyes: ben şundan korkuyorum ya ben elektrik alırımda o almassa yada tersi olursa ikisindede üzüntü olacak düşüncesi oluyor. ondan insan rahat olamıyor... ama seninki ilerlemiştir. inşallah hayırlısı olur...

canınız ne öğrenmek istiyorsa onlar hakkında konuşun...
birbirinizi tanımak adına adımlarınızı atın...
sevgiler...

ilk gordugumde elektrik almazsam artik sonra ne konustugum onemli olmaz
sirf ayip olmasin diye sorarim bisiler iste
ama elektrik alirsam laf lafi acar, onda konusabilecegim bi kizmis dusuncesini yaratirim

mesela senden beklentilerini sor cinsel istek mi?,ütü yaptırmak mı?,yemek yaptırmak mı? yani seni köle gibmi kulalanmka isiyor yoksa seni ölene kadr hayat arakadşımı isityotr

yok daha neler artik...cinsellikten ilk gorusmede asla bahsetmeyin bence, boyle sorular sorarsaniz valla adami korkutup kacirirsiniz -tatlicadiarzu-kafamçokkarıştı

soruyla ancak isi gucu egitimi yasam tarzi falan anlasilir ama huyu suyu sormakla degil birlikte biseyler paylastikca ortaya cikar...

X