Banyo dekorasyonu

iirmak2006

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2008
11
0
arkadaşlar benim banyom açık kahve ve krem yani 2 renk.yer ve duvarlar şu büyük karo fayanslardan.aradada da koyu kahve,açık kahve,krem bordürleri var.beyaz aynalı banyo dolabı,klozet,küvet ve duşakabin,bir de hasır kirli sepeti.banyomu biraz renklendirmek için önerilerinizi bekliyorum.
ben kendi düşündüklerimi söyleyeyim...banyo dolabının çekmecesini,üst sağ kapağı ve alt sol kapağı sprey boyayla cam göbeği veya elma yeşili veya turuncuya boyamak,fayansların aralarındaki bordürlerden sadece krem olanlarını da aynı renge boyamak,aynı rengin tonlarından banyo halısı ve sabunluk,diş fırçalık vs kullanmak.duşakabine ve banyo aynasına aynı rengin tonlarından yapıştırılabilecek süsler kullanmak.(balık olabilir mesela,çünkü küvette de mavi kaydırmazlarım var balık şeklinde 9 tane yapışkanlı) kirli sepetinin üstüne de aynı renkten örtü sermek.
yalnız bilgisi olan var mı bilmiyorum ama sprey boya kullanışlı olur mu?yani silince falan soyulur mu?ya da başka bir şey mi kullansam.bir de anlattığım tarzda yapışkanlı süsleri nerede bulabilirim acaba?istanbulda bakırköyde oturuyorum gerçi daha araştırmadım.bir de fayans aralarındaki bordürleri neyle boyasam?yağlı boya falan mı?
önerilerinizi bekliyorum a.s

Canım öncelikle günaydın.Bende geçtiğimiz hafta sonu banyomda değişiklik yaptım banyomdaki paspas makine örtüm mavi renkteydi ve artık reklendireyim biraz dedim.Çok ucuza bir panyo paspası takımı aldım pembe renkte,sonra yine pembe renkte bir çamaşır makinesi örtüsü aldım örtünün üst tarafı kapitone kenarlarda tüllerden yapılmış üçgen parçalar var onuda ucuza aldım sonra birde orta boy bir sepet aldım hani piknik sepeti gibi sepetler var ya onlardan sepetin hasırı siyah ama içindeki kumaşı yine pembe tonlarında.Makinemin örtüsünü örttüm üzerine sadece sepetimi koydum ve sepetin içine banyodaki3 katlı rafımın üzerinde bulunan gül suyunu temizleme köpüğünü jellerimi bu tarz şeyleri koydum yani cam rafıda boşaltmış oldum bu sayede dah sonrada cam rafın en üstüne sitede bulunan arkadaşlarımızdan TALİN di sanırsam yanlış hatırlamıyorsam eğer ondan öğrendiğim sabunlardan yaptım ve koydum :) şuanda banyom çok güzel oldu hem de çok ucuz bir maliyetle düşün e tabi hemen sandıktan pembe oyalı havlularda çıktı.
Sana da şöyle birşey önerebilirim kahve tonları olan banyonu lila renkli aksesuarlar çünkü benim salonum kahve tonlarında koltuklarım perdelerim halım falan ama ben odaya renk katması açısından lila renki aksesuarlar ve çiçekler kullandım gayet uyumlu oldular.Umarım sana yardımcı olabilmişimdir canım şimdiden kolay gelsin.

cnım bu kırlan tabaktan yapılmış bir ayna bence çok hoş düşünürsen
a984141000afterdetaillws5.jpg

bu da diş fırçaları içinmiş fikir olursa diye koydum ben pek beğenmedim amaCADIARZU
fo4bw9nf45h8lh5mediumhn5.jpg

renk olarak bebek mavisini tercih ettim. aslında daha canlı renkler düşünüyordum ama bornoz takımımız mavi olunca bir de dükkanın birinde bu renk banyo takımını beğenince bunda karar kıldım...şimdi bir kaç işim daha var hepsini bitirince resimlerini koyacağım...

Canım bence hiçbir şekilde boyama,eski halinden daha kötü olursa hiçbir şekilde geri dönüşü yok..
Nasılsa yerlerde bir değişiklik düşünmüyorsun yapışkanlı rengarenk çok şık simli simsiz kağıtlar var..
Dikkatli ve titiz bir şekilde uygulandığında çok başarılı sonuçlar verebilir..
Aynı renk değil de aynı rengin tonlarını kullanmanı veya zıtların uyumundan yararlanmanı tavsiye ederim..
Makine örtüsü,klozet ve kirli sepeti örtüsünü balıklı veya deniz kabuklu yapabilirsin..(kumaş malzemeden..)
Banyonda muylaka boş bir duvar vardır..Bence yapıştırmak yerine o balıkları veya deniz kabuklarını hoş ve egzotik bir ipe gelişigüzel dizip 3 şerit halinde en uzunu yere kadar olacak şekilde uzundan kısaya doğru asabilirsin..
Aynı balıklar ve deniz kabukları tavandaki ışıktan da uygun biçimde sallanabilir..
Deniz kabuklarıyla dolu küçük bir fanusu makinenin üzerine daha büyük bir cam fanusu ise banyoda boş kalan bir köşeye yerleştirmen hoş olabilir..Veya büyük cam fanusun içine su doldurup içine de plastik nilüferlerden koyabilirsin..
Tabii banyodaki buhar durumunu bilmiyorum o yüzden kullanacağın malzeme hakkında birşey diyemeyeceğim..
Umarım biraz fikir verebilmişimdir..Sonuçlardan bizi de haberdar edersen sevinirim..

X