neden evlilik yüzüğü,yüzük parmağına takılır biliyor musunuz?

kaderim_48

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2008
1.286
3
61
neden evlilik yüzüğü,yüzük parmağımıza takılır da başka parmağa takılmaz bilen var mı arkadaşlar?a.s.a.s.a.s.

canım başlığı okuyunca sen biliyorsun da yazdın sandım-tatlicadiarzu--tatlicadiarzu-valla ben de bilmiyorum yani

Evlilik yüzüğünü ilk defa eski mısır prensesi nefertiti takmıştır…

O yıllardaki tıbbın ne kadar ilerde olduğu ayrı bir tartışma konusudur ama yüzyıllar sonra anlaşılmıştır ki, direk kalbe giden tek damar evlilik yüzüğünü taktığımız parmaktadır. Başka hiç bir parmağımızdan direk kalbe giden bir damar yoktur…

Evlilik yüzüğünü ilk defa eski mısır prensesi nefertiti takmıştır…

O yıllardaki tıbbın ne kadar ilerde olduğu ayrı bir tartışma konusudur ama yüzyıllar sonra anlaşılmıştır ki, direk kalbe giden tek damar evlilik yüzüğünü taktığımız parmaktadır. Başka hiç bir parmağımızdan direk kalbe giden bir damar yoktur…

çok teşekkür ederim canım...demekki her şeyin bir sebebi var...lülülülülülü

benim ki son 7 senedir evlilik yüzüğü yerine galatasarayın lisanslı yüzüğünü takıyorr,acaba diyorum kızlarr benim adamın damarına yan etki ediyomudur bu durumm hehehe
32040548aq1ah6sh9ov2.gif

Yeni uye oldugum siralarda bununla ilgili bir konu acmistim.Aynen kaderim arkadasimin yazdigi gibiydi:))) Esim evliligimizin ilk haftasi takti ve sonra cikardi..cikaris o cikaris:KK43:(((((( Demekki benim yuzzugumun kalbe giden tek damarda olmasini istemiyor.

Yeni uye oldugum siralarda bununla ilgili bir konu acmistim.Aynen kaderim arkadasimin yazdigi gibiydi:))) Esim evliligimizin ilk haftasi takti ve sonra cikardi..cikaris o cikaris:KK43:(((((( Demekki benim yuzzugumun kalbe giden tek damarda olmasini istemiyor.

canım erkekler genelde takmıyorlar evlilik yüzüğünü...yorumun için teşekkürler..

benim bildim kadarıylada orda direk kalbe giden bi damar olması ama o sadece sol yüzük parmağında oyüzden nişanlık sağ evlilik yüsüğü sola takılıyor

X