kızım 8 aylık ve ben 2 aylık hamileymişim:()

nehiray

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2008
195
6
38
nasıl oldu bilmiyoruz korunuyorduk... adetim 1 hafta geçikti,sağlık ocağındaki hemşire bu çok normal yeni doğum yaptığın için olablir geçikme dedi... ama içim yinede rahat değildi test aldım ve 2 çizgi çıktı ve ben şoktayım,,vallahi yeni kendime geldimde yazıyorum bu yazıyı...hala kendimi toparlayamadım,eşimde aynı şekilde tabi çünkü bebeğimiz daha çok küçük...
ve ben ilk hamileliliğimde hep yaptım miğde bulantısından dolayı yine öyle olursam bebişime nasıl bakıcam annemde yok yakınımda yardım edecek kimsede yok...
öğrenince hamile olduğumu 2 hafta ağladım ama ağlamak fayda etmiyor dikkat ettik ama oldu... vardır bundada bir hayır diyoruz..birde sezeyan olduğu içinde korkum ondan yine aynı acıyı çekmek istemiyorum yeni kendime geldim zaten offfffffffffffffffffffff düşünmek bile istemiyorum:KK43::KK43:
kızımı ağlıya ağlıya sütten kestim... sütümde çok yarıyodu kızımıa gerçi artık herşeyi veriyodum yiyorda 1 yaşına kadar emzirmek isterdim yinede....yazarken bile ağlıyorum...psikolojim bozuldu yaa.. ne yapacağımı bilemiyorum çok üzülüpte karnımdakinide etkilenmesini istemiyorum...ama elimde değil benneyaptımkibenneyaptımki

sadece evdemi test yaptın??...kızı sütten kesmeden birde kan tahlili yaptırsaydın..evdeki testler yanlış çıkabiliyor...doğruysada evet dediğin gibi vardırr bir hayır hamile kalmanda ..bende kızım 10 aylıkken oğluma hamile kalmıştım..bende zorla kestimki kızım çok düşkündü memeye..ve bende ilk sezeryandı oğluşumdada sezeryan oldu..gerçi ben yapı olarak kuvvetliyim çabuk toparlıyorum..hamilel
liğimde ağır geçmiyor ama kızım küçük ve çok huysuz bir bebekti...allah herşeyin bir kolayını veriyor muhakkak..sen kafana takma bebeğin etkilenmesin...ne kadar sakin b ir gebelik geçirirsen bebekte o kadar sakin ve akıllı oluyorr...umarım herşey istediğin gibi olur sevgiler...

canim okaar kendini üzme, ikisi birden büyürler cok güzel olur...sen yinede doktora gidip kan testini yaptir ve kontrol ol.....kendine iyi bak .................

emin olmak için utrasona girdim doktora girdik ve gördük 2. bebeğimizi daha yeni olduğu için ozaman kalbi atmıyordu şimdi 9 haftalık oldu kalbide atmaya başlamıştır... ama hala inanmıyorum çünkü kızım yeni yürümeye başılıcak ilgi istemesi daha çok olucak ve ben koca göbekli halimle alamıca kucağıma doğum yaptıktan sonra bi süre.. inşallah bu gebeliğimda fazla miğde bulantısı olmaz kızıma çok rahat bakarım...amannnn ne bileyim benmi çok büyütüyorum acaba...ikisi beraber büyüyecekler ben biraz yıpranıcam ama olsun artık

ay canım ne yapacaksın üzme kendini vardır bundada bir hayır.ikiz gibi büyütürsün ..........
bak bende ikizlerime hamişim .........

canım benım ya benımde oglum 4 aylık korunuyoruz ama boyle haber duyunca cok korkuyorum

sezeryanlıyım bende ıkı yıl cocuk yok dıyor doktor..y

senı cok ıyı anlıyorum...

rabbım yardımcın olsun.....dualarım senınle

canım üzülme... evt bakımları zor olacak.. yine de çok güzel bir haber bence tbrklera.s. benim ablam aynı olayı yaşadı.. Şimdi o da 5 aylık hamile.. oğlu 1 yaşında... ablamda bizden uzak.. Ama bakıyor zor olsa da üstelik ablamn birde 5 yaşında kızı var... Allah analı babalı büyütsün.. Ne olur aldırma

Canim allah yardimcin olsun ne diyim ama biyandna da gusel ikisi ayni anda buyu rve bundada bi hayir vardir her bebek kismeti ve bereketi ile gelir...bende sezeryan ile dogum yaaptim banada 5 sne yasak bende korunuorum doktorum hap kullanmamai tavsiye etmedi hormaonlari bozuormus sprial dedi esim istemedi esim korunuyor simdilik ama hayirlsi olsun ne diyim snada

cnm benim üzülme herşeyde vardır bir hayırr sıkma canım benim canınıı nehir hanımla büyürler artıkkk abla olcak haaa yerim ben onu...

Allah kolaylık versin, herşeyde bir hayır vardır aman paniğe kapılıp aldırayım deme umarım herşey beklediğinden daha kolay olur...

ama sezeryan olan bırı
2 dogumunu en erken 2 snr yapmak zorudan da dıye bılıyorum
ark yengesıde sızın gb olmuş hamıle oldugunu ogrenmıs
ilk bebeğini sezeryan yaptıgı ıcın otekı bebegını aldırmak zorunda kalmış

bende sezeryandan sonra 2 sene dogum olmaması
gerek dıye bılıyorum ne dıyım hayırlısı olsun demekkı eslerın korunması güvenlı degıl kadınalra düşüyor yıne görev benımde oglum 3.ayında spıraldende korkuyorum

canim benim 9 yil önce yasadigimin aynisini yasiyosun.bende cok aglayip üzülmüstüm.ayni senin gibi hamileliklerim 9 ay boyunca mide bulantisiyla geciyordu.ama inanki allah o gücü veriyo sana.benimkiler su an 9 ve 10 yaslarinda.aralarinda tam 14 ay var.ikiz gibi büyüdüler.ama su anda arkadas gibiler.inanki bir kac yil sonra iyiki yapmisim ikinciyi diyeceksin.

merhaba canim herseyde bir hayir vardir...hayirlisi olsun.cok afedersin eger cok özel olmassa hangi yöntemle korunuyordunuz acaba? simdi benimde 5 aylik kizim varda korkuyorum hamile kalmaktan dogumdan sonra hic adette olmadim hep süpeliyim bu yüzden sordum....

ama sezeryan olan bırı
2 dogumunu en erken 2 snr yapmak zorudan da dıye bılıyorum
ark yengesıde sızın gb olmuş hamıle oldugunu ogrenmıs
ilk bebeğini sezeryan yaptıgı ıcın otekı bebegını aldırmak zorunda kalmış

evet doğumdan sonra banada doktorum öyle dedi haberi alınca izindeydik başka bi doğum doktoruna gittik..hiç bir sakıncası olmaz dedi teselli etti bi bakıma bizi. çünkü ben yeni toparladım kendimi ağrım sızım kalmadı. sezeryanlı bölgeye hala dokunamıyorum..ama biz söylüyoruz çünkü doğum yaptmış bi kadının karnı 2 senede yerine oturuyor normal halini alması 2 seneyi buluyor dedi.ee böyle gebe olan bir tek sen değilsin dedi bana,biz sağlık açısında 2 sene istemiyoruz ama oluncada bir sakıncası yok sadece anne kendine çok dikkat edicek yormucak hep yatıp dinlecek dedi...ikinci çocuğu düşünüyosanız... hiç aldırmayın dedi.....
zaten aldırmayı hiç düşünmedim..3 aylardayız birde günaha girmek istemem doğuracam zor olucak ama allah yardım eder:CüvCüv::CüvCüv:

ikinci gebeliğinizde sütten neden kesiyosunuz peki onu merak ettim

sadece 3 aylık oluncaya kadar emzirebiliyomuşum ama bu arada ben 3 kişiye bakmak zorunda kalıyor olucaktım halsiz ve yorgun olucaktım ve bütün vitaminler süte geldiği için karnımdaki fazla beslenemicekti ve bazı hormonlarda karnımdakine gitti için sütümde eksiklikte oluyomuş buda bebekte ishal kusma ,ve kilo kaybına neden oluyomuş..
bende fazla etkilenmesini istemedim hem kendim için hem kızım için hemde karnımdaki için kesmek zorunda kaldım sütten.....zaten şurda 1 ay daha emzirecektim bu 1 yda memeyi daha çok tanıcaktı zaten yeni yeni tanımaya başlamıştı kucağıma geldiğinde açmamı istiyordu mememi emmek isityordu...izinde annemlerin yanındaydık onların yanıdayken sütten kesmemm daha iyi oldu çünkü şişti 3 gün çok feci acısı oldu halsizlik yaptı bende canım

X