mavi damarlar ne anlama geliyor yaaa

E

EU2

Ziyaretçi
Arkadaşlar mavi damarların ne anlama geldiğini bilen var mı aranızdasenağlama

ben anlamadım canım yaa derimizin altından damarlar zaten mavi gözüküyor?
neyi sordun acaba?

canım hamişlik için uğraşıyorsun galiba inşallah hamişsindir
hamişlikte mavi damarlar belirginleşiyor bu bende 3. aydan sonra olmaya başladı hamişlik belirtisi olacağını sanmam ama göğüslerde hassasiyet oluyor
hamiş olmak istiyorsan inşallah hamişsindir
sorunu biraz daha açarsan daha iyi olur

kusara bakmayın daha detaylı anlatmam gerekirdi, adet olmama tam 5 gün var, göğüslerimde hiç bu zamana kadar olmayan mavi damarlar çıktı, hamilelik belirtisi olabilir mi sizce

hııı onu bilemeyeceğim ama benim şu anda aşırı derecede kalın kalın damarlarım çıkmış durumda, vücudumun hertarafını damar bastı neredeyse, hatta kolumdan kan almak için dakikalarca damar ararlardı, şimdi hepsi pörtledii, bizim için normal bir durum ama, seni bilemiyorum

cnm bende mavi damarların hamileliğin ortalarında falan çıktığını biliyorum başlarda bulantılar bile hemen olmuyorda mavi damar nasıl çıksın ???yani bebiş yavaş yavaş büyümeye başladığında olur diye biliyorum ki senin adetinede varmış cnm inşallah hamilesindir ama sadece bununla anlaşılmaz !! benmde arkadaşım senin gibi oldu yani adetine vardı oda mavi damarların belirdiğini duymuş incelemiş kendini varmış hatta geldi bana bile gösterdi evt vardı ama ben onada dedim test al ozaman dedim belki vardır bebiş.. aldı yaptık negatif,ve adeti geldi...güzelim inş.hamilesindir ama bu dediğin çok ince bi detay en önemlisi adetin geçerse test yap...çünkü bendede her ay hamileymişim gibi okadar değişiklikler oluyorkiii düşünmekten dakik olan adetim bişe şaştıkafamçokkarıştı

kusara bakmayın daha detaylı anlatmam gerekirdi, adet olmama tam 5 gün var, göğüslerimde hiç bu zamana kadar olmayan mavi damarlar çıktı, hamilelik belirtisi olabilir mi sizce
CANIM UMUTLANDIRMAK İSTEMEM AMA HAMİLE OLABİLİRSİN.:emir_bebek:

BENDE DE DAHA ÖNCE OLMAZDI AMA ADET GÜNÜME 10 GÜN VARKEN
GÖĞÜS ETRAFINDA MAVİ DAMARLAR ÇOK BELİRGİNLEŞMİŞTİ,VE ACIYORDU.:çok üzgünüm:

BEL AĞRISI,KASIK AĞRISI,AYAK AĞRISI DA OLUNCA,ADETİME 2 GÜN VARKEN TEST ALIP YAPMIŞTIM.a.s:Saruboceq:

4 HAFTALIK HAMİŞİM ŞİMDİ.:emir_bebek:sositososito:sm_cool::teytey:

GÖĞÜS HASSASİYETİ DEVAM EDİYOR AMA DAMARLARIN BELİRGİNLİĞİ KAYBOLDU

MERAK EDİP SABIRSIZLANIYORSUN DİMİ CANIM ŞİMDİ.fisfisfis

BEBEK İSTİYORSAN İNŞ.HAMİŞSİNDİR CANIM.:Saruboceq:

CANIM BAŞKA BELİRTİLER VAR MI?

Son düzenleme:
cnm bende mavi damarların hamileliğin ortalarında falan çıktığını biliyorum başlarda bulantılar bile hemen olmuyorda mavi damar nasıl çıksın ???yani bebiş yavaş yavaş büyümeye başladığında olur diye biliyorum ki senin adetinede varmış cnm inşallah hamilesindir ama sadece bununla anlaşılmaz !! Benmde arkadaşım senin gibi oldu yani adetine vardı oda mavi damarların belirdiğini duymuş incelemiş kendini varmış hatta geldi bana bile gösterdi evt vardı ama ben onada dedim test al ozaman dedim belki vardır bebiş.. Aldı yaptık negatif,ve adeti geldi...güzelim inş.hamilesindir ama bu dediğin çok ince bi detay en önemlisi adetin geçerse test yap...çünkü bendede her ay hamileymişim gibi okadar değişiklikler oluyorkiii düşünmekten dakik olan adetim bişe şaştıkafamçokkarıştı

asyacim hamilelikte herkesin belirtileri ayni olmuyor ki!
Bazisinda adet belirtileriyle ayniymiş ama benim çok farkliydi...

CANIM UMUTLANDIRMAK İSTEMEM AMA HAMİLE OLABİLİRSİN.:emir_bebek:

BENDE DE DAHA ÖNCE OLMAZDI AMA ADET GÜNÜME 10 GÜN VARKEN
GÖĞÜS ETRAFINDA MAVİ DAMARLAR ÇOK BELİRGİNLEŞMİŞTİ,VE ACIYORDU.:çok üzgünüm:

BEL AĞRISI,KASIK AĞRISI,AYAK AĞRISI DA OLUNCA,ADETİME 2 GÜN VARKEN TEST ALIP YAPMIŞTIM.a.s:Saruboceq:

4 HAFTALIK HAMİŞİM ŞİMDİ.:emir_bebek:sositososito:sm_cool::teytey:

GÖĞÜS HASSASİYETİ DEVAM EDİYOR AMA DAMARLARIN BELİRGİNLİĞİ KAYBOLDU

MERAK EDİP SABIRSIZLANIYORSUN DİMİ CANIM ŞİMDİ.fisfisfis

BEBEK İSTİYORSAN İNŞ.HAMİŞSİNDİR CANIM.:Saruboceq:

CANIM BAŞKA BELİRTİLER VAR MI?

Merhaba, öncelikle tebrikler, bir an evvel işallah sorunsuz kavuşursun bebişine...bende diğer belirtiler şöyle geçen hafta bir şişkinlik ve ağrı vardı karnımda tuaftı çok, hsonuda başım dönüş durdu, ve çarpıntım vardı...şuan o geçti...psikolojik de olabilir tabi bunlar, tek tuttunduğum şuan şu mavi damarlar...01.09. hastalanmam lazım, şimdi test yapsam mı acaba

Merhaba, öncelikle tebrikler, bir an evvel işallah sorunsuz kavuşursun bebişine...bende diğer belirtiler şöyle geçen hafta bir şişkinlik ve ağrı vardı karnımda tuaftı çok, hsonuda başım dönüş durdu, ve çarpıntım vardı...şuan o geçti...psikolojik de olabilir tabi bunlar, tek tuttunduğum şuan şu mavi damarlar...01.09. hastalanmam lazım, şimdi test yapsam mı acaba

CANIM EVET BENİM GİBİ ADET ÖNCESİ HAMİLELİK TESTİ YAPAN VAR.a.s
AMA ERKEN OLDUĞU İÇİN 2 ÇİZGİ ÇIKMAYAN DA VAR.a.s
O YÜZDEN ADET GÜNÜ GEÇSİN DİYE BEKLİYOLAR.a.s
SEN BİLİRSİN İSTERSEN TEST AL BAK.a.s
CANIM BELİRTİLERİNDEN DOLAYI BU AY HAMİLE KALMA ŞANSIN DAHA YÜKSEK DİYE DÜŞÜNÜYORSAN,KAN TESTİ DE YAPTIRABİLİRSİN.
HEM DAHA KESİN SONUÇ ALIYORSUN HEMDE VARSA NE KADARLIK OLDUĞUNU SÖYLÜYORLAR.
İNŞ.HAMİLESİNDİR VE BURDA BUNU KUTLARIZ.hihoyyyt:sm_cool::teytey::dance:sositosositokaydirigubbakcemile3

işallah canım ya, ilgin için çok teşekkür ederim, en iyisi beklemek ama yinede bugün test yaptırabilirim ( idrar ) a.s ...kan testi net sonuç verdiği için korkuyorum negatif olur diye... en kısa zamanda müjdeli haberi veririm işallah

ben herkein belirtileri aynı olur die bişy demedm ki sadece diyorum mavi damarların olması elbette bu belirti ama tek başına yeterli bi belirti değil buydu demek istediğim inş. hamilesindirr cnm güzel hbrlerini bekliyoruzz

Göğüste mavi damarlar,süt kanallari açilmaya başladiğinda çikar diye biliyorum.

kızlar ,kızlar kızlar, burada atladığınız çok önemli bişey var, o da şu,

gebelik sırasında mavi damarların belirginleşmesi ve hatta kalılaşmasının sebebi, büyüyen rahmin toplardamara baskı yapmasıdır, 4-5 haftalık gebelikte rahmin büyümeyeceğini hepiniz bilirsiniz, işte bu nedenle du damarlar gebeliğin ortasında meydana geliyor, rahim büyüdükçe , toplaardamara baskı yapar ve bu baskı sonucunda kan akışı hızlanır basınç artar, bu nedenle damarlar kalınlaşıp belirginleşir...

elbette herkesin gebelik belirtileri bir değil, ama ortak paydalar vardır, en önemli belirti adet gecikmesidir, sadece damar belirginlleşti diye şüphelenmek yersiz gibi görünüyor...

Günaydın arkadaşlar, benim de tam iki gün kaldı, dün dayanamayıp gebelik testi yaptım negatif çıktı,
bu sabah kalktığımda da çenemde sivilce, çok moralim bozuk şuan, halbuki bu ay çok belirtim vardı gebelik için, mavi damarlar göğüslerimde, kızarık göğüs uçları ve tuaf beyaz sivilceler göğüsümde.Hafif de sıvı geliyor,Sivilceyi gördükten sonra pek ümidim kalmadı...şuan hafif karnım da ağrıyor..
nedir fikriniz :KK43:...

canım başka topikte yazdım ama belki onu göremezsin burdada yazayım sıvının gelmesi prolaktin hormonunun yüksek olduğunun gösterir buda zoır hamile kalacağına işarettir en kısa zamanda doktora görünmelisin muhtemelen hormon tahlili isteyecek ve düşürmek için tedavi uygulayacaktır ihmal etme fazla artmadan önlemini al derim

benimde göğsümden sıvı geliyordu ve adetlerim düzensizdi dr gittim polikistik over varmış yumurtlama problemi dedi ayrıca....sonra tedavi gördüm 3 ay kadar doğum kontrol hapı kullanmamı söylemişti tabi ben sadece 1 ay içtim o hapı bi daha içmedim ama yinede düzene girmişti herşey cnm göğüsten gelen sıvıyı hamişliğe yorumlama bende senin gibi düşündüm hamiş olmak ne kelime birde dr ultrosonda bakıp yumurtlama yok demişti cnm sakın ihmal etmee....

X