K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Ağız ve Dil Yarası için

KarKralicesi

ATA BARIŞ (:
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2006
24.060
18.176
36
Ya şu özellikle son bir kaç aydır....
neye sinirlenirsem sinirleneyim veya neye üzülürsem üzüleyim ya 1 gün sonra yada 3-4 saat sonra ağzımın farklı yerlerinde,iç dudaklarımda ve dilimin uç kısımalrında yaralar oluşuyor:mymeka:
Çukur gibi , yuvarlak beyaz bir şekilde yarala roluşuyor:mymeka:
Pek önemsemediğimdende doktora gitmedim.Sıradan bir şey dedim cünkü.
ama cok fena acı veriyo yemek yerken dilimin dişlerime deydiği anda:çok üzgünüm:

pazar günü bir şeye hem üzüldüm hem sinirlendim:kızgın:
pazartesi bi baktım dilimde yara var:mymeka: mahvediyo beni,nerdeyse cocuk gibi oturup ağlıcam.
Bunu gecirmek için sodadan başka önerisi olan var mı?
Kullandığı ve kesin çözüm aldığı ilaçta olabilir.:çok üzgünüm:
(yoksa doğruycam bu dilimi:mymeka: zaten cok uzamıştı:icecream:)

bu yaralardan bendede çıkıyor ben dişci bi arkadaşa sordum stresten olur dedi ani üzünt sıkıntı stres yol açıyor çok dikkat ettim üzüleyim stresli olayım anında cıkıor ben şu mentollü ağız gargarasını kullanıorum rahatlatıor en azından başka hiç bir çözüm bulamadım eğer sen bulursan banada haber ver geçmiş olsun çok berbat bişi bu yaralar allah şifa versin hepimize ne diyim

Bahsettiğiniz yaralar AFT yerimseniben vücut dirençsiz kalınca çıkıyor, en etkili ilacı kenacort orabase, üzerini kapatacak kadar yatmadan önce sürün, bir tabaka oluşturuyor, armut yediğinizde pütür pütür bir tat oluşur ya ağzınızın içinde aynen öyle oluyor, biraz sinir bozucu bir durum ama o acıyı çekmektense 3 kerede işlem tamam, günde 1 kere unutmayın, geçmiş olsun, herşeyi kendinize de dert etmeyin...............:içelim:

:smiley-cool:

bir çay kaşığı tuz,bir çay kaşığı karbonat bir bardak suda erit ılık bir şekilde sık sık gargara yap.
dr. demişti ağız yaralarına .gecmiş olsun allah şifa versin canım

ah arkadaşım ah aynı sorun bnde de var hiç geçmioki bazen de bn sinirimden dudağımı yiyorum ondan oluyo çok kötü bişi

bu aft ın altında başka hastalık belirtileride yatabilir kızlarr vucut direnci azalınca çıkıyor mutlaka bi doktora görünün geçici çözümlerde vakit kaybetmeyin..sevgilerimle...

aft dediğimiz bu yaralar stres vb nedenlerle vücut direncini kaybedince ortaya çıkıyor.ancak her hafta çıkması geçmesi uzun süren durumlarda mutlaka dr.a başvurulması şart.çünkü çok ciddi hastalıkların belirtisi olarak bilinmektedir.

benim oglusumdada aft vardi gittim doktora bi jel verdi agiz icine ve dudaklarina surebilecegim gunde 4 defa inanin ertesi gune kabuk baglamisti,,1 iki gun sonrada tamamen gitti...........hatta surdugun yeri biraz uyusturuyo......

Benim eşimdede sık sık olur. Bir yara iyleşir iğleşmez başka biyerden yenisi çıkıyor. Yemek yiyemiyor çok üzülüyorum. Karbonat, karadut, aft ilacı ne denediyse olmuyor birtürlü geçmiyor. Ağızdan çıkan her yara aft mıdır? Bunun kesin çözümü ilacı yokmudur?

Benim eşimdede sık sık olur. Bir yara iyleşir iğleşmez başka biyerden yenisi çıkıyor. Yemek yiyemiyor çok üzülüyorum. Karbonat, karadut, aft ilacı ne denediyse olmuyor birtürlü geçmiyor. Ağızdan çıkan her yara aft mıdır? Bunun kesin çözümü ilacı yokmudur?

Doktora görünmesinde yarar var, başka bir hastalığın da belirtisi olabilir,geçmiş olsun...

bende de vardı biri iyileşiyo biri çıkıyodu
dr gittim
andorex die bi sprey verdi bi de b vitamini bemix die bi hap günde bitane
bana iyi geldi

Son düzenleme:
benim esimde de oluyo kizlar doktor bi jel verdi kullaniyo ama faydasini gormedi birde su karbonat ve tuzu denicem umarim ise yarar paylasimlariniz icin hepinize tessekkurler

bende de oluyor,aftlarla başım belada,kenacort kullanınca geçiyor...
karadutu da arada kullanıyorum...ama en iyisi doktora gitmek,inşallah bende giderim....

Şu anda bende de var , diş doktorum önermişti imuneks tablet alacağım bugün vücut direncini artırıyormuş...

3 gün oldu dilimde yara var yemek yiyemiyorum birde oruçluyum düşünün artık ne iftar ne sahur doktor bir ilaç vermişti uyuşturuyor sürünce ama bu sefer oda fayda etmedi kendimi bildim bileli bu yaralar hep çıkar sadece hamilelik süresince hiç çıkmadı onuda aldığım vitamin ve demir takviyelerine bağlıyorum.

Aftlar bende de bazen çıkıyor. Sebep bağışıklık sisteminin güçsüzleşmesi, yeterli vitamin ve mineral alınmaması ve de stres...Uygun vitamin desteği alın; antiseptik gargaralar kullanabilirsiniz.Geçmiş olsun...

X