Cocuk Parasi Almak Icin Nerelere Basvurmaliyiz ?

peri79

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2008
14
0
44
Arkadaslar bu cocuk paralari hakkinda bilgisi olan varmi? Nerelerede nasil basvurlar yapiyoruz yani haklarimiz nelerdir?

Bütün Arbeitsamt´larda bi Form olur.
O Formu dolduracaksiniz ve Arbeitsamt´daki bi posta kutusuna
benzer bi kuta var, onun icine atacaksiniz...

Cocuk parasi cocugun dogdugu andan itibaren alinir
ve bu 21 yasina kadar devam edebilir....

Eger cocuk 18 yasinda calismaya veya Ausbildung yapmaya
baslarsa ve aldigi aylik belirli bi senelik geliri gecerse
(ne kadar oldugunu hatirlamiyorum) cocuk parasi kesilir...

Tesekkür ederim yanitiniz icin .. Peki annelerin ne gibi haklari var bunun hakkinda bilginiz varmi acaba?

nasil yani canim?hangi konuda annelerin hakki? eger cocuklar annenin yaninda yasiyorlarsa zaten cocuk parasi da anneye gelir.

nasil yani canim?hangi konuda annelerin hakki? eger cocuklar annenin yaninda yasiyorlarsa zaten cocuk parasi da anneye gelir.
Nasilsin ACelya? Acikcasi sunu demek istiyorum dogumdan sonra ne gibi haklarimiz var bunlari bilmek istiyordum ? Cvbin icin tesekkur ederim.

evet anne de para aliyor....1 sene boyunca ERZIEHUNGSGELD deniliyor bunu KREISVERWALTUNGA basvuracaksin...almanyada her dogumyapan bayana bu ERZIEHUNGSGELD hakkina sahiptir

allah sükür iyim sen nasilsin?
yenimi dogum yaptin..

eger birde caliyorsan yanina ELTERNGELD aliyorsun 14 ay boyunca...bu para aldigin maasinla hesaplaniyor...
yok calismiyorum yeni dogum yapmadim 5. ayi bitiriyor oglumun acaba eksik bilgim varmi diye sorayim dedim. Muttergeld ve kindergeld aliyorum. Almanyanin neresinde oturuyorsun?

yok calismiyorum yeni dogum yapmadim 5. ayi bitiriyor oglumun acaba eksik bilgim varmi diye sorayim dedim. Muttergeld ve kindergeld aliyorum. Almanyanin neresinde oturuyorsun?

allah anali babali büyütüsn...yok eksik bir bilgin yok her ikisinde aliyorsun yani muutergeld ona erziehungsgeld de deniliyor...

ben kaiserslautern ya sen?

benimde 1 kizim var 3,5 yasindan gecik

X