Günlük Ped

Esra

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2007
14.077
34.001
38
Selam kızlar.Ben belki de piyasaya çıktığından bei günlük ped kullanıyorum,zararlı olduğunu da duyuyorum ama başka ne yapabilirim ki?akıntım baya oluyo bilmiyorum belki de ped yapıyordur akıntıyı böyle bişey de duymuştum.her dk çamaşır da değiştirilmiyor ki,dışardayken falan ıslak ıslak ıyyyyy hiç katlanamıyorum?sizler neler yapıyorsunuz,var mı başka bir çözüm yolu?a.s.

en iyi cözüm günlük ped tabiki sik sik camsi degisimide önemli...günlük pedide o kadar uzun süre kullanma yani gün icinde sik sik degistir...
ben namaz kildigim icin icim rahat etmiyor 5 vakit degistiriyorm camasirimi haliyle pedide,
akinti yaptigini bilmiyordum benm akintim yok..
birde istersen bi doktora görün sürekli akinti normal gelmedi bana sadece bazi zamanlarda oluyor

canım ya ben zararlı olduğunu duymadım sadece bazı markalar kaşıntı, alerji yapıyor diye duymuştum, en iyi çözüm günlük ped tabi ki

evet canım benim de aynı ..namaz olayı...yani çok dediysem mutlaka her değiştirmemde leke oluyor pedde.ama kullanmasam bu gğnde 5 defA çamaşır değiştirmek demek..yani bir damla da olsa mecburen ped kullanıyorum

canım günlük ped dışında tamponlar var
daha sağlıklı olduğunu duymuştum

günlük pedlerin neresi sağlıksız anlamadım :uhm:
sadece bazı markalar hassas ciltlere alerji yapar kaşındırır sende markasını değiştirirsin olur biter
ayrıca akıntının pedden kaynaklandığını da ilk defa duyuyorum
bende kullanıyorum akıntı olduğu için başladım
yani kullanmadan önce vardı ve bende o yüzden günlük ped kullanmaya başladım

arkadaşlar mantar yapabiliyomuş.hani akıntıdan dolayı nemli kalıyor buda bakterilerin çoğalmasını sağlıyomuş.ya sık sık değişilecek.yada küçük bezler konulabilir.ben öyle yapıyorum.hem hava alıyor hemde rahat oluyor.

bende günlük pedin zararlı olduğunu duymamıştım ki alerjik bünyeler dışında bi zararı bencede yok. önce doktora bir görünseniz. belki akıntının bir nedeni vardır.

bana dr söyledi kullan diye sık sık değiştir ama parfümlü veye kokulu kullanma dedi

ben de dr a akıntım olduğu için gittim ve 2 ayrı doktor da günlük pedin kullanılmaması gerektiğini, cildin nefes almasını engelleyip ph seviyesini etkilediğini, bakterilerin üremesi için uygun bir ortam yarattığını söylemişti. peki ne yapacağım dediğimde, ilaç yazmıştı ve çantanda bile külot taşı sık sık değiştir demişti. 5-6 kez çamaşır değiştirdiğim oluyordu. neyseki şimdi iyiym=)

kışın hergün yıkanmıyorum, 2günde 1 falan yıkanıyorum, o zamanlar kullanıyorum günlük ped.
yazın kullanmıyorum hergün yıkandığım için. akıntım yok gibi, çok nadir oluyor (reglin 1 hafta öncesinde falan oluyor), temiz hissetmek için kullanıyorum sadece. senin sorunun için birşey diyemicem o yüzden canım, ama çok akıntı normal değildir ya bir jinekologa görünsen? ayrıca günlük pedlerin zararlı olabilceğini ben de duymuştum. :1hug:

canlarum,
benim doktorum da gunluk ped önermiyor.
sonuçta sentetik bir madde ve vajinaya sürtündüğünde alerji yapıyor. kalitesiz ürünler bakterileri çoğaltıyor.
ve en iyisi diyebileceğiniz ürünler bile yuksek derecede kanserojen tehdit içeriyor. çünkü klorla beyazlatılıyorlar. ne kadar hava alıyor deseler de malesef doğru değil.

ben çook uzun zaman kullandım günlük ped hanımlar. ne zaman ki doktordan sonra bıraktım, Sebamed jel kullanıp (önceden Avon kullanırdım) tam pamuklu çamaşır giymeye başladımm, akıntım gerçekten azaldı.

tecrübe ettim yani, bana inanın =)

Benim doktorumda günlük pedlerin akıntı yapabileceğini söyledi ve kullanmamı tavsiye etmiyo...
Şuan akıntım kesildi Pamuklu çamaşır kullanıyorum sabah işe giderken ve gelince değiştiriyorum...

ben de çok duydum zararlı olduğunu biraz az kullanayım bari...

zararlı olduğunu yeni duydum ama ben seviodum ne güzel kokuolardı:)))

canlarum,
benim doktorum da gunluk ped önermiyor.
sonuçta sentetik bir madde ve vajinaya sürtündüğünde alerji yapıyor. kalitesiz ürünler bakterileri çoğaltıyor.
ve en iyisi diyebileceğiniz ürünler bile yuksek derecede kanserojen tehdit içeriyor. çünkü klorla beyazlatılıyorlar. ne kadar hava alıyor deseler de malesef doğru değil.

ben çook uzun zaman kullandım günlük ped hanımlar. ne zaman ki doktordan sonra bıraktım, Sebamed jel kullanıp (önceden Avon kullanırdım) tam pamuklu çamaşır giymeye başladımm, akıntım gerçekten azaldı.

tecrübe ettim yani, bana inanın =)

sebamed jel sabun mu oluyor acaba? tabii sebamed ph 5,5 değerinde oluyor sanırım ama yine de vajinaya bu tür ürünler kullanmak sağlıklı mı? dr. tavsiyesi mi acaba?

Canım günlük ped bende de nemi tam olarak içine almadığı için idrarda yanma yaptı hatta en kaliteli markalardan biriydi...
Kalın kağıt havlu sıkı iç çamaşırı giyince daha iyi sanki...peçete pamuk kullananlar varr ama onlar zararlı olabilir belki..

Benim doktorum günlük pedleri kullanmamam konusunda beni en az 50 kere uyardı..Koku,enfeksiyon,mantar,akıntı ve kaşıntının ana sebeplerinden miş...günde bilmem kaç kere çamaşır değiştiriyorum..çamaşırlarım hemen eskiyo ..bıktım valla çamaşır almaktan..bazen kağıt havlulardan koyuyorum..onlar topaklanıp dağılmıyo çünkü.

Ayrıca hijyenik jellerden filanda kullandırtmıyo..Vajina kendi kendini temizliyomuş zaten.Ilık suyla yüzyesel bi şekilde yıkayın diyo.Doktorum 35 yıllık bi profosör bu arada..çok tanınmış meşhur bi bayan Alanyada.Dediklerini uyguluyorum o yüzden

X