ayrıntılı ultrason

hfzhfz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2008
204
1
yarın ayrıntılı ultrason için doktora gideceğim.fakat içimde nedenini bilmediğim bi tedirginlik var.
sizler girdinizmi ayrıntılı ultrasona??
birde kendi doktoruma değil radyoloğa gideceğim doktorum birde başka doktor görsün istedi kemik sayımı falan yapılacakmış.
giden arkadaşlar herzaman girdiğimiz gibi bi muayenemi olacak yazarmısınız.

içini ferah tut umarım ii sonuçlarla dönersin kendine stres yapma bebişin etkilenir unutma

Merhaba canım, bende yarın ayrıntılıya gireceğim.
Dr. değiştirmeye karar verdim bende, yarın ilk defa gideceğim bakalım bu dr.a. Ardından da ayrıntılı için randevu aldım.Ben de nasıl olacak diye merak ediyorum. Ama takma kafana bu kadar.
Bir sorun yoktur. Sonuçta herkes için ayrıntılı istiyorlar. Geçen ayki randevumda benim sürekli gittiğim dr. um birşey dememişti. Sizlerden öğrendim , araştırınca da 22-24 aylarda yapıldığını öğrendim.
Dr. söylemeden ben kendim aldım randevuyu. Belki yarın ki gideceğim dr. isteyebilirdi benden, ben ondan önce davranmış oldum:jeyyar:

ben girdim ayrıntılıya arkadaşlar
hiçbir farkı yok muayeneden yine karnımıza o jelden sürüp ultrason aleti ile bakıyorlar tek farkı muayene biraz daha uzun sürüyor dr tek tek bütün iç organlarına kemiklerine kan akımına falan bakıyor hiç merak etmeyin aksine zevkli uzun uzun bilgi alıyorsunuz bebiş hakkında
benim doktorumun ultrason aleti çok gelişmiş olmadığından beni özel bir hastanede çalışan başka bir dr arkadaşına yolladı, ama önemli olan sizi muayene edecek olanın kadın doğumcu olması gerek

Ben de ayrıntılıya pazartesi günü giriyorum.Doktorumun muayenehanesinde olacak ama radyalog bakacak.Çok heyecanlanıyorum açıkçası.Umarım herkesin muayenesi iyi geçer.İyi haberlerinizi bekliyoruz.

bende salı günü giricem detaylı ultrasona,yanlız ayrı bi ücret gerektiriyormuş,tuzluymuş galiba,fikri olan varmı

bende tam ayrıntılı için randevu almıştım..benim gittiğim hastene ancak 3 hafta sonraya randevu verebildi.farkıda 90 ytl miş.inşallah hepimizinki sorunsuz çıkar bende endişeleniyorum bir şey çıkacak diye. bi de idrara sıkışık olmak gerekiyor mu acaba onu sormayı unutmuşum...

idrara sıkışık olmak gerekmiyor aç gitmeyin sadece yeterli

Hfzhfz senin doktorunun bir bildiği var demekki seni radyaloğa gönderdiğine göre belki ona göre tecrübeli radyalogdur endişelenme

Esrax ben özelde yaptırdım 270 liraydı genelde ortalama özel yerlerde böyle, zeynep kamilde bedavaymış ssk lılara ama orada da 4-5 hafta sonrasına gün veriyorlarmış başka bir yer varmı bilgim yok

bende doktoruma gittiğimde, bu kontrolde ayrıntılı bakıcaz dedi ve normal ultrasonla kalbine filan baktı yani normal kontrolden pek bi fark yok..bir dahaki ay 4 boyutlu yaptırıcam ona ayıca ücret ödeniyor ama bunun için alınmadı..

Merhaba kızlar,
Bugün muğlaya ayrıntılı ultrasona girmek ve yeni dr. bulabilmek için gittim.Şimdi geldim,ayrıntılı ultrason olarak 3-4 boyutlu bakıyorlar.Ama dr. ultrasona gönderdiğinde orada sordum ayrıntılımı bakılacak diye, yok dedi.Dr. ultrasonda durumu görmek için istemiş, bebişe 2 boyutlu olarak baktı radyolog.
Ayrıntılı 3-4 boyutlu için net çıkacağı tarihler 24-25 haftalar dedi. Yani 2-3 hafta sonra gideceğim ona.Cd veriyorlarmış, yaklaşık 45 dk sürüyormuş.Önceden randevu alın onun için dedi.100 ytl fiyatı.
Dr. la da ilk karşılaşmamız oldu tabii ki bu.Doğum ücretlerini filan sordum.Nasıl olacağını, extrlar filan neler var diye.Normal doğum 1500 ytl dedi, sezeryan olursa 2000-2500 oluyormuş.
Bir sürü test istedi, troit testi, kan testi, 1-2 test daha , birde şeker yükleme testi.50mg lık olarak.
Aşı olayına kendisi girdi. Aşı oldun mu diye_?Bende sağlık ocağı le konuşmuştum, bu haftalarda gitmemi istemişti dedim.Şeker yükleme testiyle aralı yaptırmak lazımmış. O testten 2-3 gün önce ya da sonra, haberiniz olsun sizinde.
Bebişimiz de 637 gr. mış, bir hafta önden gidiyormuş. Tabii babası hemen başladı eh kimin oğlu diyekaydirigubbakcemile5

endişelendiğim kadar yokmuş cuma günü girdim ayrıntılı ultrasona, bugünde doktorum görmüş raporları aradı herşeyin normal olduğunu söyledi.. özelde yaptırdım 120ytl'ye
buarada bebişim 410 gr olmuş ve busefer cinsiyeti kesinleşti kızım olacak allah nasip ederse. yüz ifadesini bir görseniz sanki gülümsüyormuş gibi..

ızmırde fıyat olarak en uygun ayrıntılı ultrason cekılen yer neresı ızmırlı hamısler bılgınız varmı?a.s.

canım hıc endıselenme bende radyolaga gıttım ayrıntılı ultrason ıcın yarım saate yakın suruyor bebegın herseyıne bakıyor aklına gelebılecek her durumuna bence ıyı gececek senın ıcın zaten bır problem olsa kendı doktorunda anlardı bence endıse etme.ayrıntılıyı genelde radyologlar bakıyor

X