Saçlarım çok dökülüyor.

Benimde saclarim ilk dogumdan sonra coook döküldüler.. cok kafama takiyordum ama sonra yine eskisi gibi gürlesiyor hic merak etmeyin. Su an ikinci dogumdan dolayi yine dökülmeye basladi ama hic üzülmüyorum... !!! Sizde üzülmeyin !!!

ben doğum yapalı 8 buçuk ay oldu 4 aydırda saçım felaket ötesi dökülüyo önümde seyreklesme baslamıs her yıkadığımda taradığımda çok aglıyorum aşırı derecede dökülüyo hamileyken 1 tel bile dökülmüyodu çok gürleşmişti saçlarım çok sevinmiştim ama şimdi hepsinin acısı fazlasıyla çıkıyo ne benim normaldede dökülürdü ama bu kadar değil normal derecede dökülüyodu şimdi durduramıyorum ne zaman gecerki bu aşırı dökülmeler??????çok üzülüyorum çünkü:KK43::KK43::KK43:

ben doğum yapalı 8 buçuk ay oldu 4 aydırda saçım felaket ötesi dökülüyo önümde seyreklesme baslamıs her yıkadığımda taradığımda çok aglıyorum aşırı derecede dökülüyo hamileyken 1 tel bile dökülmüyodu çok gürleşmişti saçlarım çok sevinmiştim ama şimdi hepsinin acısı fazlasıyla çıkıyo ne benim normaldede dökülürdü ama bu kadar değil normal derecede dökülüyodu şimdi durduramıyorum ne zaman gecerki bu aşırı dökülmeler??????çok üzülüyorum çünkü:KK43::KK43::KK43:

Bende 6 ay oldu doğum yapalı benimde felaket dökülüyor aile hekimim normal olduğunu söyledi.kan ilacı yazdı içmem için devm et dedi :KK43: nefret ediyorum heryerde evin içinden saç cıkıyor saçlarım iyice bitti bugun gidip kestirdim bi şekle girsinler en azından :KK43:

rozita saç bakım yağı
kızıma çok iyi geldi,odasında halısının üzerinde dökülen saçları görünce
çok üzülüyordum,inanın dökülme durdu.

2 doğum yapmış biri olarak,saç dökülmesi çok normal kafanıza takmayın,hormonal değişimden kaynaklanıyor tamamen...
benim iki doğum sonrasında da 2,5 ay civarında başlayıp 7,5 aya kadar azalarak devam etti.:KK52:
size tavsiyem saçlarınızı tokaya girebileccek kadar kestirin ve gün içinde mümkün olduğunca toplu tutun.banyo sırasında dökülenleri de -geçicek bu günler- deyip görmezden gelin:KK14:

doğumdan olması normaldir tabi ama bir kan tahlili yaptırın çinko eksikliği de saç dökülmesi yapabiliyor.
ben çinko ile azalttım dökülmyei

kızım 5.5 aylık oldu 2 aydır hergün 1 avuç saçım dökülüyor kan testi yaptırdım herşey normal dendi ama dökülme devam ediyor delirmek üzereyim

Arkadaşlar küçük kardeşimde annemde de aynı sorun olmuştu. Bebek annedeki tüm e vitamini, çinko vb.şeyleri anne karnında ve doğumdan sonra emerken tüketiyormuş hep oyüzden takviye şart yani. Ben nezaman bu sebeple doktora gitsem çinko hapı veriyor 3 ay kullan 1 ay kes diye her gün bir tane şeklinde. Ama hamilelikteki dökülmeye faydasını bilemem. Onun haricinde dışardan müdahalede de ederseniz güçlenebilir. Ama içten müdahale dışında sırf şampuanın falan bir faydası olmuyormuş doğum dökülmelerinde.

ben normalde kansızımdır. saçlarım dökülüyordu. şimdi hamileyim artık elime geliyor saçlarım. dokunamıyorum kafama.
erkek gibi kestirsem. hem rahatlar kafam hem dökülmesi durur inş.
bioksinde kullanıyorum.

Hayatımda hiç bu kadar dökülmemişti saçlarım, hamileyken bile 3 5 tel gelirdi elime. Şimdi avuç avuç, her yer saç. Bebeğim 3,5 aylık yavrum elini saçıma attığında saç kalıyor elinde. Umarım bir an önce düzelir.

X