dr folik asid kullanımıyla ilgili bişi demedi kızlarrr bakın bii

bebeklik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2007
1.996
2
kızlar ben 6+5 günlük hamileyim fakat dr bana folik asid vermedi herkez kullanıyormu????

nedeni devlet hastanesine gittiğim içinmi acabaa off offf.....kaafam karışıık içilmese ne olur biliyorum önemini...ama kan değerlerimin iyi olduğunu söyledi acaba bundan dolayımı neden acaba vermedi yada unuttumuuuu nedersiniz..

selam canım devlet hastanesi doktarları genç gebelerde kan değerleri normal olduğu için önermemiş olabilirler bence bi sakınca yok çünkü bulantılar başladığında gebeler sağlıklı beslenemeyince vitamin gereksinimi başlar kullanabilirsin zararı olmaz fazlasını vücüt zaten atıyo sevgiler

canım öncelikle hayırlı olsun bebişin
dr u bekleme derim ben
folik asit bebişinin beyin gelişimi için çok önemli
bence kullanmaya başla...

folik asiti kesinlikle kullanmalısın.bebeğin nöral gelişimi için şart.özellikle ilk üç ay kullanmak gerekiyor.folbiol denen bir folicasit tableti var.dr a somasan da olur.hem fiyatı uygun yazdırmadan alabilirsin.3-5 milyon bişiy.günde bir tane iç.fazla içme ama sakın.ben de bir tane içiyorum hergün.

canım FOLİC PLUS tabletin aslında hamilelikten 3 ay önce bile başlanmasında yarar var .bebeğin beyin omiriliğinin gelişimi için bu vitamin gerekli .. günde 3 tane alınması şart ..ben DR. uma günde 2 kez alabilirmiyim diye sordum hayır 3 tane dedi 2 bile alsan hiç bi anlamı yok dedi ..
o yüzden hemen FOLİC PLUS kullan bence ..

Canım,ben hamile kalmadan önce doktor tavsiyesiyle kullanmaya başlamıştım.bebeğin gelişiminde çok önemli.bence bir an evvel kullanmaya başla..

Bende folic plus kullanıyorum ve aynen günde 3 tane tok karına.. Öğlen yemeğinden sonra 3 tane atıyorum.
Kıslar bebişin gelişimi için bide ceviz yiyiiiin.. Akıllı olurmuş yavrularımızz

CANIM BENDE FOLBİOL(FOLİK ASİT )KULLANIYORUM.a.s
VE BANA DOKTORUM HAMİLELİĞİ DÜŞÜNDÜĞÜM AN BAŞLAMAMI TAVSİYE ETMİŞTİ.a.s
BEBEĞİN GELİŞİMİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ.:emir_bebek:

Son düzenleme:
Hamile kalmadan önce doktorum hazırlık olaak Folic Plus verdi..
Hamile kaldıktan sonra ise Folbiol verdi..
Bilgin olsun canım..
Ama çok önemli bence Folbiol kullan günde 1 tane..

Bende folic plus kullanıyorum ve aynen günde 3 tane tok karına.. Öğlen yemeğinden sonra 3 tane atıyorum.
Kıslar bebişin gelişimi için bide ceviz yiyiiiin.. Akıllı olurmuş yavrularımızz

BEN CEVİZ YİYENLERDENİM.a.s
BU ARALAR AİLELERİMİZ TEL.DE SÜREKLİ YEMEM GEREKEN BESİNLERİ ÖNERİYORLAR.:icecream:şutarafagitti
CEVİZDE BUNLARIN İÇİNDE HEMDE SABAH AÇ KARNINAYMIŞŞŞŞŞ.a.s:emir_bebek:
BENDE KABIZLIK İÇİN KAYISI YEMEK GEREK DİYE DUYMUŞTUM.

kızlar ben 6+5 günlük hamileyim fakat dr bana folik asid vermedi herkez kullanıyormu????

nedeni devlet hastanesine gittiğim içinmi acabaa off offf.....kaafam karışıık içilmese ne olur biliyorum önemini...ama kan değerlerimin iyi olduğunu söyledi acaba bundan dolayımı neden acaba vermedi yada unuttumuuuu nedersiniz..

Canım bende Ankaradayım. Hangi devlet hastanesine gidiyorsun?

Bende pazartesi gittim ilk kontrole dr. folik asit kullanmamı önerdi. günde bir tane içiyorum.

dr banada hamıle kalmadan önce folıkasıt verdi.ama ben günde 1 tane kullanıyorum fakat 5 6 ay önce kullanmaya başladım.ayrıca bütün kan değerlerım normal.şüphelendım şimdi günde 3 tanemi kullansam.haftaya dr a sorcam

X