hamilelikte bel ağrıları hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardım???????

burser

burcu
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2008
823
1
38
KIZLAR bnm bi sorum olacak bn 10+3 günlük hamileyim biraz yürüdüğüm zaman belimde
çok ağrı oluyo doktora gitmemede 2 hafta ve merak ediyorum kuyruk sokumu batması olabilir mi acaba belimin altına doğru ağrılar var böle ağrılar çeken hamile arkadaşlar varmı?korkuyorum kötü bişeymi diye .....

KIZLAR bnm bi sorum olacak bn 10+3 günlük hamileyim biraz yürüdüğüm zaman belimde
çok ağrı oluyo doktora gitmemede 2 hafta ve merak ediyorum kuyruk sokumu batması olabilir mi acaba belimin altına doğru ağrılar var böle ağrılar çeken hamile arkadaşlar varmı?korkuyorum kötü bişeymi diye .....

yok canım Allah korusun hepimizin ağrıyor beli sürekli rahim genişledikce kaslar gerildiği için ağrırmış bebeğin büyüyor işte annesi niye korkuyorsun zaten tam bel olmuyor biraz altı hafif yanlara doğru,daha gebeliğin ilerledikçe ağrın daha çok olur Allah a emanet et içini rahat tut ne kendini nede bebeğini üzme öptüm seni:1hug::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

bizim nisan annelerinde de bu şikayet çok var demekki normal birşey hele benim bugün bayağı bir ağrıdı.ama dayanılmayacak şekilde aşırı rahatsız eder ağrı şekil değiştirirse tabiki doktoruna git(Allah korusun)

canim senin hamileligin daha yeni sayilir o yuzden kendini yoracak kadar fazla yuruyus yapma derim ben...ilerleyen haftalarda ihtiyacin olacak senin yuruyuse simdi fazla yurume bence....
ki bel agrisinin da olmasi normal cunku rahim buyuyor ve kasiliyor,haliyle bu da sende agri yapiyor...bence dikkat et kendini cok yorma...
inanirmisin bend ehala devam ediyor bel agrisi her zaman olmasa da bazen oluyor. dr um da agirlik one dogru ciktigi icin bel zorlaniyor dedi..yani hamisligin boyunce arada bel agrin olacak...

evet canım benimde belim çok ağrıyor.özellikle ayakta fazla kaldığımda.alışveriş bile gözümde büyüyor bazen.genelde azda olsa dinlenicek yerler bulup hemen dnleniyorum.bu aylarda bizler böyleysek son aylara doğru hiç düşünemiyorum kızlar.allah hepimizin yardımcısı olsun...

gebelikde bel ağrıları normal canım zaten gebeliğin en belirgin özelliklerinden biridir bel ağrısı
eğer ki çok dayanılmayacak düzeyde ise o zaman sorun var demektir
yok normal bi bel ağrısıysa kafanı takma ama gebeliğin ilk aylarında dazla yürüyüş yapman ya da ayakta kalman uygun değil zaten sen bi de son aylarda gör o bel ağrısını :1no2:

evt ya kizlar bazen ben oturdugum yerden kalkmakta bile zorlaniyorum.
7-8 aylik olunca ne yapicam hic bilmiyorum ya
Allah yardimcimiz olsun.

ALLAH kolaylık versin herkese ağır kaldırmayın ve bol bol arka üstü uzanıp dinlenin arkadaşlar ..daha önümüzde çok zaman var kendinizide yormayın .
bende hiç bel ağrısı yok neden kimisinde oluyo kimisinde olmuyo acaba..:uhm:
cinsiyete göre olabilir mi duyumlarıma göre bel ağrısı olanların kızı kasık ağrısı olanların erkek çocuğu olurmuş ..bilmiyorum ne derce doğru sizlerin bi bilgisi varmı bu konuda yerimseniben

ALLAH kolaylık versin herkese ağır kaldırmayın ve bol bol arka üstü uzanıp dinlenin arkadaşlar ..daha önümüzde çok zaman var kendinizide yormayın .
cinsiyete göre olabilir mi duyumlarıma göre bel ağrısı olanların kızı kasık ağrısı olanların erkek çocuğu olurmuş ..bilmiyorum ne derce doğru sizlerin bi bilgisi varmı bu konuda yerimseniben

bak bunu hic duymamistim,demek bel ve kasik agrisi cocuk cinsiyetine gore oluyormus....CADIARZU

bak bunu hic duymamistim,demek bel ve kasik agrisi cocuk cinsiyetine gore oluyormus....CADIARZU

öyle duymuştum ..bazen eskiler boşa konuşmaz ama yinede bilimsel bi açıklaması yok tabii.senin belli oldumu canım kızmı erkekmi ..ve bel ağrın çok oluyomu .:uhm:

hepinize çok teşekkür ediyorum bende dinlenmeye çalışacağım bol bol iyiki varsınınz kızlar içimi rahatlatınız evdeyken falan ağrı olmuyo yürüdüğüm zamanlarda daha çok şiddetlide değil normal ağrılar yani çok öpüyorum hepinizi allah kolaylıklar versin hepimize

öyle duymuştum ..bazen eskiler boşa konuşmaz ama yinede bilimsel bi açıklaması yok tabii.senin belli oldumu canım kızmı erkekmi ..ve bel ağrın çok oluyomu .:uhm:

Eskilerin söylediği pek çok şey doğru çıkıyor oda zannediyorum tecrübelerinden kaynaklanıyor. Yalnız yüzde yüz doğruluğu yok. Mesela ilk aylarımda benim de bel ağrılarım olmuştu, hala oluyor şuan belim ve daha çok sırtım ağrıyor kasık ağrısı çektiğimi neredeyse hatırlamıyorum. Ama benim oğlum olacak, yani cinsiyeti bunlarla belli olmuyor kolay kolay. Hamileliğinizin ilk aylarında bel ağrısı gayet normal, çok aşırı olmadığı müddetçe, bebek rahime tutunmaya çalışıyor bunun yanında rahminiz genişliyor gayet doğal yani. Ben ilk 3 ayı bitirdiktten sonra 4-5-6. aylarda çok rahat etmiştim kendimi yormadığım müddetçe şiddetli bel aprılarım hiç olmamıştı. Şuan 7. ayı bitiyorum dediğim gibi biraz belim ve sırtım ağrıyor, e tabi vücudun ağırlığı da artıyor bunun etkisi oldukça büyük. Yine de abartılacak kadar kötü ağrılar değil, ama insanı rahatsız ediyor. Hepinize sağlıklı hamilelikler ve kolay doğumlar dilerim arkadaşlar.

evt ya benim de belimden sirtima dogru bir agri oluyor...
ilk baslarda kasilma batma gibiydi ama simdi bebek buyudukce dhaa belirgin olmaya basladi...Allah yardimcimiz olsun....kolay degil icimizde bir can tasiyoruz.

benimde bel agrim cok oluyor yaklasik 3 gundur,daha 6 hafdalik hamisim ama,cok erken basladi sanirim tam olarak belim deilde belimin en alt kisimlari agriyor,bazen bacagimada vuruyor,sanki kemikler yariliyormus gibi bi agri,

benimde bel agrim cok oluyor yaklasik 3 gundur,daha 6 hafdalik hamisim ama,cok erken basladi sanirim tam olarak belim deilde belimin en alt kisimlari agriyor,bazen bacagimada vuruyor,sanki kemikler yariliyormus gibi bi agri,

bende de aynı sorun var işte bazen bacaklarımıda vuruyo am normal sanırım hepimiz yaşadığımıza göre pek kafaya takmmamak gerekio sanırım bol bol dinlenmeye çalışıorum sende öle yap cnm

benimde iki gündür belim çatlıycak gibi ağrıyor. belimden karnıma, kasıklarıma, ordan tekrar belime vuruyor. karnıma vurduğunda sanki mekik çekmişim de onun ağrısıymış gibi.

cuma günü işte baya sandalye üzerinde oturdum, ondan mı oldu acaba diyorum? bel ağrısının bebekle bir alakası var mıdır ya? bel ağrısından bebeğe birşey olmaz di mi?

canım benim ilk başlarda aşırı derecede kasık ağrım vardı ama kızım olucak bununla alakası yok Allah herkesin gönlüne göre versin

benimde iki gündür belim çatlıycak gibi ağrıyor. belimden karnıma, kasıklarıma, ordan tekrar belime vuruyor. karnıma vurduğunda sanki mekik çekmişim de onun ağrısıymış gibi.

cuma günü işte baya sandalye üzerinde oturdum, ondan mı oldu acaba diyorum? bel ağrısının bebekle bir alakası var mıdır ya? bel ağrısından bebeğe birşey olmaz di mi?

canım uzun süreli oturmaktan olmuştur merak etme bebeğine bir zararı olmaz.bebeğin cinsiyetiylede alakası olduğunu zannetmiyorum

X