bebeklerimizin gelecegi için neler yapıyoruz?

gzgn3435

Nirvana
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2007
543
16
34
kızlar çok şükür bebek sahibi olduk,ya da aramızda aday olanlar var.hayat şartları malum,ayı zor çeviriyoruz.ancak zaman akıp gidiyor.ALLAH izin verirse bebeklerimiz büyüdüğünde onlara verdiğimiz maneviyat ve hazırlayabildiğimiz maddiyat ile biryerlerden hayata başlıycaklar.biz eşimle bebegimiz için ozel sigorta düşündük ve başlattık,başka türlü birikim yapamıyoruz.başka neler yapılabilir,sizler neler düşünüyorsunuz?

maneviyat olarak ben kendi sevgimle büyütmek için işime ara verip ücretsiz izin aldım.
maddiyatıyla şu anda babası ilgileniyor. zaten neyimiz var neyimiz yoksa canım kızımızın.
bankada hesap açtıracağız bizim hanıma.
bu arada özel sigortaya ben kendi adıma para yatırdım 3 yıl çıkmama zorunluluğu vardı ama ayrılırken yok şu kesintisi bu kesintisi derken 10.000 ytl alacağıma 1000ytl eksik aldım. canım bilgin olsun benimki baş.k groupama idi iyi araştır derim yani.

maneviyat olarak ben kendi sevgimle büyütmek için işime ara verip ücretsiz izin aldım.
maddiyatıyla şu anda babası ilgileniyor. zaten neyimiz var neyimiz yoksa canım kızımızın.
bankada hesap açtıracağız bizim hanıma.
bu arada özel sigortaya ben kendi adıma para yatırdım 3 yıl çıkmama zorunluluğu vardı ama ayrılırken yok şu kesintisi bu kesintisi derken 10.000 ytl alacağıma 1000ytl eksik aldım. canım bilgin olsun benimki baş.k groupama idi iyi araştır derim yani.

canım ozel sigortanın başlangıcta birtakım kesıntılerı oluyor,birde 3 yıl çıkamıyorsun,hatta 10 sene sonra çıksan bıle %15 kesıntı olacak ,tüm bunları biliyorum.yalnız sen hangisıgortadaydın onu anlayamadım,birdaha yazar msn?üstelik kaç yıl odedınkı?

Son düzenleyen: Moderatör:
başak groupama emeklilik ti canım benim ki 3 yıl ödedim
bize tanıtıma gelen kişilik söylememişti vay işte kazanıyorsunuzda bilmem nede filan resmen kandırıldım yani
onun yerine bi hesap açıp oraya yatırsaymışım daha karlı çıkacakmışım. yada ne biliyim altın filan alsam. katılım hesabı açtırsam. çok pişman oldum ama bir daha asla girişmem bu işlere
bi de ayrılacakken devam etmeniz sizin yararınıza falan diye faks çekiyorlar. 10 yıl sonra emekli olacakmışımda mışım.
10 yıl sonra ne çıkaracaklardı kim bilir.
zaten bende aptallık nerden girdiysem zate emekli olacam inşallah 30-40 sene sonra

bizde kızımın paralarını biriktiriyoruz,doğduğundan bugüne dedesinin,anneannemizin verdiği bez paralarını bi kuruş harcamadan biriktiriyorum,sonra altın alıyoruz,yavrumun altınlarını da bozmadık,onlar birikiyo işte yavaş yavaş,bence en karlı yatırım altın her zaman için

Altin hesabi açtiricam bankada.her ay bi miktar altin alip koyuyorum şimdilik böyle.

bizde verilen paralari harcamayip biriktiriyoruz bankada bebislerin adina hesap actik sonra esimle konustuk her ay bir miktarda biz yatiriyoruz altinlarida bozdurmayip aksine tümlettim benimde dügünde takilanlar var kisacasi bir kurus bile olsa harcamayip biriktiriyoruz simdiden onlar bizden zenginler.

başak groupama emeklilik ti canım benim ki 3 yıl ödedim
bize tanıtıma gelen kişilik söylememişti vay işte kazanıyorsunuzda bilmem nede filan resmen kandırıldım yani
onun yerine bi hesap açıp oraya yatırsaymışım daha karlı çıkacakmışım. yada ne biliyim altın filan alsam. katılım hesabı açtırsam. çok pişman oldum ama bir daha asla girişmem bu işlere
bi de ayrılacakken devam etmeniz sizin yararınıza falan diye faks çekiyorlar. 10 yıl sonra emekli olacakmışımda mışım.
10 yıl sonra ne çıkaracaklardı kim bilir.
zaten bende aptallık nerden girdiysem zate emekli olacam inşallah 30-40 sene sonra

yok canım aptallık degıl asla,yalnız sen 3 yılda 10 milyara yakın para aldıysan ya katılım payını yuksek odemişsin yada getirisi çokmuş başak grubun.uzun vade sigortatadkı yatırım için daha mantıklı,ancak her an çıkabilecegını dusunursek o nedenle katkı payı az miltarlarda yatırılmalı.

biz ev aldık büssürü borca girip, o büyüdüğünde evin borcu bitmiş olsun,o sıkıntı çekmesin,okula başladığında rahat büyüsün diye,şimdi sıkıntıyı biz çekelim o nasıl olsa şimdi ne versen yer ne alsan giyer dedik ama evin borcu o büyüyünce biter istediği gibi yer içer diye
bir de ben euro hesabı açtım şimdiye kadar 1500 eurosu oldu bile
maneviyata gelince, onu anlatamam bile,çok şanslı bir bebek olduğunu ve Allahım ömür verirse çok rahat sevgi şevkat dolu bir hayat geçireceğini söyleyebilirim,neticede bir aşk bebeği o...sevgisini vermesini ve paylaşmasını çok iyi bilen bir anne ve babanın bebeği...

bizde şu ana kadar takılan takılarını bozdurmadık yavaş yavaş kendimde yapıyorum altının çıkmasını bekliyordum ama bi arkadaş altın hesabı açmış bu bizim aklımıza gelmemişti sanırım bende öyle yaparım hangi bankalarda var altın hesabı bilen varmı

Bizde hemen özel sigortasını yaptırdık.oğluşumun altınları da benim düğün altınlarımda duruyor..babamızda her ay bankaya para koyuyor..

Benim kizim bu yonde sansli cunku ingiliz devleti bebeklere her hafta para veriyor bu para su an onun hesabina yatiyor esim heray kizimin parasina para ekleyip hesabina koyuyor 18ine geldiginde eline buyuk bir para gecicek.Anneannemiz Garanti Bankasindan Bireysel emekliligini oduyor suanda Turkiyede 2 evimiz 1yazligimiz var 1ev ve yazlik bekarligimdan benimdi kizima devrettim bana birsey olsada kimse dokunamadan 18yasinda tapusu verilcek tum istedigim simdi ona bu ulkede ev almak ileride burda okumasini istiyorum artik esimle tum cabamiz bu umarim cocuklarimiz hayata 1-0onde baslarlar yoksa gecim zor uzuntu SIKinti cekmesini istemiyorum onun

emeklilik sigortası biraz kandırmaca gibi. bankada bir fon hesabı açtırıp o hesaba para yatırmak daha getirili bana göre. özel emeklilikte hemen hemen yatırdığın parayı alıyorsun getirisi yok hele ilk 3 yılda parayı çekersen hiç yok.. Size o sigortayı satan temsilci yada bankacılarının çoğunun özel emekliliği yoktur kazançlı bişiy olsa önce kendilerine satarlardı sırnaşık şey

birçok bankada birikimli çocuk hesabı var. eğer aylık gelirinize göre sabit bir para ayırabiliyorsanız 150-200 neyse böyle bir hesapta tercih edilebilir.

bizde vakıftan bireysel emeklilik yaptırdık,uzun vadeli çekmeyi düşünmüyoruz zaten

biz gelen paralari yada altinlari her neyse kizimiz icin hic harcamadan saklayacaiz ve ek olarak ben ve esim ara ara kendimizde para ekleyecegiz..kizimiz 18 yasina geldikten sonra kendisi alacak inslalah :) ama o 18 yasina gelene kadar haberi olmayacak kuzumun :)

X