Kiz kocaya kaçarsa

sevda_yakar

aşkımmmmmmmm
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2008
512
5
35
:1shok::1shok::nazar:MERHABALAR
BEKAR BİRİRYİM AKLIMDA KAÇMAKTA YOK ASLINDA AMA YAKIN ARKADŞIMDAN BİRİ DÜN GECE SEVDİĞİ ÇOCUKLA KAÇTILAR YANİ EĞER BU ŞEKİLDE KAÇARAK EVLENEN VARSA HAYATINDAN MEMNUNMU YADA KAÇTIĞI İÇİN KOCASI YADA AİLESİ NASIL DAVRANIYOLAR DEĞERİNDE Bİ EKSİLME OLUYOMU?? NELER DEĞİŞİYO MERAK EDİYORUM HAYAT TECRÜBESİ OLANLARDAN BİŞEYLER ÖĞRENMEK İSTİYORUM. YADA BU KONUYLA İLGİLİ FİKRİ OLANLAR
TEŞEKKÜREDERİM:eek:

bu soruyu sorman bile kafanda böyle birşey olduğunu gösteriyor..
çok şükür kaçan göçen arkadaşım,akrabam falan yok..
kaçan kız gittiği yerde adam yerine konulmaz..
ailesinin rızasını almadan gittiği için ailesinde de adam yerine konulmaz..
bu kız kaçtı geldi,kızının kaçtı geldi oğluma yamandı bilmem ne gibi ifadelerle suçlanır..
genelde kayınvalidesiyle yaşay,köle gibi kullanılır..
yaş ufakken kaçılır genelde okumadan,yıllar sonra bunun cezalarını çeker..
erken yaşta çocuk sahibi olurlar bunun sıkıntısını çekerler..

ben şu güne kadar "aferin bana iyi ki kaçmışım "diyen biriyle karşılaşmadım..​

Benim kardeşim kaçti.2 ay sonra kaynanamdan, görümcenden ve eşimden dayaktan beter laflar yiyorum diyerek geri geldi...
Ama boşanmasi 5. Ayda oldu...
Bence pişman olcak, ama allah yaşatmasin

bu soruyu sorman bile kafanda böyle birşey olduğunu gösteriyor..
çok şükür kaçan göçen arkadaşım,akrabam falan yok..
kaçan kız gittiği yerde adam yerine konulmaz..
ailesinin rızasını almadan gittiği için ailesinde de adam yerine konulmaz..
bu kız kaçtı geldi,kızının kaçtı geldi oğluma yamandı bilmem ne gibi ifadelerle suçlanır..
genelde kayınvalidesiyle yaşay,köle gibi kullanılır..
yaş ufakken kaçılır genelde okumadan,yıllar sonra bunun cezalarını çeker..
erken yaşta çocuk sahibi olurlar bunun sıkıntısını çekerler..

ben şu güne kadar "aferin bana iyi ki kaçmışım "diyen biriyle karşılaşmadım..​

Ailemde ve arkadaş çevremde hiç kaçan,kaçırılan olmadı çok şükür..:nazar::Saruboceq:
Maalesef burada, "ben kaçtım,pişman değilim,sen de kaç,aileni dinleme" diyeni çok duydum..
Şaşkınlık mı,üzgünlük mü adını hiç bilmiyorum..:nazar:
Bir insan karşı cins için anasını babasını nasıl ezip geçer aklım almaz benim..
Ana baba rızası almadan yapılacak olan işten,atılacak adımdan ne hayır gelir ki?benneyaptımki

bende kaçtım eşimde ilk tartışmamıza şahit olan kaynımın yorumju şu oldu
BİZ SENİ İSTEMEDİK Kİ SEN KENDİN GELDİN
hayatımda kendimden nefret ettiğim başka bir an daha olmamıştı..

kaçarak evlenmedim ama aşktan ölsemde yapmazdim.çünkü bana bu yaşa kadar getirmiş annemin babamin başini yere eğemem.geçte olsa elbet bi güzel yolu bulunur.sen bi süre sonra arkadaşina sor bak sana nasil pişmanliğini anlatacak

Açıkcası kaçıp ta pişman olmayanını görmedim....
Keşke kaçmasaydım , keşke bekleseydim der kaçan mutlu olsa bile...
Annemi, babamı ezipde kaçamazdım açıkcası ...

Kaçan bi tanıdığım var .... Düğününe 10 gün kala kaçmış babası hiç affetmedi...
Çektiği sıkıntılar da cabası...
6 yıl üzerine eşi öldü şimdi 27 yaşında 2 çocuk elinde 1 çocuk karnında baba evine döndü...
O kadar pişman ki asla kaçma der bana hep...
Bekle sabret ailen den başka kimse yok çünkü yanında insanın....

nişanlımın okul arkadaşlarından biri geçen hafta pazar günü kız kaçırdı
adamın evi yok, çalışmıyor ve ailesiyle oturuyolar dün nikah yapmışlar aile içinde
bayramdan sonra da düğün yapıcaklarmış
ve bugün adam nişanlıma gidip demiş ki bak hem kaçtık hemde ev derdinden kurtulduk ağzını açıp gık demiyor anlayabiliyo musun kaçan ne oluyomuş
Allah'ım şaşırtmasın ama kaçan kişinin yuvasından hayır gelmiyor huzuru olmuyor
Rabbim herkese telini duvağını sürüyerek baba ocağından çıkmayı nasip etsin:Saruboceq:

kaçsın kaçsın 6 ay sonra görür anasının gözünü.Telli duvaklı çıkmak varken evden nedir yani kaçmak kaçıncı yüz yıldayız ya .Sende çanak mı tuttun arkadaşına.Bravo yakında serap ezgüde görürüz arkadaşını................Pişmanım pişmanım diye inlerken....Anasını babasını hiçe sayan insandan ne karı olur ne koca ne anne ne baba...........

bir insanın kendine yaptığını başkası ona asla yapamaz.kendi düşende ağlamazz
sevgilerimle...

Kaçarak evlenmedim çevremde kaçarak evlenen kimse de yok . Ama bana göre aile rızası alınmadan yapılan her işte ah keşke dinleseydim ailemi denilir .( mesleki tercih- okul - evlilik ) Kaçan kadının bir tarafı hep yarım kalır ne zaman gelinlik giyen düğün dernekle evlenen birini görünce gözleri dolar, bir de kötü aileye düştüyse arkasında savunacağı kimse olmaz ,bu dünyanın tüm yükünü omuzlar hayattan kopup gider.

ben kaçtım.
o zamanlar sebebimin adı AŞK tı
18 yaşın delikanlılığı,asiliği değil sandım
hiç kimse beni pişman etmedi kaçtığıma.kendi ailem dışında
hep el üstünde tutuldum sevdiceğimin ailesinin yanında
çok zaman geçti firarımın üzerinden hala el üstünden inmedim
AMA hayatımın yönünü değiştirdim,çocuk anne oldum.
hiç bişeyden hiç bişey anlamadım
ne aile olmak ne karı kocalık ne annelik
kimse utandırmasa da ben hep utandım.
kaçmayınız...kaçırmayınız...
yükü ağırdır

Yaklaşık 13 yıldan bu yana avukat yanında çalışıyorum.
Açtığımız boşanma davalarının en çoğunu kaçan kızlar oluşturuyor desem..

kaçmak mı? Neden ve kimden? insan ailesinden kaçar mı hiç hangi aile evladının mutsuzluğunu ister ki? ben anlam veremiyorum hiç oturup konusmak varken en son bile yapılmayava bir şeyi nasıl yapar insan?

:1shok::1shok::nazar:MERHABALAR
BEKAR BİRİRYİM AKLIMDA KAÇMAKTA YOK ASLINDA AMA YAKIN ARKADŞIMDAN BİRİ DÜN GECE SEVDİĞİ ÇOCUKLA KAÇTILAR YANİ EĞER BU ŞEKİLDE KAÇARAK EVLENEN VARSA HAYATINDAN MEMNUNMU YADA KAÇTIĞI İÇİN KOCASI YADA AİLESİ NASIL DAVRANIYOLAR DEĞERİNDE Bİ EKSİLME OLUYOMU?? NELER DEĞİŞİYO MERAK EDİYORUM HAYAT TECRÜBESİ OLANLARDAN BİŞEYLER ÖĞRENMEK İSTİYORUM. YADA BU KONUYLA İLGİLİ FİKRİ OLANLAR
TEŞEKKÜREDERİM:eek:

Canim ben evden kacmadim ama ailemin istemedigi biri ile evlendim onlar kabul etmek zorunda kaldilar. Sunu bilmen gerekiyor ki, bin bir nazla ve zorlukla alinan gelinin degeri bir baska oluyor. Eger arkadasin ailesini tepipde ona kactiysa bu herzaman el kapisi tarafindan onun basina kalkilacakdir ve normal sartlarda istenilipde evlenen kiz kadar deger verilmeyecektir. Onun kendi ailesi hernekadar yaralanmis kirilmis olsada eninde sonunda onu affedecekdir bu olay iclerinde yara kalsada eski duruma geleceklerdir ama el kapisi öyle degil. Zaten fazla sürmez bu dediklerimin ilk olaylarini en kisa sürede yasamaya baslar arkadasin. Anne baba nekadar kötü olsada hicbir el kapisi onlar gibi olamaz seni kizlari kadar kucaklayamaz bagislayici olamaz. keske hicbirimiz sirf bir koca ugruna emeklerini ellerine vermesek anne babanin ama cahillik iste.

Keske anne babalarda özellikle kizlarina biraz daha anlayis gösterse. Onlarin karsi cikmak icin mutlaka gecerli bir sebebi vardir, bundan hic süphem yok onlarda öyle bir hayat tecrübesi varki, bize insani tanimak icin yillar gerekirken onlar bir görüste anliyorlar ne oldugunu. Ancak bunuda bilmelilerki insan hatayi yapmadan, acisini cekmeden dogruyu yanlisi anliyamiyor.

allah akıl versin arkadaşına
insan aşkından ölse geberse ailesini ezip kaçmaz
kaçınca noluyor
ne kendi ailesi nede karşı tarafın ailesi değer bile vermiyor
bembeyaz gelinliklen baba evinden çıkmak varken kaçmakta neymiş? adam bulunmaz hint kumaşımıymışda ailesini bile üzmeye göze almış.
var öyle bikaç tanıdığım kaçan güya akıllık yaptılar
karnı burnunda baba evine sığındı biri hor görülmüş dayak yemiş vs. diğerini ise ailesi halen sokağının önünden bile geçirmiyorlar kaç yıl oldu
noldu şimdi çokmu mutlular aileyi ezdi geçti kendini bişey sandı şimdi bin pişman

Nisanlimin amcasinin kizi, annemin amcasinin ogluna kaçti
Oglan isten atildi
Kiz okuldan atildi
donduler iyi kotu babasi bi ev tuttu, ama is bulamadilar, ne kiz ne oglan, aç kaldilar, rezil oldular, sonrada basladi bunlar birbirlerinden nefret etmeye, parasizlik, kizin aglamalari, dirdiri, oglanin bitkinligi derken yiprandilar, ustelik bi çocugu oldu...

ailem isteyerek vermedi beni, yani istediler ama çok ugrastim...kaçmadim ama kabullendirmeye çalistirdim, buna ragmen karsi tarafin ailesinin yaptiklari aklima geldikçe keske babami annemi ikna etmeseydim, keske savasmasaydim da boyle bir aileye gelin olmasaydim, keske annemi aglatmasaydim diye diye artik geceleri uyumuyorum !

kaçmak kadar kotu birsey yoktur bir ana baba için herhalde...

benimde ablam kacti ustelik nisanlisina kacti.ailem affetmedi 6 ay sonucta nisanliydilar ailemi cignedi kacti ve 6 ay sonra esinden dayak yer gelirdi her kus gelmesinde basina kalkarlardi aileni cignedin simdi ailen oldugu aklinami geldi diye bu ailemin icinden hic cikmadi diger taraftan kayinvalidesi kendi ayaginla geldin dediler nisanlisin aileminde en dogal hakkiydi dugununu gormek insan yerine konmuyor her 2 taraftada surekli gozde yas oluyor ben ablamdan bunu ogrendim.

bi anne babanın en çok istediği bişeydir sanırım çocuklarının mürvetini görmek her kim olursa olsun onları bu haklarından mahrum etmek istemezdim
yakınlarda bi arkadaşım kaçtı ailesi okutmak için kolejlere gönderdiler 4 sene üni kazanamadı kazndı 1 sene okudu kaçtı şimdi ailesi haklı olarak bizim öle kızımız yok diyomuş yazık günah o ailelere anlı şanlı düğün yapın ne kendiniz elin ağzına sakız olun nede ailenizin başını yere eydirin.

X