Anne sutunu neler artirir?

Azerin

Dost istersen, Allah yeter...
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2007
359
1
46
3 ayli bebeyim var/ 2-ci ayin sonunda sutum azaldi. Annemlerin israriyla mamaya basladik. keske baslamasaydim. bebeyim her gun daha cok biberona sariliyo ve beni itiyo senağlama
ben mamaya devam etmek istemiyorum. :KK43::çok üzgünüm:
Lutfen Bildiklerinizi paylasin. Sutumu nasil artira bilirim. hic olmazsa 1 ay daha emzire bilsem.

Son düzenleme:
Isigan otunu kurutup çayini içtim.onun faydasi oldu.hergün maden suyu içiyorum.taze incir de süt yapiyor.benim denediklerim bunlar.

humana rezene cayı kullandım ben hem gazı onluyor hem sutu arttırıyor. bırde semız otunun arttırdıgını bılıyorum kendım denemedım ama kullananlardan bılıyorum.

canım bol sıvı almak özellikle su anne sütünü kesinlikle arttırıyor bende çok işe yaradı

humana still-tee kullanabılırsın bide kayısı hoşafı iç bol bol....
hee rezene çayıda arttırıyor sütüü.......

Ben de beyaz dut kurusunu ve kuru üzüm duymuştum. Kullanıp faydasını gören bir arkadaşım tavsiye etti. İnşallah faydasını görürsün.

Biyerde okumuştum burçak bisküi süt yapıo diye bi ara benimde azaldı denedim bisküileri süte batırarak yedim anında göğüslerime sütün geldiğini hissettim ara ara yiyorum aynı şey oluyo

humana çayının faydasını gördüm bende hergün en az bir bardak içiyorum içmediğim günlerde fark ediyor.birde ılık duş alırken çıkacağıma yakın göğüslerime suyu tutarak hafif masaj yapıyorum ii geliyo.

Ben anne sütünü artıran herşeyi denedim ama sonradan duydumki anne sütünün asıl azalma nedeni doğum sonrası başlayan depresyonmuş..Benimde 2. ayımdan sonra azaldı ama emzirmeye devam ettim..Hatta açtığım bir başlıkta var.. Ama asıl önemlisi gerçekten emzirmeye istekli olup bol sıvı almanmış..Isırgan otu, funda çayı,rezene, karpuz,bulgur, tariş'in inciri, bulgur, soğan, humana still tee, helva benim denediklerim..Önemli olansa huzur ve stressten uzak durma yoksa bunlarda bi işe yaramıyo. Ayrıca bebekle birlikte onun uyku saatlerinde uyursan, uyku anında stress yaşamadığın için sütte oluyo...

Benim sütüm azaldığında eczanede satılan malt içeceklerinden almıştık etkisini gördüm gerçekten işe yaradı. Tabi birde bol su içip bebek uyuduğu zamanlar kısa öğle uykuları uyumak, rezene çayı içmek ve kesinlikle strese girmemek ve huzurlu olmak. Sütüm azaldı diye strese girmek bile daha da azaltabiliyor. Ayrca emzirmeye sürekli devam etmeli çocuk emmediği zamanlar pompayla sağmıştım ben.

3 ayli bebeyim var/ 2-ci ayin sonunda sutum azaldi. Annemlerin israriyla mamaya basladik. keske baslamasaydim. bebeyim her gun daha cok biberona sariliyo ve beni itiyo senağlama
ben mamaya devam etmek istemiyorum. :KK43::çok üzgünüm:
Lutfen Bildiklerinizi paylasin. Sutumu nasil artira bilirim. hic olmazsa 1 ay daha emzire bilsem.

aman sakın haaa emzirmeyi bırakmaaaa....benim sütüm gelmiyordu etrafım hemen mamaya sarıl dedi 2 çocuk annesi ablam bile...ama annem asla dedi tamam mamayı ver ama sakın emzirmeyi bırakma sık sık ver dedi..iyi ki annemi dinlemişim bir süre sonra deli gibi sütüm geldi...bir de humana still tea kullan çok faydası var

kesinlikle rahat bi ortamda yaşamanın etkisi büyük.bir de rezeneyi denedim.faydası oldu ama ben zaten günde enaz 2-3 litre su,yarım litre süt,meden suyu,meyve kompostosu içiyorum.ayrıca bol bol kuru erik,kuru kayısı tüketiyorum.oğlum 1 saat emmesin göğsümden süt fışkırıyor.maaşallah diyim de kesilir mesilir.

keşke biberon yerine kaşıkla verseydiniz benim kızım doğunca 3 gün memeyi almadı hep itti bağırdı o arada mama verdik biberonla verseydik beni hiç emmeyecekti 3 gün uğraştım gece gündüz sonunda başardım şuan 4 buçuk aylık ve sadece emiyor başlarda benim sütüm de azdı sürekli kayısı kompostosu içtim bir de çiğ olarak semiz otu ye fışkırtıyor resmen

ben roka ve salata türünü yiyorum sütüm oldukça artıyor bebeiğim 6 bbuçuk aylık olmasına rağmen ek gıda olarak sadece meyve veriyorum çünkü sütüm yetiyor hemde roka zayıflatıyor........sakın emzirmeyi bırakma mamayı verme bebek aç kalınca mecbur seni emecektir emdikçede sütün artacaktır canım......

humana steel tea çayı bolca sıvı başka hıçbışeye gerek yok çok artırıyo anne sütünü

ben burda yazanların hepsini denedim sütüm azalınca ne yersem yeyim yine artmıyor yani yemekle alakalı değil bence .aldığım kilolarda cabası bazende hiçbişey yemiyorum süt fışkırıyor biraz geç fark ettim (8 kilo alınca )artık çok umursamıyorum sütüm bir azalıp bir çoğalıyor.ama hiç mamaya başvurmadım.

bebyim biberona alisdigi icin memeni hic almiyo artik, Emmediyi icinde azaliyo
/ sagib veriyorum ama sutum cok azaldi. sadece bir kere vere biliyorum sudumu
kizlar acaba slikon gogus ucu kullansam, bebeyim biberona benzetim emermi?

Son düzenleme:
X