Sivilceli Ciltler Komedonlar nasıl geçer?

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
D

dmple

Ziyaretçi
büyük sivilcelerimden kurtuldum derken şimdi de küçük ucu olmayan beyaz renkli minik minik yağ bezesi gibi garip şeyler çıktı çene kısmımda daha cok var özellikle,çok kötü görünüyo,cildimi hep temiz tuttuğum halde geçmiyo.bunun bi kremi yada kendim uygulayabiliceğim bi tedavisi var mı yoksa bi cilt doktoruna mı gitmeliyim bilemedim:çok üzgünüm: bide üstüne makyaj yapınca daha kötü duruyobenneyaptımki

a.s.

güzelim galiba anlattığın şeyler komedondan çok ksantalomlara benziyor. komedon bildiğim kadarıyla siyah noktalara verilen ad. ksantalomlar ise genelde göz çevresinde olan yağ bezesine benzeyen beyazlıklar. bende de vardı. biraz araştırdım aileselmiş. şimdi küçük küçük biraz var yine. ama boyutları küçüldü. tedavisi lazermiş. yani bir cilt doktoruna gitmek lazım. bir de kesinlikle sıkmamak gerekiyormuş. çünkü sıkınca genişleme oluyormuş. istiyorsan biraz bekle ama çok rahatsızsan cilt doktoruna git. bayağı oldu mu bunlar yüzünde çıkalı???

bendede vardı hiç ellemedim bakalım nolcaklar dye biri büyüdü azck kardeşmle kavga ederkn patladı :KK70:
diğer 3ünüde ben patlattım şuan orda bişe kalmadı iz filan inş tekrar gelmezlerr

X