Düğün Düğün için alternatif fikir lazım.lütfen yardım..

aysima25

seni verene şükür...
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2008
298
72
artık herkesin düğünü aynı. ben herkes gibi olmasını istemiyorum.. bir de orkestra ya da davul zurna istemiyorum..kimse kalksın halay çeksin göbek atsın da olmasın istiyorum..v ama böyle olunca da düğün zamanını nasıl doldururum, eğlenceli ne yapabilirim bilmiyorum :1closedeyes:

bir-iki küçük fikir geçiyor aklımdan ama eğlence kısmını tamamlayamıyorum.. mesela resmi nikahla beraber düğün olsun diyorum,resmi nikahtan sonra damat ve gelin olarak (inşallah aşkımla biz oluyoruz kendileri -tatlicadiarzu-) yazdığımız ve içimizden evliliğimiz ile ilgili ettiğimiz dualara tüm salona amin dedirtmeyi düşünüyorum birine okutarak.. sonra işte ikimizin olduğu bi slayt falan.. ama eğlence kısmı ile ilgili göbek atılmadan ne yapabiliriz?

fikirleri olanlardan yardım bekliyorum....:enbuyukkk:

eğlencesiz göbeksiz düğün olurmu :uhm:

Bence olmaz, ama kesin bi kanı olduğu için değil. Ben kendim eğlenebilmem için gübecikleri atmam lazım.

Kaldıki düğünümüzde eşim de ben de deli gibi oynadık, hatta misafirler "siz nasıl gelin damatsınız" dediler kaydirigubbakcemile

Tuttum eteğimi deli gibi oynadım ohhhhhhhhhhh der gibi :):)

ben o meseleyi kınamda halletmeyi düşünüyorum :) yani kınam oyunlu davullu zurnalı olsun, düğün daha bi ağır olsun istiyorum.. değişik atraksiyonlar bulmam lazım yani:)

hele bir nişanı kınayı göbek atarak yap sonra düğün yapmak istiyeceksin
ben söz nişan kına istemiyordum
ısrarlarla babam nişanımı yemekli sazlı sözlü yaptı
en cok ben eğlendim ve kına da düğün de aynı şekilde oldu

madem kimse oynasın istemiyorsun aksam saatlerinde havuz başında ya da yeşil bir alanda kokteyl yap
bir orkestra olsun ama hafif müzik yapsın insanlar atıştırıp sohbet etsin

valla nişanımız aile arası oldu ama kına ve düğünde hiç oturmadım eşim fazla oynama bizimkiler oynak gelin demesin dedi ama ben sonuna kadar oynadım eşimin ailesi iyi yaptın dediler ama göbeksiz bence olmaz

ya sende bendensin...ufff kimse kırılmasında o halay hele bide roman havası hele hele harmandalı ölüyom ya sanki bunlarsız düğün olmazmış...ben kına gecesinde gündüz hamama gidicem akşamda yalnız roman kadınlarından oluşan bi orkestra sadece kızlar ohhh vur patlasın çal oynasın ama okadar düğünde çok asil olmak istiyorum hem sıradışı hem eğlenceli..ama aklıma gelmio:KK43:

valla o zaman en guzeli yemekli bir dugun olmasi insanlarin eline mikrofon verip dileklerini dusuncelerini almak cok eglenceli olabilir ozellikle yakin arkadaslarinizdan bomba seyler cikabilir

davulsuz göbeksiz düğün mü olur ya
ne demişler düğüne giden oynar .....
nikah yapın sadece o zaman

ben sahsen muziksiz halaysız ir düğünüm olsun dıye hayal bıle edemıyorum..

ama kendı düğünüme ayarladıgım bir fikri sana sunabıılrım ..

biz küçüklükten bu zamana ki fotolarımız bır slayt olarak hazırladık..

benım küçüklük fotolarım lise fotolarım onun askerlık fotosu üniversite de fotosu..
hatta ben üniden mezun olurken o da yanımdaydı o fotoyu bıle koyduk :icecream:
bırlıkte çekildiğimiz birçok foto ..nişan fotoları..hatta bu slaytı hazırlarken cekıldıgımız fotoları bile koyduk..çokk eğlenceli oldu.. kaydirigubbakcemile2

eğer yapabılırsek benım kuaforde kı helımı cekıp onun araba susletırkenkı halını fılan cekıp ekletmeyı bıle düşünüyoruz..böyle birşey yapabilirsin..

müziği sana kalmıs..biz düğünümüzn bir bölümünde göstericez..

umarım yardımcı olabılmısımdır a.s.

canım böyle şeyler bi kere olur...bi kere yasanır hayatta....bırak insanlar oynasın eglensin...herkesten önce sen oyna eglen...bu senin dügünün....davullu zurnalı olmazda türkce pop calınır,ama insanlar desinlerki" ne eglendik be".....benimde 18 ekimde dügünüm,ben şahsen öyle yapıcam....insanları daha fazla eglendirerekte farklı bi dügün yapabilirsin...

oooo oynamadan düğün olmazzzzzzzz.....ben şahsen düğünümde hiç oturmayı düşünmüyorum her havadan çalsın istiyorumm kıvırta kıvırta oynıcam sefam olsunnn..hele bide benim 2-2.5 sene bekleyeceğimi düşünürsekkk ölee sıradan sade geçsin istemiyorumm...benim nişanımda düğün gibi oldu evimiz bahçeli...öğlen 1 de bir başladı gece 12 de bitti ve insanlar bir dk durmadılar halaylar oyun havalarııı hobaaaa hihoyyyt

göründüğü kadarı ile çoğunluk oynamaktan yana :) ben ne yalnız nikah olsun, ne de sönük bir düğün olsun istemiyorum.. bakalım değişik birşeyler bulmaya çalışıcam.. mesela bi arkadaşın yazdığından aklıma geldi, yakın arkadaşların vs. bizimle ilgili cümleleri güzel olur aslında.. umarım herkesin hayal ettiği gibi olur düğünü ve evliliği...

aklına yeni bir fikir gelen olursa bekliyorum :)

canım bence folklor ekibi getir 2 tane. değişik değişik. sonra canlı müzik söyleyen birini getir ama çok değişik olsun. hani şu türkü cafede söyleyenler varyaa,onlardan bazıları çok güzel söylüyor....sonra slayt gösterisi olsun...aklıma bunlar geldi....

Valla düğünüm çok eğlenceli oldu.Deli gibi oynadık ki ben oynamayı sevmem de bilmem de.Herkes bi gelin damat bu kadar mı neşeli, rahat olur dedi.Biz de çok eğlendik misafirlerimiz de.Düğünden sonra herkes çok eğlendiğini söyledi.Böyle şeylere takılmayın bence.O gün kendi eğlenmenize bakın.Kimseyi gözüm görmemişti vallakaydirigubbakcemile2

canım bence folklor ekibi getir 2 tane. değişik değişik. sonra canlı müzik söyleyen birini getir ama çok değişik olsun. hani şu türkü cafede söyleyenler varyaa,onlardan bazıları çok güzel söylüyor....sonra slayt gösterisi olsun...aklıma bunlar geldi....

Biz Rumeli Dans Ekibi'ni getirmiştik.Yurt dışına göetrilere giden bir ekip.Bi heves bekliyorum.Takı odasından bi çıktım sadece 2 tane yetişkin göndermişler gerisi çocuk.Aynı hizada bile duramıyorlar.Ben bi çöktüm tabi.Oturduğum yerden eşime dedim bu ne.Neyse ki o iki profesyonel idare etti.Bi sürü para aldılar ama çocuk göndermişler.Yine de değişik olduğunu söylüyolar ama benim beklentim fazlaydı.Düğünümden bi ona sinir olmuştum.

eşin ve sen dans dersi alın mesela vals.siz bir gösteri yapın.diğer türlü kimse eğlenmesse düğün onlar için sıkıcı olur.

vallahi bende istemiyorum öyle davullu zurnalı düğün..çok klasik geliyor bana..

ben mesela nikahtan sonra ufak çapta sadece çok çok yakınların olduğu kokteyl tarzı bişiy düşünüyorum....normal cd den çalıanacak şarkılar falan....güzel bir cd hazırlatıcam....içinde pop ta olacak oyun havası tarzıda ...ama daha çok pop.....

sonra romantik parçalar yabancı falanda katıcam araya.....slayt gösterisini bend istiyorum...çocukluk fotolarından bu zamana kadar olan....

ama tabi önce aday bulmam lazım....ayrılmasaydık 2 ay önce onunla düşünüyoduk bunları hep..... :çok üzgünüm:aman neysee...:enbuyukkk:

benim Dugunum Cok Guzel Olmustu...
Modern Bir Restaurant da Cok SIK Dekorlu Bir Yerde Olmustu
iLahi Soyleyen Grup Vardii ir Kactane Hoca Vardi Cok Guzel Olmustu Dugunum
Farklilik isTersen Boyle Birsey yaPtir Herkes Calgili Yaptiriyor

Evden Cikarkene Defle Ciktimmmm iLahilerle Cikmistim:asigim: cOk guzeldi yafffff

göründüğü kadarı ile çoğunluk oynamaktan yana :) ben ne yalnız nikah olsun, ne de sönük bir düğün olsun istemiyorum.. bakalım değişik birşeyler bulmaya çalışıcam.. mesela bi arkadaşın yazdığından aklıma geldi, yakın arkadaşların vs. bizimle ilgili cümleleri güzel olur aslında.. umarım herkesin hayal ettiği gibi olur düğünü ve evliliği...

aklına yeni bir fikir gelen olursa bekliyorum :)

hala yaşıyorsanız düğününüzü nasıl yaptığınızı merak ettim? ben de orkestra istemiyorum, kokteyl tarzı düğün isterdim ama o da olmayacak. ne olacak bilmiyorum, tek bildiğim ben göbek atamam :KK50:

X