limon yemek zararlımı?

canım bende öyle birşey duymadım hatta mantık dışı geldi ama limonun hamile kalmayı düşünenlerde iyi etki yapmadığını duydum yumurtaların gelişimini ve kalitesini kötü yönde etkiliyormuş sadece limon değil ekşi elma,turşu,baharatlı yiyecekler.hamileyken hepimiz limon yiyoruz bende tansiyonum çıkmasın diye yiyorum hamilelikte bencede zarardan çok faydası vardır.

Son düzenleme:
canımm
eğer limon bebişi eritseydiiii
benim kuzum yokolurdu:KK70::KK70::KK70:
şimdi 4,5 aylık oldu bileeee...,
sen inanmaa canın ne isterse ye:KK70:

bende çok limon yiyorum,c vitaminidir, faydalıdır,yene bilir ama abartmamakta fayda var,doktorum bana iki günde bir 1 tane ye dedi,ayrıca kızın olcak galiba
a.s

hahahahahahahahaha benim yediğim limonlardan içimde bebek filan kalmamıştır ozaman
hahahahaha kesin erimiştir.
aman allahım nasıl bir düşünce tarzı bu anlıyamadım.

Tatlim kayinvalidem hastaneden daktilo memuru olarak emekli oldu(hastane içinde olup biteni bilir) eşime hamileyken yani 1985 de deli gibi limon yermiş hatta limon kesmezmiş sirke bile içermiş çaktirmadan.valla allaha şükür eşimde bi sorun yok bide çok şeker (limon gibi ekşi değil)

canım tam tersi kanı sulandırıyo bence zararı yok hem canın istiyorsa bebeğin ona ihtiyacı vardır demek oluyo....

eyifcim şuan annemle birlikteyiz onunla okuduk limon eritir diye birşey olurmu ? soruna kesinlikle hayır diyoruz canım öle bişi olması mümkünmü sen takma kafana böle şeyler canın ne istiyorsa ye hem ona bakacak olursan okadar çok şey varki bunlarla ilgili ama hepsi yalnış bence sevgiyle

merhaba arkadaşlar ben 15 haftalık gebeyim ve canım limon yemek istiyo çocuğu eritir dediler :) korkumdan yiyemiyorum merak ettim bu konuda bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim netten baktım ama kesin bi sonuç alamadım ben arama yapamadım galiba bebek isteyenler inşallah en kısa zamanda hamile kalır hamile olanlar benim gibi inşallah sağlıklı sıhhatli güzel bebeklerimizi kucağımıza alırız hayırlı günler:nazar:a.s.

canim bence de hic bosuna korkma bisey olmaz Allah in izniyle.:nazar:
ben hamileligimin basindan beri limon yerim cok severim.
Allah ima cok sukur bisey olmadi insallah da olmaz...
sen her duyduguna inanma....a.s.

bende hamıleyım ve gunde 1 limon yiyorum korkma zararından cok faydası var lımonun ben limon suyu bıle içiyorum dayanamıyorum :teytey:

arkadaslar benm dusuk tehlıkem var ama lımon ıstıo cnm acaba kanı sulandırdıgı ıcın kanamayı arttırmı onu merak edıorum yardımcı olursanızz sevınırım sevgılrleee

arkadaslar benm dusuk tehlıkem var ama lımon ıstıo cnm acaba kanı sulandırdıgı ıcın kanamayı arttırmı onu merak edıorum yardımcı olursanızz sevınırım sevgılrleee

arttırma ihtimali cok yüksek canım biraz daha sabret yada ucundan azıcık yala

benim bi tanıdığım bırak limonu su içinde limon tuzunu eritip içmiş aslanlar gibi oğlu ve prensesler gibide bir kızı var bebek nasıl eriyor ya dondurmamı bu o zaman sıcak suda içmesin gebeler çocuk yanar falan kaydirigubbakcemile3
gönül rahatlığı ile canın ne istiyorsa ye bebeğinin sağlıklı olmasını istiyorsan gönlünce ye hayırlı uğurlu olsun bu arada allah bebeğini kuçağına alıp sağlıkla büyütmeni nasip etsin.

s.a benimde düşük tehlikem var bugün acaip şekilde limon yedim zararı varmıdır...! bide normalde çok bulantım oluyodu bugün azaldı limonla alakası varmıdır cevap verirseniz sevinirim.. s.a

5 aylık hamileyim ilk 4 ay deli gibi limon yedim.gizli saklı köşelerde tuza basıp basıp yedim hem de.hala canım ekşi şeyler çekiyor ama meyveye ağırlık verdim.ekşi meyvelerden yiyorum gece kalkıp.tuzlayıp yememe rağmen bebiş içerde kıpır kıpır maşallah tatlım erime yok yani:))9:KK34:.korkma.ancak benim gibi çok tuzlu yersen tansiyon yükselir çarpıntın olabilir.aşırı tuzlayıp limon yediğim zaman yaşadım bir kaç kez.sadece tuzlu yemeyi seviyorsan eğer tuza dikkat et derim ben.zaten sonradan yiyemiyorsun mide yanmasından:KK49::KK49:

5 aylık hamileyim ilk 4 ay deli gibi limon yedim.gizli saklı köşelerde tuza basıp basıp yedim hem de.hala canım ekşi şeyler çekiyor ama meyveye ağırlık verdim.ekşi meyvelerden yiyorum gece kalkıp.tuzlayıp yememe rağmen bebiş içerde kıpır kıpır maşallah tatlım erime yok yani:))9:KK34:.korkma.ancak benim gibi çok tuzlu yersen tansiyon yükselir çarpıntın olabilir.aşırı tuzlayıp limon yediğim zaman yaşadım bir kaç kez.sadece tuzlu yemeyi seviyorsan eğer tuza dikkat et derim ben.zaten sonradan yiyemiyorsun mide yanmasından:KK49::KK49:

Bu kadar limona bebişin kız mı merak ettim :)

Bundan 3 hafta önce kontrolüm vardı. Bebeğimin kilo alışı normaldi. Kontrolden 3 gün sonra nezle, grip oldum, her gün sabah bir limonu sıcak suya sıkıp içtim. 3 güne nezlem, 3 gün sonrada burun tıkanıklığım geçti. Tekrarlamasın diye bir sonraki kontrole kadar her sabah limon sıcak su içtim kahvaltıda. Doktor muayenesinde bebeğimin az kilo aldığını öğrendim. Öyle sanıyorum ki limon kilo alımını azalttı. Doğuma kadar limon kullanmayı düşünmüyorum. Antibiyotik veya ilaç kullanmayayım derken bebeğime kilo aldıramadım. Bence 30 lu haftalardan sonra limon tüketimini azaltmak gerekiyor.

Bundan 3 hafta önce kontrolüm vardı. Bebeğimin kilo alışı normaldi. Kontrolden 3 gün sonra nezle, grip oldum, her gün sabah bir limonu sıcak suya sıkıp içtim. 3 güne nezlem, 3 gün sonrada burun tıkanıklığım geçti. Tekrarlamasın diye bir sonraki kontrole kadar her sabah limon sıcak su içtim kahvaltıda. Doktor muayenesinde bebeğimin az kilo aldığını öğrendim. Öyle sanıyorum ki limon kilo alımını azalttı. Doğuma kadar limon kullanmayı düşünmüyorum. Antibiyotik veya ilaç kullanmayayım derken bebeğime kilo aldıramadım. Bence 30 lu haftalardan sonra limon tüketimini azaltmak gerekiyor.

Merhaba, doktorunuza sordunuz mu bunun bir alakası var mıymış? Ben de sabahları ılık limonlu su içiyorum, henüz 10 haftalık hamileyim ama böyle bir etkisi olacağını çok tahmin etmiyorum :26:

Merhaba, doktorunuza sordunuz mu bunun bir alakası var mıymış? Ben de sabahları ılık limonlu su içiyorum, henüz 10 haftalık hamileyim ama böyle bir etkisi olacağını çok tahmin etmiyorum :26:

Doktoruma söylemedim ama eltimin annesi hamileyken doktoru ona söylemiş, çocuğu eritmişsin diye. Şimdi limonu bıraktım, son kontrolde doktorum bebeğin kilosu normal dedi. Ama senin hamileliğin daha yeni, kilosu şuan önemli değil. 30 lu haftalardan sonra dikkat etmek gerek bence. Allah bebeğini kucağına almayı nasip etsin şimdiden, analı-babalı büyütsün...

Son düzenleme:
X