limon yemek zararlımı?

eyif

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2007
338
2
merhaba arkadaşlar ben 15 haftalık gebeyim ve canım limon yemek istiyo çocuğu eritir dediler :) korkumdan yiyemiyorum merak ettim bu konuda bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim netten baktım ama kesin bi sonuç alamadım ben arama yapamadım galiba bebek isteyenler inşallah en kısa zamanda hamile kalır hamile olanlar benim gibi inşallah sağlıklı sıhhatli güzel bebeklerimizi kucağımıza alırız hayırlı günler:nazar:a.s.

Arkadaşım limon c vitamini içerir, bebeği de eritmez :)) kim dediyse sana bunu onun yanında pek durma, koşarak uzaklaş çünkü daha çok saçmalar derim :))

merhaba arkadaşlar ben 15 haftalık gebeyim ve canım limon yemek istiyo çocuğu eritir dediler :) korkumdan yiyemiyorum merak ettim bu konuda bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim netten baktım ama kesin bi sonuç alamadım ben arama yapamadım galiba bebek isteyenler inşallah en kısa zamanda hamile kalır hamile olanlar benim gibi inşallah sağlıklı sıhhatli güzel bebeklerimizi kucağımıza alırız hayırlı günler:nazar:a.s.

canım benim bildiğim o kadar çok insan varki limon yiyen öyle.hiç sakıncası olmaz.tansiyon belki düşürür ama eğer düşürmüyorsa devam et:)

cinsiyeti belli oldumu cnm annemde bana hamileyken çok limon yemiş hamileyken limona aşeren ve birsürü yiyen var bişey olmaz yani

Hamile kaldığım ilk günlerde bende yedim şükür bebeğim içerde erimedi :)

Canım bende oğluma hamileyken hergün 5-6 tane limon yedim. Sürekli canım limon çekiyordu. Allah'a şükür sağlıklı 9yaşında bir oğlum var. Zaten c vitamini çeriyor. Sana tavsiyem çok fazla tüketme çünkü tansiyon düşüklüğüne yol açıyor. Canın çekiyorsa 1-2 tane yiyebilirsin. Onun dışında herhangi bir etkisi yok. Allah bebişini sağlılı bir şekilde kucağına almak nasip etssin.

Çokkkk saçma limonun ne zararı olabilirki rabbim zararlı hiçbirşey sunmamıştır bizlere

eskiden kizlik zarini inceltiyodu şimdie bebğimi eritiyoo kim diyo bunlari allah aşkina,limonun zarari olrmu hiç bilakis tam tersi c vitamini deposu bol bol yemek lazim aşiriya kaçmadan tabi hem kanida sulandirir.

canım öncelikle hamişliğin hayırlı olsun.rabbim sağlıklı evlat nasip eder inşallah hayırlısıyla kucağına da almayı nasip etsin

söylediğin şeyide ilk kez duydum açıkcası şekermiki bu erisin canım :emir_bebek:
senin için ben netten araştırdım ve bulduğum yazıları yazıyorum umarım okursun tekrar

Limon ve Havuç hamilelerin mide bulantısını önler. Gebelik organizmada bazı değişiklikler yaptığı için, hamile kadınların sık sık mideleri bulanır. Bu mide bulantısının sebebi hem bünyesel, hem ruhsaldır. C ve A viteminleri kusmayı önler. Hamile kadınlarda bol bol limon, portakal, greyfurt ve havuç yemeleri önerilir.

canım benim çok aradım ve hamilelikte limoınun zararını bulamadım .aksine faydası olduğunu yazıyordu .bebeğinde bağışıklım sistemini güçlendiriyormuş
hatta bir sitede bi bayanın kendi yazdığınıda sana yazayım

(hamileliğim boyunca sabahları uyanır uyanmaz ilk işim büyük bir bardak ılık su içine sıktığım limonlu suyu içmek daha sonra kahvaltımı yapıyordum ) diye anlatıyordu.

yalnız şunu unutma hamilelik boyunca asitli şeylerden kaçın tatlım bunlar bebeğe zarar verebilirmiş.
sana yardımcı olmaya çalıştım ama sen yinede bir doğum uzmanına danış bu konuyu nekadar doğru olup olmadığını doktorlar daha iyi bilir

rahat ve sorunsuz hamişlik geçirmen dileklerimle a.s.

c vitamini hücre bölünmesini hızlandırdığı için aksine bebeğin daha hızlı büyümesini sağlar eritmez yani

bebeği eiritir ne demek yaa..
koca karı lafı yani besbelli..
nasıl böle cahil laflar edebiliyor insanlar aklım almıyor resmen...

walla ben deliler gibi ekşi limon yedim ilk beş ay..
şükür bebeğim erimedi -tatlicadiarzu-

cnm bende senin gibi limon aşerenlerdenim...bende zararı varmı die merak ediodum tabi öle laflara da inanmam eritir falan saçma bunlarda bemde de ateş birden yükselio ve tansiyonum düşüyo onun için yarım limonla sınırlıorum kendimi birde tuzlu limon yiyorum biraz acayip gelebilir ama çok güzel oluyo

ellerinize gözlerinize sağlık üşenmeyip araştıran arkadaşımada ayrıca teşekkür ederim çok çok sağolun yazılarınız iyi geldi tüm iyi dilekleriniz gerçekleşsin inşallah

:roflol::roflol::roflol:

bebeği erirtir hı?
ay bi yaşıma daha girdim ya..sırnaşık şey

bir yaşıma daha girdim pess yani böyle saçma bişey olabilirmi canım midene dokunmuyors istediğin gibi ye bebişine hiçbirşey olmaz

ben kızıma hamileyken o kadar çok limon yedimki çocuk erimedi falan sapasağlam doğdu şükürler olsun

X