bebek için dua buldum

edebiyatci_16

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2008
86
1
Ben inanıyorum arkadaşlar..Duanın açamayacağı kapı yok. Allah hayırlı bir evlat nasip etsin diye öğrendiğim duaları sizinle de paylaşmak istedim.Allah kısmet ederse ben de okumaya çalışacağım

1. Kur'an okumayı bilenler için : Meryem suresini 41 gece okumak çocuğun olmasına vesile oluyormuş deneyen sonuç alanlar var

2.Şöyle bir dua var kur' anda.Hz.Zekeriya'nın çocuğu olmuyormuş ve bu duayla yalvarmış rabbine ve çocuk vermiş allah ona.Dua şu: Kale rabbi heb li min ledünke zürriyyeten tayyibeten inneke semiuddua'.

2. Allahın isimlerinden biri olan varis (a harfi uzatılarak okunacak) mirasçı anlamına gelen vaaris kelimesi var ya işte o.
İşte bu ismi ya vaaris ya vaaris diyerek günde 707 kere okuyanın çocuğu olurmuş denemekte fayda var
olmasa da sevaba gireriz allahın adını anmaktan zarar gelmez ki.

canlarım..ramazan da geliyor asılalım dualara...yolumuzu aydınlatsın mevla.. tedavilerimizi kolaylaştırsın, mucizelerimize kavuştursun bizi.ona sığınalım bizi en iyi anlayacak olan,kalplerimizdeki iyi kötü her niyeti en iyi bilen bizi yaratan mevlamızdır şüphesiz

duaların kabulü dileğiyle..hepimiz anne oluruz ve buradan yeni gelen üyelere umut oluruz inşallaha.s.

Ben inanıyorum arkadaşlar..Duanın açamayacağı kapı yok. Allah hayırlı bir evlat nasip etsin diye öğrendiğim duaları sizinle de paylaşmak istedim.Allah kısmet ederse ben de okumaya çalışacağım

1. Kur'an okumayı bilenler için : Meryem suresini 41 gece okumak çocuğun olmasına vesile oluyormuş deneyen sonuç alanlar var

2.Şöyle bir dua var kur' anda.Hz.Zekeriya'nın çocuğu olmuyormuş ve bu duayla yalvarmış rabbine ve çocuk vermiş allah ona.Dua şu: Kale rabbi heb li min ledünke zürriyyeten tayyibeten inneke semiuddua'.

2. Allahın isimlerinden biri olan varis (a harfi uzatılarak okunacak) mirasçı anlamına gelen vaaris kelimesi var ya işte o.
İşte bu ismi ya vaaris ya vaaris diyerek günde 707 kere okuyanın çocuğu olurmuş denemekte fayda var

canlarım..ramazan da geliyor asılalım dualara...yolumuzu aydınlatsın mevla.. tedavilerimizi kolaylaştırsın, mucizelerimize kavuştursun bizi.ona sığınalım bizi en iyi anlayacak olan,kalplerimizdeki iyi kötü her niyeti en iyi bilen bizi yaratan mevlamızdır şüphesiz

duaların kabulü dileğiyle..hepimiz anne oluruz ve buradan yeni gelen üyelere umut oluruz inşallaha.s.

Sağol canım. Allah dualarımızı kabul eder inşallah. a.s. :Saruboceq: :CüvCüv:

evet kızlar ben meryem suresini sürekli okurdum. allahın isimlerinden yine ya haliku, ya bariu, ya musavviru okumak iyi olur.allah dualrımızı kabul etsin inşallah.

canim bende inaniyorum okuycam bu duayi bircok kisi soylemisti meryem suresinin ise yaradigini...a.s.

meryem suresinin ilk 25 ayetinde Allah cc. hz. zekeriyaya bir oğlan çocuk nasip etmesinden ve hz. meryem'in hz. isaya hamile kalıp doğuruşundan bahsediliyor. türkçe mealini okursanz çok etkileneceğinizden eminim.

özelden de yazdım şimdi burdan da yazayım diğer arkadaşlarımızın da sorusu olabilir bu konuda diye.
meryem suresinin tümünü okuyacağız canım. bir de orada secde ayeti var.sure bittikten sonra tilavet secdesi yapılıyor bilmeyenler için özelden yazarım nasıl olduğunu.. kolay yani.

Allah razi olsun! Ya Vaaris diye mi 707 kere okumaliyiz yoksa Allah isimlerinin 99isimini mi 707 kere okunmali? ?????

yusus tavaslinin tam dua kitabindan okudum cocuk icin ya evvelu olan Allah hin ismini her gun 1000 defa okuyan evlat sahibi olur diyor sizler paylasmak istedim

evet, çok yakın bir tanıdığımın çocuğu olmuyordu, 6 sene sonunda bu dua'yı okuyup hamile kaldı..
kızının adına Meryem koydu.. ilk kızından sonra 1 oğlu ondan sonrada ikizleri oldu :)) şimdi 4 çocuk annesi.. :)
yine bu tanıdığımın görümcesininde çocuğu olomuyor du.. tüp bebek yaptırdılar, tüp bebeğe karar verdiklerinde Meryem suresini okumaya başlamış ilk seferde tuttu bir kızı oldu ve ardından kızı 2 yaşındayken doğal yollardan bir kızı daha oldu..

herşey Rabbimin elinde, siz isteyin ben vereceğim diyor.. yeter ki istemeyi bilelim..
Rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın..
bu arada Allah bilir ama bu sureyi okuyup hamile kalanların kızları oluyormuş..
Rabbim herkese hayırlısını nasip etsin..

merhaba benim yengemde tüp bebek yöntemi ile hamile kaldı.tedaviye başladıgında meryem süresinede başladı şuan 5 aylık hamile.rabbim nasip ederse dünya tatlısı bir erkek yigenim olacak.bu arada gücümüz yettiği kadar ya varis fetih ve yasin okundu.rabbim dualar vesilesi ile olmayan tüm kullarına hayırlı evlatlar nasip eylesin.

X