Saç Rengi ve Saç Boyama Tavsiye:Loreal casting color amonyaksız saç boyası

kızlar ben de az önce 530 sıcak çikolata boyadım çok güzel oldu ışıkta kutudaki renge çok benziyor saçlarım parladı ışıltı geldi normalde çok sönüktür benim saçlarım ama baya sağlıklı görünüyor şimdi yumuşacık oldu 4.5 ay önce çikolata kahve-cappuccino ya boyatmıştım baya açılmıştı rengi onun üzerine sıcak çikolata yaptım tabi koyulaştı saçım ama çok hoşuma gitti hafif kızıl ışıltılar var ben beğendim

kızlar benim saçımda loreal havana var normal saç rengim kumral renk ben karamele kahve tonlarına boyatmak istiyorum.havanadan bu renklere geçilirmi??

Ben şimdi 400 kestaneye boyadım loreal casting bakalım nasıl olcak..ondan öncede başka bi barkanın kestanesi vardı 6 ay sonra bugun boyadım yıkayacam birazdan..

güzel oldu canım koyu gibi duruyor ama ışıkta tam kestane rengi güneşte de kestane rengi sevdim

Saçlarım gür ama çok ince hatta yıpratmamak için çekinerek tarıyorum ve kurutuyorum. Amonyaksız boyaları keşfetmeden önce lorealin ve kolestonun boyalarını denedim. Saçlarım keçe gibi oluyordu, taranmıyordu, saçlarım yağlı olduğu için kremde kullanamıyordum o yüzden işkence çekmektense boyayamıyordum. Amonyaksızlardan ilk castingi keşfettim. Saçlarım kumral, 730 bal köpüğünü aldım, saçlarım altın gibi ışıl ışıl oldu. Açıklamasında kurutma makinesi kullanarak ısıtın yazmıyordu. Ben makina kullanmadım ama yinede çok iyi çıkıyor.Belki 20dk da renk tutmuyordur, benim kuaförüm hep 45dk bekletti.Doğru 28 yıkamada akmaya başlıyor ama ışıltısı kaybolmuyor. Düz bir çizgi şeklinde akmadığı için balyaj gibi duruyor. O halide çok hoşuma gidiyor o yüzden 2 veya 3 ay sonra tekrar boyuyorum. Güneşten açılmış gibi oluyor. Bir de kokusuz olması çok güzel. Yeni boyalarda ne kadar aromatik kokular kullanırsalar kullansınlar amonyak kokusu nefesimi keser gibi oluyor.Hem en zararlı kozmetik ürünü saç boyası, niye daha az zararsızı varken kullanmayayımki. Göz göre göre zehirlenmeyelim. Amonyaksızlarda Natural colorsta güzel ama onda kurutma makinesi gerekiyor, o da çok güzel tutuyor ama 20dk boyunca saç kurutma makinesi tutmak biraz zahmetli oluyor. :KK12:

Selam kızlar, bu konuyu dün geceden beri inanın baştaaan sona kadar okudum. Şimdi bende paylaşmak istiyorum deneyimimi çünkü gerçekten çok faydalı oluyor bu bilgiler hepimiz içn kıymetini biliyorum. Ben 2,5-3 hafta kadar önce 2 aylık arada plantin tonlarıda olan yoğuun röfleli dibi gelmiş saçımın üzerinde çikolata kahve boyadım, gerçekten herkezin söylediği gibi benimde saçım röfleden yıpranmış vaziyette olmasına rağmen yumuşacık oldu ve capcanlı parlak güzel tetlı hafif bakırlık olan bir kahve, benim istediğimde buydu zaten, şimdi çok aktığı için dün yine aynı rengi aldım ve bugün tekrar boyayacağım, alttan sarıların akıpta çıkmasını istiyordum zaten ama çoooook aktı ve sarıların sertliği yıpranmışlığı yine çıktı sanki alttan ve parlaklık gitti zaten matlaştı. 2.ye şimdi boyadığımda daha iyi tutar ve parlaklığı kalır diye düşünüyorum yani akar belki ama daha az ve o kadarda aksın zaten çünkü böyle olunca gölge gibi oluyor, hoş oluyor matlaşmasaydı yine de boyamazdım. Umarım yine ama daha az akar ve matlaşmaz. Gölgeli hoş olur diye düşünüyorum.

küllümango her yere yetişiyor gerçekten çok ilgili sağolsun :))))

o renge bende çoook bakmıştım ama koyu olduğundan pek cesaret edememiştim. o seri hep koyu zaten

selam kızlarr
ben de bugün saçımı loreal casting 200 siyah renge boyattım,
ilk başta acaba satanistlerin saç rengi gb yapay bi siyah olur mu diye tereddütlerim vardı ama boyadıktan sonra sanırsınız doğuştan siyah saçlıyım :KK1:
bir de boyatmadan önce kuaförle olan maceram var tabi; kuaförüm aynı zamanda arkadaşım olur, boyayı aldığımda başıma gelecekleri biliyordum, tutturdu bu oksidan yetmez bu boya yetmez diye söylenmeye, ben de direttim, bunun içine başka bişey karıştırmayacaksın ben bu boya farklı mı diye denemek istiyorum diye :KK1: neyse söylene söylene boyadı saçımı, gerçektende zor yetti ama dalgalanma falan olmadı saçımda ve ne saç derimi ne de alnımı hiçbiryerimi boyamadı boya! süper bir şey! başka boyalarda resmen kafa derim boyanıyordu ama bunda öyle birşey olmadı:KK69:
renk gerçekten çok doğal oldu çok beğendim
yalnız ben öyle ekstra bi yumuşaklık farkedemedim malesef ama parlaklık fora :KK69:

Bende saçımı koyu kestane yapmıştım kızlar.. Ve gerçekten tamamen doğal durdu saçımada hiçbir zarar vermedi.. Haftay yine boyucam castingle..Süper bir boya tavsiye ediyorum

Ben lorealin nar çiçeği kızılını merak ediyorum. Saçım şuan kızıl, hafif koyu kızıl. Bu boyayla boyarsam kapaktaki renk gibi mi tutar, yoksa koyulaşır mı? Başka boya ile karıştırsam dengeler mi?

kızlaar!! burda süren uzun araştırmalarımdan,bol bol kafa karışıklığından sonra ilk defa sacımı boyadım.benim saçlarımın kahverengi uçlara doğru acılan sarı balyajdı,hem sarıdan kurtulmak istiyordum hem de kahverengide hafif kızıllık istiyordum.bugün casting in kızıl kestanesini aldım hemen boyadım,gercekten saclar yumuşacık ve parlak oluyor,renk olarak da cok memnun kaldım sarı balyajlar kızılımsı kendi sacım ise kızıl yansımalı koyu kahve gibi bişey oldu,size önerim kutudaki renge güvenmeyin mümkünse katalogtan bakın daha gercekci.normalde boyaların nasıl etkisi var bilmiyorum ama bu boyadan hiç rahatsız olmadım,uygulaması da cok kolaydı.ama cok büyük renk değişikliği isteyenler bu boyadan fazla bi şey beklemesin.acık renklerde daha kolay tutuyor onu da söyleyeyim.kısaca ben sevdiimsaçlarım istediğim gibiiii :21:

arkadaslar,sacim diplerde koyu olmak uzere uclari acik kestane. haziranda rofleli olan saclarimi syoss mavi siyaha boyadim (syoss mavi siyah super bir renk ve boya buarada) cok koyu gelince yaklasik 3 adet acici alip saclarimi acabildigim kadar actim dipler acayip bir bakir kizil oldu :) hemmen arkasindan loreal kopuk boya ile boyadim 70 saf cok acik kestane ile ama tutmadi bende saf kestane olan 60 a boyadim ama istedigim gibi olmadi bende kizillik olan 62 ile boyadim (ayni boya markasi loreal kopuk hepsi) simdide loreal kestane parfe aldim istedigim cappucino rengi yani kestane ama ne cok kizillik olacak nede bakirlik cok koyu olamayan selma ergec yada nur aysan sac rengi
kestane parfe deneyenlerden yorum bekliyorum :)

selam kızlar.. benim saçlarımın kendi rengi koyu kestane.5 ay kadar önce sea color'un çilek kırmızısı rengine boyadım ve tatilde denize fln girince baya aktı açık kahve gibi oldu,5 cm kadarda diplerim geldi resmini koyayım size:)

Eki Görüntüle 262579

şimdi benim istediğim,saçımın doğal rengine yakın bi renge boyayıp bi daha boyamamak. Çünkü dip boya derdinden çok sıkıldım! ve saçlarım boyamaktan çok yıprandı kurudu.

Loreas castingle boyamaya karar verdim fakat hangi renge boyayım ?

323 bitter çikolata mı, yoksa 400 kestane mi? peruk gibi koyu dursun istemiyorum,doğal kendi rengimmiş gibi dursun ve bi daha boyatmıyayım istiyorum,yardımlarınızı bekliyorum:)

ha bide dip boyam fln geldi saçım 2 renk ya, nası boyayım saçımı önce dipler flnmı ayrıntılı anlatrsanız çok sevinirim:)

Son düzenleme:
selam kızlar.. benim saçlarımın kendi rengi koyu kestane.5 ay kadar önce sea color'un çilek kırmızısı rengine boyadım ve tatilde denize fln girince baya aktı açık kahve gibi oldu,5 cm kadarda diplerim geldi resmini koyayım size:)

Eki Görüntüle 262579

şimdi benim istediğim,saçımın doğal rengine yakın bi renge boyayıp bi daha boyamamak. Çünkü dip boya derdinden çok sıkıldım! ve saçlarım boyamaktan çok yıprandı kurudu.

Loreas castingle boyamaya karar verdim fakat hangi renge boyayım ?

323 bitter çikolata mı, yoksa 400 kestane mi? peruk gibi koyu dursun istemiyorum,doğal kendi rengimmiş gibi dursun ve bi daha boyatmıyayım istiyorum,yardımlarınızı bekliyorum:)

ha bide dip boyam fln geldi saçım 2 renk ya, nası boyayım saçımı önce dipler flnmı ayrıntılı anlatrsanız çok sevinirim:)

benimde saçım seninle aynı renk .loreal casting serisinin koyu kestane rengini tavsiye ederim ben yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum kendi rengi gibi duruyo .ilk boyandığımda çok yadırgamıştım rengi koyu gibi gelmişti fakat saçdipleri çıkmaya başlaınca farkettim nekadar doğal durduğunu.arkadaşım bitter çikolata rengini kullandı .omavi siyah duruyo .yani koyu kestaane gibi doğal değil ama çok hoş rengi var.400 ü denemedim yorum yapamıycam.
uygulamaya gelince de bence saçın uzun olduğundan 2 kutu al saçın tamamını boya .benimde saçların akan boyalar yüzünden gökkuşagı gibiydi 2 kutuyu tamamen uyguladım sonuç süper...

benimde saçım seninle aynı renk .loreal casting serisinin koyu kestane rengini tavsiye ederim ben yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum kendi rengi gibi duruyo .ilk boyandığımda çok yadırgamıştım rengi koyu gibi gelmişti fakat saçdipleri çıkmaya başlaınca farkettim nekadar doğal durduğunu.arkadaşım bitter çikolata rengini kullandı .omavi siyah duruyo .yani koyu kestaane gibi doğal değil ama çok hoş rengi var.400 ü denemedim yorum yapamıycam.
uygulamaya gelince de bence saçın uzun olduğundan 2 kutu al saçın tamamını boya .benimde saçların akan boyalar yüzünden gökkuşagı gibiydi 2 kutuyu tamamen uyguladım sonuç süper...

çok teşekkkür ederim canım. Koyu kestaneden çekiniyorum hala ben çok koyu olursa diye,o yüzden sanırım önce kestaneyle boyucam,sonra koyusunu deniycem sanırım :)

bitter nası mavi gibi oluyo anlamadım,kahve tonlu bi renk sonuçta, bana asıl kestane boyatırsam mavi siyah olur gibime geliyodu :KK70:

bitter rengini benim bir arkadaşım denedi.renk ilk once mavi-siyah oldu bizde şaşırdık fakat birkaç yıkama sonunda renk bittere döndü .ama şunu sölyiyim eğer amacın koyu kestane tonlarında bir renk elde etmekse bitteri deneme. çünkü gerçekten koyu kestaneden daha sert bi renk çıkıyo .zaten casting serisinin koyu kestanesi diğer markalara göre dahasert bi ton . nerdeyse siyah gibi duruyo .çok fazla akmadığı için de pek bi renk değişimi olmuyo..sen en iyisi kestaneyi dene senin istediğin renge daha uygun olur .inş. memnun kalırsın.

X