saçını kestirme,bebeğinin ömrünü kısaltma :)))

ESRAXE

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2008
551
27
arkadaşlar bi sorum olcak,hamileyken saç kesilirse bebeğin ömrü kısalır,diye bir söylenti hatta söylentidende öte böyle bir inanaş var,bana göre batıl inançtan başka birşey değil,sizin fikirleriniz nelerdir paylaşmak,tartışmak isterimhihoyyyt

bence de batıl inanç iki hamilegimde de saçımı kestirdim inanmıyorumm böyle şeylere

kızlar asıl tam tersi hamilelikte saçlarınızı mümkün olduğu kadar kısa kestirin.Bilidğiniz gibi saç vücutta en çok vitamin yiyen şey.Yani uzun saçlılar daha çabuk hasta olurlar o yüzden hamilelik döneminde saçın vücuttan vitamin yemesini engelleyin.=))

bencede saçmalık :) ama ne yalan söyleyim ben kestirmemiştim.. 9 ay kestirmezsem ölmem dedim:)

kızlar asıl tam tersi hamilelikte saçlarınızı mümkün olduğu kadar kısa kestirin.Bilidğiniz gibi saç vücutta en çok vitamin yiyen şey.Yani uzun saçlılar daha çabuk hasta olurlar o yüzden hamilelik döneminde saçın vücuttan vitamin yemesini engelleyin.=))

saç vücuttaki ençok vitamini yiyen şeymi:1shok:
araştırdınmı yoksa bu senin fikrinmi

benm fikrim diil araştırdım böyle birşey var.sanırım b5 vitamini saçları güçlendiriyor.Saçta çok fazla kullanıyor bunu.hatta bi arkadaşım bünyesi çok zayıf diye hep kısa saçla gezerdi=)

bencede saçmalık batıl inanç geçen yıl hamişken saçımı kestirmek istemiştim bebeğin ömrü kısalır dediler bende kestirmedim sonuç henüz doğmadan öldü yani inanmayın

bu hurafe yüzünden belime kadar uzun saçla geziyorum kimse görmeden gidip kestiricem sonunda sıkıldım artık her gün avuç avuç saçlarım dökülüyor.bayramdan önce gidip icabına bakıcam

bencede batıl inançtan başka birşey değil.bende 5 aylık hamileyim saçımı kestirdim çünkü böyle şeylere inanmıyorum.çevremden bazı kişiler niye kestirdin falan gibi laflar etselerde ben inanmıyorum.bebeklerimize allah uzun ve sağlıklı ömürler versin inşallah.herkesin dünyada nasibi ne kadarsa o kadar yaşar zaten.gerisi boş.

çok şaşırdım,çünkü kim görse karnımı,hayırlı olsun demek yerine,sakın saçını kestirme çocuğun ömrü kısalır diyorkafamçokkarıştı,anlamıyorum,o zaman şöylemi,allah yaratır gerisi kuaföre kalmış,saçımın ucundan aldırayım,bari emekliliğini görsün çocuk:roflol: tövbe tövbe

bencede bağtıl olan herşey gibi buda saçma,bebeğin ömrünüde tüm varlıkların ömrünüde Allah verir Allah alır saçla tırnakla alakası yok.Rabbim hiç birimize evlat acısı yaşatmasın.

bende inanmıyorum fakat 30haftalığım kestirmedim.gerekte duymadım.büyükleri bilirsiniz aaaa niye kestirdin şöylede böylede başlıyacaklar.en iyisi biraz daha sabır etmek

bende inanmam böyle şeylere kesinlikle. seçımı kestiricem dediğimde arkadaşlarım, aaa sakın kestirme hamileyken saç kesilmez falan dediler. Bende, saçmalamayın, inanmayın öyle şeylere dedim. kestirdikten 1 hafta sonra bebeğim karnımda öldü. Ama asla saçla alakalı birşey gelmedi aklıma.saçımı kestirdiğim de, bu topiği görünce aklıma geldi. Herşey Allahtan Allah verir, Allah alır. gerisi boş. Rabbim Hepimize sağlıklı hayırlı evlatlar versin inşallah. Hepinize de hayırlı ramazanlar diliyorum

neden kestirmedin merak ettim:CüvCüv:

aslında bu hurafeye inanmıyorum çokta sacma ama yinede sonuçta oglum sa akan sular durur:) inanamayın böyle şeylere bilmiyorum ya belki o zaman biraz inandım ama cok istemedim demekki yoksa kestirirdim

bakın bu dogru olabilir.. benim saçlarım bellerimde ve cok gürdü öyle zayıftımki ve sürekli hastalanıyordum.. en son zatürre gecirdim 1 hafta hastanede yattım o zaman annemin ısrarıyla kestirdim saçımı ve kiloda aldım dahada hastalanmadım bilmiyorum ya gercekten öyle yada tesadüf

bencede batil inanc bende 35+5 haftalik hamileyim ama kestirmedim sacimmi annem derdi hep sakin kestirmeyin diye abime hamileyken kestirmis, 14 yasina kadar yasadi. ben inanmiyorum böyle hurafelere ama etkilendim sanirim kestirmessem ölmem heralde.

X