Sayfa: 1/7 123 ... SonSon
Toplam 68 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bebeğin beyninde kist???

1. Konu Sahibi : Meltoo #1

Bebeğin beyninde kist???

Bugün 2li test için dr a gittim herşey normal ancak beyninde 4mm kist varmış. Tedirgin oldum tabi ama dr omurilik sıvısı kaybolur zamanla dedi. Tabiki tatmin etmedi. Neden olur bu yaşayan var mı çok üzgünüm...:çok üzgünüm:

2. Konu Sahibi : Meltoo #2
    Giriş tarihi
    Jan 2008
    Lütfen üzülme,
    bu çok sık raslanan bir durum genelde 24. haftadan sonra geçse de bazen doğumdan sonra da geçebiliyor, benim en yakın arkadaşımın bebeğinde bu omuriliğin yeteri kadar sıvıyı süzememesinden kaynaklanan sıvı birikimi vardı,yani senin dediğin kistten, kızcağız hayatı kendine zindan etti her günümüz ağlayarak geçti kimi zeka geriliği olur dedi, kimi gebelik haftası ileride olduğu için türkiyede almazlar ingiltereye git bebeği aldır dedi ama bu işlerde son sözü söyleyen prof. atıl bey hiç bişey olmaz dedi ve dediğide çıktı doğumdan 9 ay sonra bebekte kist mist kalmadı, maşallah çok akıllı bir çocuk gelişmesi de yaşıtlarıyla aynı...Yani yok yere kendini üzme ama elbette kontrollerini de ihmal etme...Allah bebeklerimizi korusun...
    Düzenleyen: bride_ Düzenleme Tarihi : 02-09-2008 Düzenleme Saati :10:09

3. Konu Sahibi : Meltoo #3
    su kisti deniliyor bunlara koroid pleksus kesti yani bu kistlerin varlığı tek başına birşey ifade etmiyor ama sadece down sendromlu yada trizomi 18 olan bebeklerde daha çok görüldüğü için işin o kısmı doktorları ilgilendiriyor yani acaba böyle birşeymi var diye düşündürtebiliyor sadece.Bunun içinde genelde amniyosentez istiyorlar yoksa kist için tek başına korkmana gerek yok.

4. Konu Sahibi : Meltoo #4
    Ama şunuda belirteyim tarama testlerin iyiyse yaş riskin yoksa ve detaylı usg de zaten bu kist harici herhangi bir bulgu yoksa amniyosentezde istemiyorlar çünkü kist tek başına bir anlam ifade etmiyor ve ileri haftalarda büyük ihtimal kayboluyor zaten.

5. Konu Sahibi : Meltoo #5
    Giriş tarihi
    Mar 2008
    Arkadaşımın bebeğindede çıktı böyle birşey, 3 doktora gitti biri proff. proff da dahil geçer deyince içi rahatladı. Şu an hamileliği devam ediyor. Kalbini ferah tut canım

6. Konu Sahibi : Meltoo #6
    canım endişelenme benim bebişte çıktı ve daha sonra kayboldu.önemli olan bu kistle beraber başka bir bulgunun saptanmaması.kistin tek başına bir zararı olmuyor.benim bebişte gördüğünde doktor bana moda oldu bu hemen hemen herkeste rastlıyoruz dedi.İçini rahat tut bence arkadaşım.Allah ın izniyle hiç birşeycik olmas.Kendine iyi bak ki stres yapma ki bebişin olumsuz etkilenmesin.

7. Konu Sahibi : Meltoo #7
    üzülme canım o kistten benim yan komşunun bebişindede vardı dr ilerliyen aylarda kaybolur dedi ve dediği gibi kayboldu bebişi doğdu ve şuan 4 aylık nur topu gibi maşallah

8. Konu Sahibi : Meltoo #8
    çoook teşekkür ederim hepinize içim çok rahatladı. Gerçekten başka dr a gitmeyi düşünüyordum. Çünkü hiç duymamıştım ve korkuttu. Peki bu kist kaybolmasa hiç down sendromu hastalığımı yaşanıyor.

9. Konu Sahibi : Meltoo #9
    Canım geçmiş olsun bebeğine şifalar:) inş çıkmaz bişey

10. Konu Sahibi : Meltoo #10
    Çok geçmiş olsun umarım önemli birşey değildir
    kötü birşey olmasın Allahım ...
    Acil şifalar diliyorum Allah yardımcın olsun :Saruboceq:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-08-2014

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
    Bebeğimi kucağıma almama 15 gün kaldı.

Sık idrara çıkma doğum sürecine yardımcı olabilir. Mesanenin dolu olması, rahme baskı yapacak ve buda size rahatsızlık verecektir. Doğumdan sonra arama ihtiyacı duyulabileceğiniz herkesin telefon listesini yapın. Daha da iyisi, ailenizi ve arkadaşlarınızı içeren bir arama zinciri oluşturun.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Takvimi - Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Sayfa: 1/7 123 ... SonSon