Saç Rengi ve Saç Boyama saç boyaları ile kaş boyamak...yardım lütfen=)

ladydiana123

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2008
71
27
merhaba arkadaşlar..15 gün önce kolestonun saç boyası ile evde kendim kaşlarımı boyadım ..5 dk falan sonra istediğim gibi bi sonuç elde ettim memnundum...fakat bu forumdaki bu konu ile ilgili bazı yorumları okuduktan sonra tekrar boyayabileceğimden emin değilim...Saç boyasının zararlı oldugundan, kaş için üretilen özel bitkisel boyalarla boyanması gerekliliğinden bahsedilmiş bikaç yerde. diger yandan nerdeyse pek cok kuoför saç boyası kullanıyor kaşlar için ve saç boyası ile kaşlarını boyayan arkadaşlarım uzun vadede bir sorun cıkmadıgını söylüyorlar...bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim çünkü sürekli kuaföre gidip boyatmak istemiyorum..kaydirigubbakcemile5

merhaba arkadaşlar..15 gün önce kolestonun saç boyası ile evde kendim kaşlarımı boyadım ..5 dk falan sonra istediğim gibi bi sonuç elde ettim memnundum...fakat bu forumdaki bu konu ile ilgili bazı yorumları okuduktan sonra tekrar boyayabileceğimden emin değilim...Saç boyasının zararlı oldugundan, kaş için üretilen özel bitkisel boyalarla boyanması gerekliliğinden bahsedilmiş bikaç yerde. diger yandan nerdeyse pek cok kuoför saç boyası kullanıyor kaşlar için ve saç boyası ile kaşlarını boyayan arkadaşlarım uzun vadede bir sorun cıkmadıgını söylüyorlar...bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim çünkü sürekli kuaföre gidip boyatmak istemiyorum..kaydirigubbakcemile5

canım benımde arkadaşım 3 yıldı kullanıyor saç boyasını kaşları için ve bırseyde olmadı. ama bu hiçbirsey olmaz anlamına gelmiyor. dedigin gibi çogu kuaforde saç boyası kullanıyor ama çok rısklı oldugunuda soyleyenler çok. bu konuda kararsızsan sende kaş rengine uygun kaş boyası al canım. hem için rahat olur bu konuda.

Refectocil diye bir kaş boyası var, oksidan kremini de alıyorsun, uzun süre gidiyor. Saç boyasıyla kaşlarınızı boyamayın diye yazar zaten açıklamalarında, burdaki kuaförler kaşları kaş boyasıyla boyuyorlar...Ne zararı var diye sorarsan, bu konuda bir duyumum yok ama kaşları boyamayın dendiğine göre bir sakıncası vardır...

arkadaşım ben boyadım kaşlarımı saç boyasıyla yaklaşık 1 ay oldu hiçte bişey olmadı dökülmedir filan eğer sen kaşlarının döküleceğinden şüphe ediyorsan kaş boyasıyla boya derim :1closedeyes:

benim arkaşım boyuyordu en son boyadığında kaşlarının hepsi döküldü malesef bence sakın denemeyin...

canım refectocil iyi bi boya değil ben kullandım açık kahve ustelik önce açıcı da kullandık ama yok , ben esmerim kaşım gözm kara gitti o açık kahve boya çok daha koyu yaptı ya.. kuaförde bitkisel saç boyasıyla boyatabilirsin canım,ben öyle yapıyorum, sen bilirsin yinede.

canım refectocil iyi bi boya değil ben kullandım açık kahve ustelik önce açıcı da kullandık ama yok , ben esmerim kaşım gözm kara gitti o açık kahve boya çok daha koyu yaptı ya.. kuaförde bitkisel saç boyasıyla boyatabilirsin canım,ben öyle yapıyorum, sen bilirsin yinede.

Gamsee, refectocil dışında piyasada bulabilceğimiz kaş boyası var mı?

Sagolun kızlar yorumlarınız için=)hoş bugun ankaranın en iyi kozmetik ürünlerini satan mağazadaki makyöz kız, saç boyası ile boyuyor herkez bişi olmaz,zaten bitkisel boyalar da cok satılmıyor dedi yine kafam karıştı:) en iyisi işi garantiye alıp bitkisel boyaları kullanmak...gitti gidiyor dısında nerden temın edebileceğimi bilen varmı?

Ben hiçbir saç boyasının üzerinde kaş ve kirpik içinde uygudur yazısını görmedim...hatta adamlar uyarmış kaş boyamak için kullanmayınız diye...demek ki kaşlarda kullanımı olumsuz sonuçlara neden oluyor...

swiss o par adlı kaş boyası var kullanımı son derece pratik ben siyah aldım kullandım tavsiye ederim.ama şuan saçımı sarıya boyattığğım için kullanamıyorum kahverengısını almam lazımdelikafadulden

ya bende saçımı karamele boyuyorum, kaşlarım siyah ama onları boyamadım hıc ve boyayabılecegımı sanmıyorum erkek arkadasım kaslarımın sırıtmadıgını soyluyor ama emın degılı

saçlarımı tarçın bakır rengine boyayacağım kaşlarım koyu kesin sırıtır acaba boyasam mı saç boyası ile çok kararsızım boyadıktan sonra kuaföre gider kaşlarımı orada bayatırım diyordum fakat kuaförlerde saç boyası kullanıryorsa ne anladım ben bu işten nese bakalım deneyelim bi.

saçlarımı boyadım tarçın bakır rengine.. artan boya ile de kulak pamuğu ile kaşlarıma sürdüm 1 dk bekletim sildim ve yıkadım kaşımın rengi çok az kırıldı zaten çok açılmasını da istemiyordum güzel oldu yani ne kadar zararı bilmiyroum ama güzellik için yapılan herşeyin bir zararı var zaten o yüzden yaptım,sonuç aldım ve pişman değilim :))

bende senin gibi karasızdım korkuyodum, ilk defa geçen gün boyadım kaşımı... saçlarımı tarçın bakır boyamıştım arkadasım kasınada sürelim 3 dk bekletelm rengi kırılsın dedi hoş zaten kaşlarım açık renkti ama bakırla uyum sağlasın dedi kulak cbgyla boyadık 3 dk durdu sora pamukla sildk işte bi sorun yok şimdii:KK66: içini rahatlatıcaksa kuaförümede sordumm o da kaşınada sür 3dk beklet bişey olmaz korkma dedii:KK66: benm arkdsm aylardrr kaşını saç boyasyla boyuyo dedgm gibi...hiçbişi yok bende onun zoruyla boyadm bi problem yok yanii:KK66: bi fikir olşturur en azından sana:)

X