Lekeler, Çiller Çillerinden Kurtulmak İsteyenlerin Paylaşım Alanı

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

penyez

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2008
17
0
36
:teselli:arkadaslar ya burnum yanaklarm falan hep çil oldu buyudukce.zaten benlerm var bde ciller oluna cok sınırlerım bozuluyor.bu çillere yapılck bsy varmı szce maske falan?????*

bi doktora görün belki bişey önerir.. eger önermessede eczanede bi krem gördüm.. bişey bişey çil kremi ama ne çil kremi okuyamadım dikkatimi sadece çil kremi olan yeri cekti.. doktordan sonra ii bir eczacı tanıdıgın yada güvendigin varsa bi sor..

bendede çil vardı doktorum epigment%2 verdi onu kullanınca geçmedi aynı kremın %4 olanını kullandım suanda cok cok az çilim kaldı onlarda açık renkte ztn ama kesınlıkle günes kremıde kullanmalısın yoksa bı ıse yaramaz

tesekkur ederim arkadaslar.doktora gitsem iyi olcak sanırım.garıp gelıcek ama gunes kremnn kokusu mıdemı bulandırıyo ama neyse katlanıcam artık:)tuz kokusu gbi bısey gelıyo ya

kremle azaldiktan sonra guneste yine cikmiyormu ? benimde cillerim var ama cok rahatsiz degilim seviyorum :)

çil bayana çok yakışıyo bence.küçükken bendede çok vardı ama şuan hiç yok nasıl oldu bilmiyorum :bbo:

slm kızlar
okadar işime yaradıki sizede söylemek istedim
benim cildim kışın yoğurt gibi bembeyaz lekesiz çok düzgün ama yazında resmen gözlük takmışım gibi abartmıyorum aynen dediğim gibi cillerim olur
eşim benim hatunun 2 versiyonu var der lekeli lekesiz die:)
ben yaklaşık 2 3 aydır cildimi yatmaaan önce saf gülsuyuyla siliyorum tonik yerine
keşke size aradaki farkı gösterebilsem
kışın ki gibi deil ama inanınki aynaya çoookk yakından bakmam lazımki görebileyim tek tük
normalde lekesizim cillerim yok diyen biri kadar cillerim var
kızlar gerçekten çok memnun kaldım
ben bilerek başlamadım ama herzamanki yaptıgımdan tek farklılık bu gülsuyu kullanmak
iyi bişey alın derim normalde 1,5 2 milyon ben aktardan aldım 10 lr ya

arkadaşlar hemen şöyle bir öneride bulunmak istiyorum...

eğer yüzünüzde çil varsa (benim hafif belli belirsiz var) çillerin olduğu noktaya mutlaka güneş kremi sürün. güneş kremsiz çıkmayın... güneş çilleri daha da koyulaştırır. ben bu şekilde yazın koyu sıcağında bile çillerimin belirsiz kalmasını sağlıyorum kaydirigubbakcemile2

merhaba
öncelikle güneşe mümkün mertebe çıkmamaya özen gösterin,özelliklede nisan ayında,eğer çıkmak zorundaysanız yüksek faktörlü kremler kullanın
mevcut çilleriniz içinse benim şu an denemekte olduğum,günlerdir fellik fellik internet araştırmalarım sonucu bulduğum cilt hekiminin tavsiyesi şu iki krem
acnelyse saat 22.00
expigment:21.00
tahriş içinse
locoid krem sabah10:00
yalnız ben locoid kremi bi kere kullandım çenem mahvoldu hoş çenemde sadece sivilce vardı aslında o bölgeye kremleri sürmemem gerekiyordu,2 gün cehennem azabı çektim,ve bugün yüzümdeki acıları dindirmek için yoğun nemlendirici bi krem kullandım,cildim rahatladı
akşam yarım saat spor yapıp soğuk duş aldım ve elimi yüzüme şöyle bi sürdüm ,hani vücudunuza kese yaparsınız ölü hücreler çıkarya resmen cildimden ölü hücreler çıktı zaten kremlerin etkisi bu şekilde belli oluyor ve çillerimde bariz seviyede açılma farkettim üstelik 4.günde
kremleri sadece sorunlu bölgelere sürüp,nemlendirici bi krem kullandığınızda bu iki krem bence çok etkili ve ilaveten terleyip yüzünüzü yıkadığınızda sanırım soyulma işlemi daha acısız oluyor...

Bende çillerimden rahatsızım, gülsuyu mantıklı geldi,. Yanlış krem kullanıp cildimin daha kötü olmasından korkuyorum.

bende de var ve gülsuyu işe yaramadı malesef.Dr'a gideceğim ramazandan sonra,bakalım krem işe yarayacak mı?

merhaba kızlar..çillerimden çok sıkıldımburun ve yanaklarımda fazlaca var mafoldumben expigment 4 ü kullandım 2 hafta kadar soyulmaya başlamıştı yavaş yavaş.kızarıklıklardan bıkınca bıraktım kullanmayı :eek:klava: bıraktından bi kaç gün sonra çillerim dahada koluyaştı ve arttı mafoldumben mafoldumben dün tekrar kullanmaya başladım ve yine kırmızı kırmızı oldu yüzüm her sürdüğümde kızarıcakmı yüzümm yardımcı olun lütfenn fisfisfis

mrb arkadaşlar benimde çillerim var baya. özellikle yazın cok çıkar.size önereceğm SUNA DUMANKAYAnın bi önerileri var onu yazıyım: maydonozun köknü kaynat.limonsuyu ile karıştır.bu sulu karışmla yüzünü sabah akşam sil.bitane daha yazıyım soğan suyuyla biraz ıslatılmş pamukla yüzünü günde 2kez sil hadi çilsiz günlerzemuszemus

merhaba kızlar..çillerimden çok sıkıldımburun ve yanaklarımda fazlaca var mafoldumben expigment 4 ü kullandım 2 hafta kadar soyulmaya başlamıştı yavaş yavaş.kızarıklıklardan bıkınca bıraktım kullanmayı :eek:klava: bıraktından bi kaç gün sonra çillerim dahada koluyaştı ve arttı mafoldumben mafoldumben dün tekrar kullanmaya başladım ve yine kırmızı kırmızı oldu yüzüm her sürdüğümde kızarıcakmı yüzümm yardımcı olun lütfenn fisfisfis

Ben de kullandım ve aynı dediğin gibi oldum bir hafta boyunca tüm suratım kıpkırmızı dolaştım. Çok hassas ciltlerde ve beyaz tende böyle oluyor. O yüzden expigmenti sadece çillerin olduğu bölgeye sürmek lazım. Kulak çöpüyle sürmeyi deneyebilirsin. Bir de biliyorsun gece yatarken sürmen lazım ışık görmemesi lazım. Sabah kalktığında yüzünü yıkadıktan sonra güneş kremi sürersen sorun olmaz.

kızlar expigmeni 2.kullanışımdı geceleri sürdüm ve güneşe dikkat ettim bu sefer.baktım yavaş yavaş geçiyor tamm dedim iyi oldu bu sefer minik minik çıkmaya başladı tekrar akannehir akannehir akannehir bende bıraktım ama eskiye göre rengi açıldı zaten kış geliyor artık kışın kullanırsanız daha iyi olur :hulya:

Naturlife Çilsil Cilt Koruyucu Güçlendirici Krem diye bir ürün çıkmış kullananlar çok memnun olduklarını çillerin görünülürlüğünü kaybettiğini yazıyorlar.50 faktörlüsü özllkle hassas ciltlereymiş.deneyen varmı???

:KK43:(( bundan 1,5 sene önce güzellik uzmanına gittim ve çillerimin doğuştan olduğunu lazerle alsak bile tamamen yok olmayacağını söyledi hatta lazerden sonra tekrar çıkar dedi ve ben çok üzüldüm...hiç lazer yaptıran oldu muuuuuu?????

bende expigment kremini kesinlikle tavsiye ediyorum..akşamları yatmadan önce sürüyorum.nefret ediyorum bu çillerimden..ama bu krem sayesinde yok denecek silikleşti

bende 1 yıldır expigment kullanıyorum.başlarda cok iyidi hemn hemn kaybolmak üzereydi ama şimdi aynı aynı artk hiç bi faydası olmuyo hemde cildim yaglı bi cilt oldu.ne yapcam bilmiyorum.güneş kremi diyolar işte güneşe cıkmadan önce gerckten faydası oluyomuş.bende deniycem.ya milletin ne güzl cildi var hiç leke yok bembeyaz pürüzsüz valla görnce için gidiyo.sevmiyorum çillerimi ya.

X